Jdi na obsah Jdi na menu

ZÁVĚREČNÁ UTKÁNÍ LIGOVÉ SEZÓNY 2007/08

ZE ŠESTI ZÁPASŮ PĚT VÝHER A JEDINÁ PROHRA

SOBOTA 19.4.2008 - ZÁVĚREČNÝ TURNAJ FLORBALOVÉ LIGY ObrazekVYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ 2007/08 VE ŽĎÁRU 

PSKC OKŘÍŠKY - ATX HIPPOS ŽĎÁR N./S.  0:10

   Utkání, kde jsme proti áčku Žďáru neměli nejmenší šanci. Protože se současně hrála fotbalová utkání a navíc bylo i pár hráčů nemocných, zachraňovali situaci vlastně mladší žáci (celkem vč. brankáře 7 hráčů, z toho 5 mladších žáků). Na střídačce tak byl k dispozici jediný střídající. I když se všichni hodně snažili, uhrát se takto tři třetiny nedají. Osobně jsem zápas neviděl, neboť jsem čekal na posily, ale kluci si museli máknout. Třetiny: 0:4, 0:3 a 0:3.

Obrazek

ATX HIPPOS ŽĎÁR N./S. - PSKC Okříšky   3:4

Branky: 2x Pavel Fejta, Karel Vostal a Martin Příhoda. Asistence: Ruda Bednář, Rosťa Macek a Pavel Fejta.

Obrazek   Po fotbalovém zápase se podařilo do Žďáru před druhým utkáním dopravit další 4 mladší žáky, čímž jsme soupeře trochu zaskočili. Ne však nadlouho, protože jsme se touto změnou jen pomalu začali sehrávat a Žďár našich nepřesností v závěru první třetiny využil. Po celkem vyrovnané hře jsme prohrávali 0:2.  Další rána přišla hned ve třetí minutě druhé třetiny - 0:3. Už se zdálo, že soupeř bude mít navrch, ale naši jakoby si řekli: přece jsme se netrmáceli do Žďáru nadarmo ! Hlavně fotbalové posily zabraly a Pavel Fejta dvěma brankami zavelel do útoku a náskok soupeře snížil na minimum. Do konce třetiny se ještě podařilo skórovat Kájovi Vostalovi a bylo vyrovnáno. Ve třetí třetině jsme čekali na branku až do deváté minuty. Byla rozhodující. Z nahrávky Pavla Fejty pěknou střelou dal vítězný gól Martin Příhoda.

1.
 
SK JeMoBu
22
22
0
0
262:45
66
2.
 
ŠSK ZŠ Seifertova Jihlava
22
16
2
4
202:73
50
3.
 
ASK Bystřice n. P.
22
14
1
7
154:87
43
4.
 
Spartak Pelhřimov
22
14
0
8
154:77
42
5.
 
SK Snipers Třebíč
22
12
2
8
145:87
38
6.
 
Sokol ED Havlíčkův Brod
22
11
3
8
142:113
36
7.
 
atx Hippos Žďár n/S
22
11
2
9
106:105
35
8.
 
TJ OA Třebíč
22
9
2
11
107:115
29
9.
 
SK JeMoBu B
22
9
1
12
109:157
28
10.
 
PSKC Okříšky
22
3
3
16
93:211
12
11.
 
SK Juvenis Přibyslav
22
2
1
19
60:238
7
12.
 
atx Hippos Žďár n/S B
22
0
1
21
32:258
1
oo

SOBOTA 26.4.2008 - ZÁVĚREČNÝ TURNAJ FLORBALOVÉ LIGY VYSOČINY MLADŠÍCH ŽÁKŮ 2007/08 V OKŘÍŠKÁCH

Erupting Dragons Havlíčkův Brod - PSKC Okříšky 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 2x Dominik Majo, Jan Doležal. Asistence: 1x K.Vostal

ASK Bystřice n./P. - PSKC Okříšky  1:5 (0:2, 1:1, 0:2)Obrazek

Branky: 3x Nestojil, 2x karel Vostal. Asistence: 1x Karel Vostal, 1x Jan Doležal

Závěrečný turnaj mladších žáků se určitě hodně vydařil, protože snad kromě třetího rozhodoval o konečném pořadí na všech ostatních místech. Z tohoto pohledu byl nejdůležitější zápas mezi Pelhřimovem a Jihlavou, která vedla tabulku po celou sezónu, leč závěr dopadl úplně naopak. Také my jsme čekali na výsledky Snipers a i když jim obvykle fandíme, tentokrát  jsme potřeboval, aby alespoň jednou remizovali. V napínavém utkání s Jihlavou většinu Snipers vedli, ale nezvládli závěr. My jsme naopak oba zápasy vyhráli a poskočili v tabulce o jedno místo nahoru. Naši hráči tentokrát k oboum zápasům přistoupili zodpovědně. Havlíčkův Brod se sice ujal v první třetině vedení, které jsme srovnali až v závěru třetiny druhé. Ve zbytku utkání ani v souboji s Bystřicí jsme však již nezaváhali a měli jasnou převahu v poli, kterou hráči potvrdili jak brankami, tak řadou spálených šancí.

 

VÝSLEDNÉ POŘADÍ
FLORBALOVÉ LIGY VYSOČINY MLADŠÍCH ŽÁKŮ 2007/2008
o
Zde je oficiální tabulka vydaná Českou florbalovou unií. Co je příčinou kontumace zápasů FBŠ ASICS Jihlava a tedy i změny pořadí zjišťujeme.

1.
Spartak Pelhřimov
20
17
2
1
123:28
53
2.
Sokol Erupting Dragons H. Brod
20
13
0
7
85:75
39
3.
PSKC Okříšky
20
10
3
7
74:55
33
4.
ASK Bystřice n.P.
20
8
2
10
66:78
26
5.
SK Snipers Třebíč
20
8
1
11
70:82
25
6.
FBŠ ASICS Jihlava
20
0
0
20
0:100
0

Obrazek

VÍTĚZ LIGY: SPARTAK PELHŘIMOV

NEDĚLE 20.4.2008 - ZÁVĚREČNÝ TURNAJ 2. FLORBALOVÉ LIGY DOROSTENCŮ 2007/08 V TŘEBÍČI 

PSKC Okříšky – Dukla Rangers Tábor 5:4
 
Poslední turnaj sezóny jsme si chtěli užít. Koneckonců, co jiného by jsme měli chtít, když o luxusní poslední místo v lize nás už nikdo nemohl připravit. Naši protihráči z Tábora už taky víceméně dohráli, o možnost bojovat o vítězství v lize a následní postup je připravila nečekaná prohra z prvního zápasu. V městském derby podlehli FbK Tábor.
Do zápasu jsme tedy naběhli plní optimismu a nadšení. Kombinace sice někdy mírně vázla, Obrazekale přesto góly padaly. Z nějakého důvodu však pouze do naší sítě. O první gól se postaral hostující útočník, když předvedl smrtící zakončení a rychlým kopem usměrnil míček za Cedníkova záda. Rozhodčí gól uznali a na naše výtky reagovali dosti naštvaně, takže můžeme být jen rádi, že se proti nám ještě nekopala penalta.
Za druhý i třetí gól si můžeme sami. Na grandiózní Petrův „výhoz“, který přistál přímo na lopatě táborského útočníka a ten v klidu zakončil, jen tak nezapomeneme. Poté nás za nedostatek rychlosti při stavění zdi potrestal soupeř dalším gólem a při pohledu na skóre 0:3 nikomu do smíchu nebylo. Jediný světlejší okamžik byl ke konci třetiny, kdy Roman rozehrával volný přímý úder a Patrik z jeho asistence dal gól na 1:3.
Do dalšího průběhu zápasu jsme chtěli zvýšit aktivitu, rychlost a zpřesnit kombinaci. To se nám podařilo a snížili jsme na rozdíl jediné branky. Tábor se však nedal zaskočit a rychle jsme inkasovali další úder. 2:4. Takové bylo skóre i po druhé třetině a v tu chvíli by na Okříšky vsadil jen naprostý šílenec. Statistiky posledních třetin našich zápasů hovoří jasně a Táborští už se určitě nedočkavě třásli na to, kolik že nám jich tam zase za posledních třináct minut nasypou.

My jsme se ale nevzdávali a před domácím publikem jsme se chtěli vytáhnout. Hra se soustředila spíše na polovině Tábora a nám se podařil vstřelil kontaktní gól. To nám vlilo novou krev do žil a Dukla se jen stěží bránila našemu tlaku. Vyrovnání však dlouho nechtělo přijít. Až nakonec se Patrikovi podařilo z naší rychlé akce přeci jenom vstřelit vyrovnávací gól. Do konce zápasu zbývalo žalostně málo času, ale i tak jsme se vrhli do ofenzívy v touze zápas otočit, což se nám snad ještě nepovedlo. A asi minutu před koncem se naše přání vyplnilo. 5:4! Skvělý zápas se tak nakonec dočkal pro nás šťastného konce.

PSKC Okříšky – SK Snipers Třebíč 4:3

Poslední zápas celé ligy vyšel na nás a Snipery. Navzájem se dobře známe, o nic už nešlo, pouze o to, rozloučit se s ligou s hrdostí. Celý zápas se tak hrál sice v rychlém tempu, ale bez různých zákeřným zákroků, nadávek a podobně.
Celí natěšení jsme se na Snipery vrhli a chtěli navázat na skvělý finiš předchozího zápasu. ObrazekBohužel se nám povedlo navázat leda tak na nepovedenou první třetinu a zanedlouho se míček, po střele obránce Málka, několika tečích a podivných odrazech, ocitl v naší síti. Podruhé jsme inkasovali po bekendové ráně Jelínka, která byla sice na první pohled ukázka jeho střeleckého umění, ale správný směr střele dodala až teč našeho bránícího hráče. 0:2. Začátek se tedy zase nějak nepovedl, naštěstí se ke konci třetiny uvolnil Roman, prohodil si bránícího hráče a snížil na 1:2.
Dalších třináct minut jsme se rozhodli přidat na tempu, to se nám také podařilo a po chybě třebíčského obránce srovnali. Rozhodně jsme ale nepolevili a to nám přineslo branku, která se zajisté zapíše do Zlatého fondu nejkrásnějších gólů našeho týmu. Petr uloupil míček a poté uposlechl chytré rady ze střídačky a svou typickou střelou z otočky vypálil. Brankář Dukly se zřejmě nechal strhnout atmosférou a zákrokem spíše pro diváky střelu vyrazil. K jeho smůle přímo do Patrika, od něj se míček odrazil k malému Dudákovi a ten, ani nevěděl jak, míč dorazil do brány.
Stav 3:2 nám naprosto vyhovoval a v poslední třetině jsme se ho nehodlali vzdát. Hra ale byla stále vyrovnaná, soupeři se nevzdávali a po pěkné kombinační akci zakončovali téměř do prázdné brány. Několik minut před koncem utkání se tak hrálo znovu od začátku. Nikdo nechtěl udělat chybu, obě obrany pozorně obsazovali hráče a rozhodnutí nepřicházelo. Až na začátku poslední minuty jeden z třebíčských obránců trestuhodně zaváhal. Jeho špatnou přihrávku vystihl Profík, pohotově nahrál Romanovi a tomu už se podařilo míč protlačit do brány. 4:3!
Posledních šedesát sekund ale rozhodně nebylo ve znamení našeho poklidného dohrání zápasu. Naopak Snipeři nashromáždili poslední síly, odvolali brankáře a vytvořili si ještě několik dobrých střeleckých příležitostí, snaha o rychlé vyhození do odkryté branky byla neúspěšná a do poslední sekundy jsme se strachovali o výsledek. Štěstí však tentokrát stálo při nás a v posledním zápase sezony jsme slavili výhru.

Dvě výhry za jeden turnaj nám tedy přinesly šest bodů, krásné šesté místo, což je určitě pokrok oproti minulé sezoně, kdy jsme byli na desátém, možná i horším místě. Nezbývá tedy než doufat, že náš výkonnostní vzestup bude pokračovat i nadále.

1.
Spartak Pelhřimov
20
12
3
5
121:81
39
2.
Dukla Rangers Tábor
20
10
4
6
89:78
34
3.
ŠSK ZŠ Seifertova Jihlava
20
9
2
9
110:126
29
4.
1. FbK SPŠ Tábor
20
8
3
9
90:87
27
5.
SK Snipers Třebíč
20
6
4
10
95:100
22
6.
PSKC Okříšky
20
7
0
13
95:128
21

POZNÁMKA ADMINISTRÁTORA STRÁNEK:

Určitě nechci upírat autorům právo na trochu umělecké nadsázky, ale aspoň trochu upřesním, jak to bylo doopravdy:
0:1 Dvořka uskutečnil dlouhý výlet na pravou stranu hřiště, míč ale udržel a rozehrál dopředu Patrikovi. Jeho přihrávku ze středu na křídlo však soupeř vystihl - rychlý brejk dvojice a branka do horního rohu zleva,
0:2 padáček spoza branky, Cedník zaváhal a šťastné doklepnutí soupeře
1:2 ve vlastním oslabení ze standartky střílel Patrik
1:3 zmiňovaná nešťastná rozehrávka Dvořky
2:3 v levém rohu útoč. pásma vybojoval míček Marek Čermák a po pěkné kombinaci s Nasťou skóroval Peťa Dubský
2:4 bohužel, neviděl jsem
Ke konci 2. třetiny jedinečná šance. Petr Dubský sám před brankou získal míček ze špatné rozehrávky soupeže - přestřelil,
3:4 nahrávka z levého rohu Peti Dubského na Patrika, který pěkně mířil do pravého spodního rohu branky
4:4 střílel Honza Dubský, asistence Patrik Veleba
5:4 Patrik Veleba, asistoval Petr Dvořák

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář