ZRANĚNÍ U DOROSTENCŮ, ÚSPĚŠNÍ ELÉVOVÉ A TRÁPENÍ STARŠÍCH ŽÁKŮ

SOBOTA 13. 10. 2018 - 1. LIGA DOROSTENCŮ, SK. C
hala Třebíč, Horka-Domky

teb-da-181013-002.jpgPSKC Okříšky-MoBu - FbC Sokol Předměřice - SON DDM NG   8:5  (4:1, 2:2, 2:2)
Branky/asistence: Jáchym Hons 3/2, Martin Noháček 2/2, Martin Veselý 1/1, Adam Ampapa 1/0, David Kučera 1/0, Leoš Svoboda 0/1, Radek Korba 0/1
Pochvalu tým zaslouží za první třetinu, kdy soupeře přehrával, byl aktivní a vytvořil si brankový náskok. Od druhé části se již jeho výkon pomalu snižoval, což nahrávalo Sionu. Začal naše obránce napadat a ti si se změnou jeho hry nedokázali patřičně poradit. Nutno dodat, že útočníci jim v té chvíli také příliš nepomáhali. A tak po zvýšení náskoku na začátku druhé třetiny jsme začali inkasovat. Obdobný průběh měla i třetí část, kdy jsme opět odskočili až na rozdíl pěti gólů a závěr zápasu patřil soupeři.

PSKC Okříšky-MoBu - FbC Hradec Králové A   1:8  (0:2, 0:5, 1:1)
Branka: Martin Veselý bez asistence
teb-da-181013-013.jpgOdvetný zápas po naší minulé výhře. Bylo nám jasné, že ambiciózní hradecký tým bude chtít prohru odčinit a bude hrát s velkým nasazením. I my se připravovali na vyrovnaný zápas a ještě ve čtvrtek to vypadalo na kompletní sestavu. Jenže v pátek jednou horečky, jednou brigáda a oslava, museli jsme tým doplnit o jednoho staršího žáka a do zápasu jít slabší. Přesto první třetina nebyla nejhorší. Hradec měl převahu, ale i my několikrát zahrozili. Škoda druhé branky v poslední minutě. Druhá třetina nás položila. Zásadní bylo zranění kolene kapitána týmu Jáchyma Honse, který musel z utkání odstoupit a na naší hře se to ihned projevilo. Rychlé tři branky za sebou nás položily. Třetí část již nebyla tak rušná. I soupeř zvolnil, díky čemuž dopadla nerozhodně. Hradec s devatenácti hráči, my po většinu utkání v deseti vč. gólmana. Velká škoda Jáchymova zranění.

Fotoalbum ze zápasů ZDE.

NEDĚLE 14.10.2018 - LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ
hala Dolní Cerekev

PSKC Okříšky - Snipers Třebíč modří   2:13  (0:6, 2:7)
Branky/asistence: Šimon Korba 1/0, Tomáš Uher 1/0, Martin Leixner 0/1, Ondřej Dosedla 0/1

PSKC Okříšky - TJ Sokol H. Brod Erupting Dragons   2:9  (0:5, 2:4)
Branky/asistence: Šimon Korba 1/0, Štěpán Ludmila 1/0, Ondřej Dosedla 0/1

PSKC Okříšky - FBŠ Jihlava   3:20  (2:13, 1:7)
/asistence: Martin Leixner 2/0, Tomáš Uher 1/1, Šimon Korba 0/1

Asi nemá smysl psát o každém zápase samostatně. Výsledky hovoří za vše. Tým složený napůl ze starších žáků a napůl z mladších žáků, navíc řada hráčů omluvena, ještě nevyzrál natolik, aby mohl konkurovat týmům v kvalitnějších skupinách čtyř košového systému. Po nasazení do prvního koše a sestupu do tohoto druhého se opět posouváme níž. Optimální bude hrát poslední čtvrtý koš, kde snad budou zápasy pro nás hratelné a vyrovnanější. Tam kde hrajeme dosud je velká fyzická převaha a herní vyspělost na stranách soupeřů. Nevěšme proto hlavy, i tyto zápasy nám něco daly, rozhodně se všichni snažili bojovat.