DOROSTENCI UDRŽELI DRUHÉ MÍSTO V TABULCE - TÝN N./VL. 2.5.2010

Nastalo období fotbalu, pálení čarodějnic apod., a tak se na poslední turnaj sešlo v neděli 2. května ráno opět pouze osm hráčů včetně brankáře. Přitom nám šlo o udržení druhého místa v tabulce, které bylo, jak se později ukázalo, hodně ohrožené. Ach ta naše dokonalá zodpovědnost...

Obrazek

PSKC Okříšky – FBC Sokol Písek 2:6 (0:3, 2:1, 0:2)

Branky: 2x Špinar

Na začátku nás dostal soupeř pěkně na kolena. Nevím jestli jsme byli ještě unavení po dlouhé cestě, nebo příliš sebevědomí, že se nic nemůže stát. Zaostávali jsme nasazením a hlavně rychlostí, písečtí hned zpočátku získali převahu a často ohrožovali naši branku. Při našich útocích nás včas a těsněObrazek obsazovali, výsledek první třetiny nemohl dopadnout jinak. O přestávce nám začalo docházet oč jde a obraz hry se částečně změnil. Přece jen jsme ji vyrovnali a začali dotahovat. Co je to ale platné, když se ve třetí třetině naplno projevila naše dlouhodobá bolest – neproměňování šancí. Čtyři vyložené jsme zahodili a soupeř dvakrát skóroval. Hrát jen se dvěma hráči na střídačce do plných je hazard, který se nevyplácí. Výhra Písku byla plně zasloužená.

ObrazekPSKC Okříšky - SK Českobudějovičtí lvi 10:3 (2:1, 6:0, 2:2)

Branky: 6x Kourek, 2x Račák, Kovář a Dvořák. Asistence: 4x Kovář, 3x Špinar, 3x Račák.

Tomuto utkání předcházel duel TJ OA Třebíč proti FBC Štírům České Budějovice, kteří po dvou třetinách vedli 3:1. To pro nás znamenalo pád na třetí místo v tabulce. TJ OA naštěstí zápas Obrazeknevzdala a v úplném závěru jej otočila na svoji stranu 4:3. To nám vrátilo šanci a určitě nalilo i síly do posledního utkání ligy. Soupeř nám stačil pouze v první třetině. Zdaleka nás neobsazoval tak těsně jako předchozí soupeř. To nám umožnilo předvádět zdařilé kombinace a skórovat. Ve třetí třetině už byl patrný úbytek sil a hru jsme jen kontrolovali.