V SOBOTU 12. 11. 2022 SE HRÁLA 2. LIGA JUNIORŮ

2. LIGA JUNIORŮ, SK. 5 – SOBOTA 12. 11. 2022 – TŘEBÍČ, HORKA DOMKY

PSKC Okříšky  –  Snipers Třebíč  10:15  (4:3, 5:7, 1:5)
Branky/asistence: Štěpán Ludmila 2/3, Tomáš Uher 4/0, Šimon Korba 1/1, Jan Koukal 1/0, Michal Pacholík 1/0, Daniel Caha 0/1

trebic-j-221112-5.jpgPřesto, že jsme po dvě třetiny v utkání vedli a Snipers s jedinou výjimkou jen dotahovali, přesto jsme nakonec poměrně vysoko prohráli. Zvítězila zkušenost starších hráčů soupeře, jejich trpělivost a soustředěný výkon. Větší míra emocí, kdy je na našem týmu patrná každá vstřelená či obdržená  branka, zatím ještě u mladších hráčů převládá. Jinak nelze vysvětlit nejistotu, která u hráčů nastala po ztrátě tříbrankového vedení hned na začátku zápasu a zejména pak ve výkonu v poslední třetině. Obranná hra se zcela rozpadla, nedokázali jsme kloudně zahrát ani přesilovku, kupili nevynucené chyby, nedodržovali, co bylo před zápasem domluveno. Přitom asi ani soupeř nemohl být přes výhru spokojený. Dvacet pět branek v jednom krátkém utkání není dobrým vysvědčením pro žádnou ze zúčastněných stran.

trebic-j-221112-15.jpgPSKC Okříšky  –  TJ Centropen Dačice  9:3  (3:0, 2:3, 4:0)
Branky/asistence:  Štěpán Ludmila 3/1, Tomáš Uher 3/1, Šimon Korba 1/3, Daniel Caha 1/0, Lukáš Hájek 1/0

Ve druhém zápase již proti sobě nastoupila jak věkově, tak početně vyrovnanější družstva. Dačice se dvěma střídajícími hráči, my se třemi. Honza Koukal ze zdravotních důvodů už jen seděl na střídačce v civilu. Stejně jako proti Snipers jsme se brzy dostali do tříbrankového vedení, které jsme si už pohlídali lépe. Soupeř sice hru vyrovnal a na začátku druhé třetiny skóre snížil. Zajímavý moment nastal po brance Toma Uhra osm minut před druhou sirénou. Přesto, že jsmetrebic-j-221112-18.jpg měli více za hry, dačická branka jako by se pro nás stala zakletou. Dalo obrovskou dřinu smůlu prolomit. Šestnáct minut poctivé snahy se vyplatilo a ve třetí části jsme již skórovali jen my. Trochu i díky tomu, že na hráčích Dačic již byla znát únava z předchozího těžkého zápasu proti JeMoBu.

Sestava: Štěpán Ludmila, Daniel Čiháček, Tomáš Uher, Šimon Korba, Daniel Caha, Ondřej Dosedla, Jan Koukal (jen 1. zápas), Michal Pacholík, Marek Jeřábek a Lukáš Hájek