VÍKEND 21.-22.10.2017 ABSOLVOVALY ČTYŘI TÝMY

2. LIGA DOROSTENCŮ, SK. 5 – Třebíč, sobota 21.10.2017

PSKC Okříšky B – Snipers Třebíč  5:3
PSKC Okříšky B – TJ Centropen Dačice 7:2

Ve druhém kole soutěže naše béčko bodovalo naplno. Velkou zásluhu na tom mají dvě posily z A-týmu, jejichž start pravidla připouští. Těžší zápas byl proti Sniperům, dlouho vyrovnaná hra měla rozuzlení až na začátku třetí třetiny, kdy jsme za stavu 2:2 odskočili o dvě branky a náskok pak až do konce udrželi. Ve druhém utkání byla po celou dobu převaha na naší straně. Chyb jsme se dopustili až v samém závěru zápasu. Obě vítězství pro nás znamenají posun z posledního na sedmé místo v jedenáctimístné tabulce.

1. LIGA DOROSTENCŮ, SK. C – Jindřichův Hradec, neděle 22.10.2017

PSKC Okříšky – FK Slovan Jindřichův Hradec  6:4 (1:2, 2:1, 3:1)
Branky/asistence: Jáchym Hons 3/0, Jan Vochyán 1/2, Vojtěch Novotný 1/1, Adam Ampapa 1/0, Tomáš Kuchyňa 0/1, Tomáš Procházka 0/1
Ačkoliv mírná převaha byla na naší straně, po dvou třetinách byl stav vyrovnaný. Tradičně jsme spálili několik šancí, soupeř byl

efektivnější a dvakrát šel do vedení. Utkání bylo určitě i divácky zajímavé díky vysokému nasazení obou týmů. Často se jiskřilo, my byli dosti přísně potrestáni šestkrát, soupeř dvakrát. Zejména dvě vyloučení našich hráčů ke konci třetí třetiny, kdy jsme drželi dvoubrankový náskok, dala šanci Hradci pokusit se o obrat. Jenže jeho nepřesná rozehrávka při power-play skončila až na naší polovině na florbalce Jáchyma Honse. Ten neváhal a poslal míček dlouhým lobem do hradecké branky. Deset sekund před koncem soupeř už jen snížil náš náskok.

PSKC Okříšky – Orel Rtyně v Podkrkonoší  5:7  (3:2, 2:1, 2:2)
Branky/asistence: Jan Vochyán 2/1, Jáchym Hons 1/2, Adam Ampapa 2/0, Milan Suchna 1/0, Vojta Novotný 1/0, Matěj Holoubek 0/1, Petr Pojer 0/1
Náš výkon hodně poznamenala únava z předchozího zápasu a trochu i podcenění soupeře. Tím, že se většinu času hrálo na jeho polovině, prostřelit obranný val bylo složité. Navíc každá ztráta míčku byla příležitostí k brejku Rtyně, neboť naše obrana opakovaně zůstávala viset v útoku. Druhou silnou zbraní soupeře byla přesná střelba a Radek v bráně musel často zasahovat. Oproti předchozímu nebylo utkání už tak pohledné. Hrálo se tvrději, o čemž svědčí dva nájezdy na naší straně. Honza Vochyán jej proměnil, Jáchymovi Honsovi rozhodčí pískli zpětný pohyb. Téměř celé utkání jsme museli improvizovat, neboť po jednom ze zákroků Tomáš Kuchyňa již do hry nenastupoval. Vydřené tři body.

V tabulce se dorostenci posunuli na páté místo. Fotogalerie ze zápasů ZDE.

LIGA VYSOČINY MLADŠÍCH ŽÁKŮ – Dolní Cerekev, neděle 22.10.2017

PSKC Okříšky  –  FBŠ Jihlava  3:8
PSKC Okříšky  –  ASK Bystřice n. P. Zubři  0:6

Ani ve druhém ligovém kole se mladším žákům nepodařilo urvat ani jeden bod. Moc je to mrzelo, ale věkový rozdíl oproti druhým týmům byl opět velký. Naše družstvo složené z poloviny z elévů bude muset ještě nějaký čas sbírat cenné zkušenosti. Všichni sice hrají s nasazením, ale zejména obranná hra se nám zatím nedaří, necháváme soupeři prostor na dorážky a zbytečně inkasujeme. Pokud nám ale dosavadní zápal do hry vydrží, lepší výsledky se určitě časem dostaví.

LIGA VYSOČINY PŘÍPRAVEK – Okříšky, neděle 22.10.2017

Oba týmy přípravky si vedly skvěle. Nejlepším zápasem dne byl nakonec jejich vzájemný souboj, ve kterém zvítězila větší sehranost chlapců z Rudíkovska. První dvě místa byla zcela zasloužená.