Jdi na obsah Jdi na menu

VÍKEND 10.-11.12.11: VEDLI JSME SI DOBŘE

SOBOTA 10.12.2011 - SH SŠTO DAČICE
LIGA VYSOČINY ELÉVŮ
 
Vynikající třetí místo z osmi týmů nám udělalo velkou radost. A ani trojice nejmladších hráčů, která vytvořila tým společně s pelhřimovskou přípravkou si nevedla špatně. Dokonce vybojovala jedno vítězné utkání! Když k tomu přidáme ještě druhé místo ve slalomu, asi se jedná o nejlepší výsledek ze všech pěti dosavadních turnajů.

snap_2011.12.11-21.32.05_002.png

dacice111210a.jpg
 
NEDĚLE 11.12.2011 - SH ZŠ TŘEŠŤ
LIGA VYSOČINY MLADŠÍCH ŽÁKŮ
 
Snipers Třebíč - PSKC Okříšky 3:8
 
Proti favorizované Třebíči jsme nezačali ani trochu dobře a za první třetinu jsme prohrávali 2:6. Špatně jsme bránili, nedařilo se útočit. Podobný obraz hry byl i ve druhé třetině, i když skončila nerozhodně, dost velký brankový rozdíl zůstal – stav 4:8 v náš neprospěch. O přestávce proto musela přijít velká porada, díky níž jsme konečně začali kombinovat a pomalu dotahovat.Ale minutu a půl před koncem jsme stále prohrávali o dva góly. Marcelovi se podařila přihrávka na Davida, který vykřesla jiskřičku naděje. A stalo se, v poslední vteřině utkání opět David Koukal klepl soupeřovu obránci do míčku a ten skončil v síti. Hodně šťastná remíza.
 
Slavoj Třešť - PSKC Okříšky 3:8
 
Proti Třešti jsme si věřili a nechali proto hrát hlavně nováčky v našem týmu. Zkušenější hráči střídali až občas ve druhé třetině a pravidelně pak ve třetině třetí. Vítězství to nebylo nijak vysoké, ale zápas jsme měli pod kontrolou.
 
FBŠ Jihlava - PSKC Okříšky 1:3
 
V první třetině opět víc hrála naše nejsilnější sestava, ale nedařilo se nám dát gól. Skončila proto 0:0. A když se nám ve druhé třetině konečně gól povedl, bylo za chvilku zase srovnáno. I jihlavští měli ve střelbě podobnou smůlu jako my, ne a ne trefit branku. O přestávce jsme zopakovali poradu stejně jako proti Snipers a opět se nám vyplatila. Přestože měl soupeř skvělého brankáře, podařilo se nám zvítězit a postoupit do finále.
 
FINÁLE: PSKC Okříšky - Snipers Třebíč 10:8
 
Hned po úvodním buly jsme střelou z dálky inkasovali. A po chvíli ještě jednou dost nešťastně opět střelou z půlky. K tomu jsme si ani moc nenahrávali. Třetina nemohla dopadnout jinak, než naší prohrou 2:5. Až ve druhé třetině jsme se vzchopili a brankový rozdíl dotáhli na vyrovnaných 6:6. začátek třetí třetiny a jsme to my, kdo lovíme míček ze své sítě. Navíc musel za nedovolenou vzdálenost na trestnou David Koukal. Naštěstí Snipers přesilovku dobře nezahráli a my ji přečkali bez újmy. Poté jsme vývoj utkání otočil brankou z hole Marcela Pospíšila a my šli do vedení. Snipers si vzali time, ale přes následný tlak jsme ještě jednu branku naopak dali my.
 
Konečné pořadí týmů v turnaji v Třešti: 1. PSKC Okříšky
2. Snipers Třebíč
3. Slavoj Třešť
4. FBŠ Jihlava
 
 
NEDĚLE 11.12.2011 - SH JINDŘICHŮV HRADEC
2. LIGA DOROSTENCŮ - DIVIZE V - VÝCHOD
 
Nejvzdálenější štací je pro zápasy našich dorostenců v letošní sezóně Jindřichův Hradec. Ale tentokrát se nám cesta opravdu vyplatila. V krásné, moderní hale jsme vybojovali všech šest bodů a postoupili na třetí příčku v tabulce.

j.hradec-111211-a.jpg

PSKC Okříšky - Spartak Pelhřimov 10:0 (2:0, 4:0, 4:0)
Branky: 5x David Salák, 2x Roman Kovář a Filip Rampír, 1x Martin Valík. Asistence: 2x Roman Kovář a Martin Žák, 1x Martin Valík, Michal Beneš, Jan Dokulil, David Salák a Milan Picmaus.
 
Jednoznačný průběh zápasu. Během prvních pěti minut jsme soupeře přehrávali rychlostí a zaslouženě se ujali vedení. Pak se hra trochu vyrovnala, ale i tak převaha zůstávala na naší straně, alespoň do počtu neproměněných šancí. A taková situace pokračovala i ve druhé části. Opět se projevila naše slabina ve střelbě a na druhé straně výborný výkon brankáře. Víc než deset minut žádná branka nepadla. Milan se v naší bráně celkem nudil. Na druhé straně jsme vyložené branky nedali a najednou takové ty se štěstím se podařily. Každou minutu jedna a vedli jsme 6:0. Třetí třetina byla spíš do počtu, soupeři se moc nedařilo a my si hned na začátku vedení ještě pojistili. Mohli jsme si proto během ní vyzkoušet prostřídání pětek pro druhé utkání a v klidu zápas dohrát. Zasloužené vítězství.

j.hradec-111211-b.jpg

Hippos Žďár n./S. - PSKC Okříšky 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Branky: 2x Martin Žák, 1x Jan Dokulil a Roman Kovář. Asistence: Roman Kovář, David Salák a Martin Valík.
 
V minulém zápase nás Hippos v Bystřici n.P. porazil 6:2 dobře organizovanou hrou a přesnou střelbou. Náš tehdejší výkon jej i dnes stavěl do role favorita. Věděli jsme to a dost se radili, jakou taktiku pro odvetu zvolit. A když jsme se dohodli, zůstávalo otázkou, zda se jí podaří dodržet. Jejím základem byla rychlost a klid v týmu, bez dohadů a nervování. Jenže zápas dost nervózní byl, obě strany jej vzaly hodně vážně a chtěly za každou cenu vyhrát. Nám vyšel perfektně začátek, když během dvou minut dali branky Roman Kovář a David Salák. Žďárští se nevzdali a podstatně zvýšili tempo. Snížili na 1:2. Milan v bráně řadu střel pokryl a další nápor jsme již zachytili. Do druhé třetiny se šlo s tím, že musíme udržet nasazené tempo. Hra se dost přitvrzovala, víc nervozity bylo na straně Hipposu. Svědčí o tom jejich tři vyloučení hráči, ale přesilovky jsme nevyužili. Přesto jsme víc ze hry měli my. Jenže brankář nám vychytával i ty nejvyloženější šance. Měli jsme jich hodně a zúročit se podařily jen dvě. Podle výsledku třetí třetiny 1:0 pro Žďár to vypadá, že se obraz hry v poslední části otočil. ale až tak tomu nebylo. Soupeř sice na jejím začátku snížil a teprve až ve dvanácté minutě v přesilovce dotahoval na rozdíl dvou branek, ale víc šancí jsme opět měli my. Pokud bychom měli určit nejlepšího hráče zápasu, určitě by volba padla na Žďárského brankáře Lukáše Kratochvíla, ze kterého jsme byli na střídačce často hodně nešťastní.

j.hradec-20111211-016c.jpg

Sestava: Milan Papírník, Michal Beneš, Milan Picmaus, Petr Molák, Marek Diviš, Filip Rampír, Roman Kovář, David Salák, Miloslav Plot, Martin Žák, Jan Dokulil a Martin Valík.

snap_2011.12.13-00.33.24_001.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář