Jdi na obsah Jdi na menu

VÍKEND 12.-13.2.11: PŘÍPRAVKA JEN V PĚTI HRÁČÍCH, MLADŠÍ ŽÁCI BOJUJÍ SAMI SE SEBOU

losenice-pr-110212a.jpgPŘÍPRAVKA V SOBOTU 12.2.11 VE VELKÉ LOSENICI

   V kategorii přípravek máme sice devět členů, ale na turnaj kvůli nemocem a jiným akcím mohli losenice-pr-110212b.jpgnakonec odjet pouze čtyři z nich. Byli jsme moc rádi, že nám Přibyslav alespoň jednoho hráče doplnila, abychom mohli občas vystřídat. Ve Velké Losenici nás čekaly čtyři těžké zápasy proti ZŠ Nuselská Havlíčkův Brod, TJ Juvenis Přibyslav, Sokolu Žďár a Spartaku Pelhřimov. Přestože se kluci před prvním utkáním pod vedením losenice-pr-110212c.jpgpana Fialy dobře rozcvičili, na dobře sehrané soupeře to nestačilo. Svoji turnajovou premiéru absolvoval Ondra Fiala a hned od počátku byl platným hráčem družstva. Rosťa Opletal se dobře uplatnil v útočných akcích a na Štěpánkovi Švarcovi bylo vidět, že má oproti našim ostatním již více florbalových zkušeností. Květoš Opletal jako nejstarší člen týmu dokázal na florbalce dobře udržet míček a dal za nás nejvíc branek, vyzkoušel na jeden zápas také post brankáře. Kubík losenice-pr-110212d.jpgz Přibyslavi nám hodně pomohl jak v poli, tak ve dvou závěrečných zápasech v brance. Bohužel, v žádném z utkání se nám uspět nepodařilo, přestože jsme bojovali ze všech sil. Všechny týmy měli dostatek hráčů na střídání a byla znát jejich větší sehranost. Výsledkem se odradit nedáme a na příští turnaj jedeme určitě znovu. Ve Velké Losenici se nám líbilo. 

 

Poř. Tým H.Brod Pelhř. Žďár Přibyslav Okříšky skóre body
1. ZŠ Nuselská H. Brod   4:3 2:1 11:0 13:2 30:6 12
2. Spartak Pelhřimov 3:4   9:4 5:0 4:0 21:8 9
3. Sokol Žďár n.S. 1:2 4:9   7:0 9:1 21:12 6
4. Juvenis Přibyslav 0:11 0:5 0:7   5:0 5:23 3
5. PSKC Okříšky 2:13 0:4 1:9 0:5   3:31 0
Podívejte se na fotogalerii z turnaje od paní Fialové. Najdete ji ZDE.

 

 MLADŠÍ ŽÁCI V NEDĚLI V PŘIBYSLAVI

   Naše trápení nebere konce. Pokud sami nad sebou nedokážeme vyhrát, nelze očekávat dobré výsledky. Opět stejná situace – všichni soupeři v plných dvou pětkách, my pouze se dvěma hráči na střídačce. Honza, který by byl platný v obraně, si jel raději zalyžovat, Petr už nechodí ani na tréninky, z kněžických David nemohl a tím pádem se Lubošovi nechtělo. K tomu všemu jsme bez brankáře, neboť Patrik je nemocný s kolenem a hráči jej plnohodnotně nenahradí.
PSKC OKŘÍŠKY – SOKOL ERUPTING DRAGONS HAVLÍČKŮV BROD 2:6 (1:2, 1:4)
Naše souboje s H.Brodem jsou si hodně podobné. My útočíme a soupeř střílí branky. Ipribyslav-mz-110213a.jpg tentokrát to bylo obdobné. Za celý zápas šlo na naši bránu sedm, osm střel a z toho šestkrát trefa, my jsme naopak z patnácti střel vytěžili branky pouze dvě. Přitom většinu času se hrálo na soupeřově polovině. Stačilo několik brejků a bylo rozhodnuto. Nemůžeme z neúspěchu vinit jen Denise coby náhradního brankáře, svůj podíl má obrana, která byla na Jakuba Bínu prostě krátká a nestačila jej pokrýt. Ani bezzubost útoku není jednoznačná, neboť soupeřův brankář byl prostě stoprocentní. Náš hlavní problém byl trochu jinde – v malé nápaditosti hry, stereotypním bušení na uzavřené dveře a neprovázanosti hry útoku s obranou.
PSKC OKŘÍŠKY – SPARTAK PELHŘIMOV B 2:2 (1:2, 1:0)
Troufnu si trochu prorokovat, Spartak Pelhřimov B bude vládnout příštímu ročníku Ligy pribyslav-mz-110213b.jpgVysočiny mladších žáků. V první polovině zápasu náš tým herně jednoznačně převyšoval a dvakrát šel zaslouženě do vedení. Kluci o sobě vědí, jejich přihrávky mají oči, nikdo nedrží míček zbytečně dlouho na florbalce, jsou v neustálém pohybu. Naše hra naopak stále více vychází spíše z dovedností a zkušeností jednotlivých hráčů. Právě to nás zachránilo od prohry. Ve druhé polovině jsme sice obraz hry vyrovnali, ale v útoku se ne a ne prosadit. Naštěstí až perfektní střela Honzy Dokulila téměř z poloviny hřiště do odkrytého pravého horního rohu branky soupeře nám zajistila naději na druhé místo v turnaji.
PSKC OKŘÍŠKY – SK JUVENIS PŘIBYSLAV 11:2 (5:1, 6:1)
Své předchozí zápasy Přibyslav odehrála poměrně dobře, prohrála s H.Brodem stejným pribyslav-mz-110213c.jpgrozdílem jako my a porazila FBŠ Jihlavu, hráči byli rychlí a hráli s nasazením. Čekali jsme proto vyrovnaný zápas. Jeho začátek se nám vydařil a šli jsme do vedení. Po celý zápas soupeř působil odevzdaně, naše starty na míč a kombinace útočné trojky byly dostatečně rychlé, obrana příliš práce neměla. Stejně jako v předchozích zápasech i tentokrát jsme nedokázali proměnit řadu brankových příležitostí, přestože vítězství bylo jednoznačné.
PSKC OKŘÍŠKY – FBŠ JIHLAVA 9:1 (5:1, 4:0)
Jihlavským se letos příliš nedaří, proto jsme si dovolili experimentovat. Do brány zaklekl pribyslav-mz-110213d.jpgmísto Denise Marek (moc střel na něj bohužel nešlo), po delší době si zahrál v poli Denis (a zapojil se dobře). Honzu Dokulila jsme stáhli do obrany s úkolem zakládat útočné kombinace. Obraz naší hry se tím rozhodně změnil k lepšímu. Nenastříleli jsme tolik branek, i když jsme pro ně měli více místa, než v utkání s Přibyslaví, ale hráli jsme florbal jak si do budoucna představujeme. Kluci si víc nehrávali, nabíhali do volného prostoru, do útoků se zapojovali obránci. Je pravda, že nám soupeř hodně dovolil, ale i proti silnějším týmům by tento způsob hry byl rozhodně účinnější, než dnešní vystoupení proti H.Brodu a Pelhřimovu B.
Mám-li hodnotit na závěr – s omezeným počtem hráčů jsme předvedli standardní výkon. Hodně citelně nám chybí Patrik Barák v brance.
Tabulka turnaje v Přibyslavi a neoficiální tabulka Ligy Vysočiny mladších žáků.
Poř. Tým H.Brod Okříšky Pel.B Přibysl. Jihlava skóre body
1. Sokol E.D.H.Brod   6:2 3:1 5:1 7:0 21:4 12
2. PSKC Okříšky 2:6   2:2 11:2 9:1 24:11 7
3. Spartak Pelhř. B 1:3 2:2   4:3 6:0 13:8 7
4. Juvenis Přibyslav 1:5 2:11 3:4   2:1 8:21 3
5. FBŠ Jihlava 7:0 1:9 0:6 1:2   9:17 0

tab-mz-110213.jpg