VÝSLEDKY Z VÍKENDU 9. - 10. 11. 2019

SOBOTA 9. LISTOPADU 2019

DIVIZE, sk. D – hala ZŠ Třebíč, Václavské nám., Horka - Domky
PSKC Okříšky-MoBu  -  FBK Piráti Sokol Chrudim  5:7  (1:2, 3:2, 1:3)
Branky/asistence: Denis Tesařík 2/0, Vojtěch Novotný 1/1, Luboš Kuchyňa 0/2, Adam Ampapa 1/0, Jan Vochyán 1/0, Dominik Čech 0/1, Tomáš Kotačka 0/1
Spálená série šancí nás bude na konci mrzet, konstatoval kapitán týmu v závěru první třetiny. Bylo to proroctví, které se do puntíku naplnilo. Zápas jsme začali dobře, mírná převaha byla na naší straně, mohli jsme jít klidně do tříbrankového vedení, jen trefovat. Jenže místo toho zaváhání v závěru třetiny, vyrovnání a ztráta. Chyba hned v první minutě druhé části dovolila Chrudimi ještě víc odskočit. Poté jsme začali úřadovat my a do konce třetiny skóre vyrovnali. A když se podařilo jít na začátku třetí části do vedení, věřili jsme v dobrý závěr. Jenže k tomu by bylo potřeba více koncentrace a nedělat hrubé chyby. Během devíti minut jsme opět o branku prohrávali a sedmou obdrželi po ztrátě míčku v útočném pásmu při snaze o vyrovnání.
Fotogalerie ZDE.

LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ – hala ZŠ Okříšky
PSKC Okříšky - SK JUVENIS Přibyslav  5:2 (3:0, 2:2)
Branky/asistence: Šimon Korba 3/0, Štěpán Ludmila 1/1, Tomáš Uher 0/2, Ondřej Dosedla 1/0, Tomáš Horký 0/1
Soupeře jsme zaskočili hned v úvodu útočnou hrou a brzy jsme šli do vedení. První poločas jasně v náš prospěch. Ve druhé části jsme zvýšili náskok až na 5:0 a přestali hrát. Přibyslav přidala do kroku a výsledek zkorigovala.

PSKC Okříšky - FbC Snipers Třebíč bílí  8:4 (3:3, 5:1)
Branky/asistence: Tomáš Uher 2/1, Štěpán Ludmila 2/0, Michal Pařízek 1/1, Tomáš Horký 1/1, Dominika Horká 1/0, Josef Kratochvíl 0/1, Šimon Korba 0/1
V prvním poločase naprosto vyrovnaný souboj. Snipeři vstoupili do utkání s velkým nasazením a třikrát šli do vedení, které se nám podařilo s velkým vypětím vyrovnat až těsně před sirénou. Vyrovnaný boj pokračoval i v úvodu druhé části a na řadu musely přijít důrazné trenérské pokyny. Změna stylu hry nám prospěla a posledních deset minut zápasu již bylo v naší režii.

PSKC Okříšky - SK Jihlava lvíčata  4:0 (1:0, 3:0)
Branky/asistence: Štěpán Ludmila 1/2, Michal Pařízek 1/1, Tomáš Horký 1/0, Tomáš Uher 1/0
I třetí zápas byl rušný. Lvíčata se rozhodně nechtěla vzdát bez boje a vyrovnaný průběh hry jsme zlomili ve svůj prospěch až v deváté minutě první části. Nutno ocenit výkon Pepy Kratochvíla v brance, který si udržel až do konce utkání čisté konto. Naopak trojice Michal Pařízek, Štěpán Ludmila a Tomáš Uher zaúřadovala na protější straně a s druhým poločasem jsme byli již mnohem spokojenější.
Fotogalerie ZDE.

NEDĚLE 10. LISTOPADU 2019

DIVIZE, sk. D – MUŽI A – hala Žďár n./S., Jungmannova 2
PSKC Okříšky-MoBu - Hippos Žďár n./S.  2:8 (1:1, 1:5, 0:2)
Branky/asistence: Adam Ampapa 1/0, David Taflíř 1/0, Jan Trnka 0/1
Dalo by se očekávat, že se pokusíme odčinit včerejší dost nešťastnou prohru. Náš výkon tomu ale rozhodně nedopovídal, spíše naopak. První třetina sice byla vyrovnaná, ale nasazení obou celků zůstalo pod úrovní, na jaké by se divize měla hrát. Jenže ospalost od druhé části zůstala jen naší straně. Žďárští přidali do kroku a my jim přestávali stačit. Těžce vybojované míčky jsme obratem ztráceli díky nepřesným nahrávkám. Probudit se nám nepodařilo. A tak nebylo pro soupeře těžké utkání jednoznačně ovládnout.

2. LIGA JUNIORŮ – hala Třešť, Josefa Hory 1050
PSKC Okříšky - TJ Centropen Dačice  1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky/asistence: Jan Vochyán 1/0
Naši nekompletní sestavu doplnili hráči, které není na trénincích vidět často a na obrazu hry to bylo znát. Soupeř vstoupil do zápasu s nasazením a brzy nás začal přehrávat. Jeho hráči byli sehranější a rychlejší. Díky tomu pro nás bylo obtížné dostat se ke střelbě a zákonitě se zvyšovala naše ztráta. Zasloužená výhra Dačic.

PSKC Okříšky - SK Jihlava  1:7 (1:2, 0:4, 0:1)
Branky/asistence: Vojtěch Adam 1/0
Po celý zápas byla patrná snaha týmu odčinit prohru z prvního zápasu. Šli jsme do vedení a první třetina byla hodně vyrovnaná. Největším naším problémem již nebyla značná převaha soupeře, jako v prvním utkání, ale skvělý výkon gólmana SK. Přes řadu dalších příležitostí jsme jej vícekrát překonat nedokázali. Snažili jsme se o aktivní hru až do samého konce i když jihlavští byli sehranější a navíc v početní převaze. Přes horší skóre lze výkon týmu hodnotit lépe než proti Centropenu.

LIGA VYSOČINY ELÉVŮ – hala Jihlava, Okružní 2
Výkon elévů na dalším turnaji bez prohry zaslouží ještě větší pochvalu než minule. Hlavně proto, že do týmu přibyli noví členové, kteří s florbalem začali nedávno a zkušenější hráči je rovnocenně zapojili do hry.  I když jsou rozdíly ve zpracování míčku, v nahrávkách i střelbě velké, hráči se na hřišti dokázali doplňovat a zaskakovat. Ale problém nastává v počtu hráčů. V Jihlavě jich bylo celkem 14, což je na systém hry 3+1 opravdu příliš. Řešením by proto bylo přihlásit do soutěže druhý tým. Musíme se o tom poradit.
Okříšky-Rudíkov - SK Jihlava ježci 4:2            Okříšky-Rudíkov - Pacovští Honzíci 8:2
Okříšky-Rudíkov - SK Jihlava lvíčata 6:2        Okříšky-Rudíkov - FBŠ Jihlava 6:2