Jdi na obsah Jdi na menu

STARŠÍ ŽÁCI ZAHÁJILI SEZÓNU 2011/12 NA STUPAVA CUPU

  Na Stupavu se každoročně velice těšímestupava-11---gajary.jpg pro její skvělou atmosféru a báječné pořadatele. Ani po čtyřech dnech se nám nikdy nechce domů. Osmý ročník mezinárodního mládežnického turnaje je za námi, zážitků jsme si dovezli mnoho.
 
   Letos na Slovensko z našeho kraje odcestovaly tři týmy. Náš v kategorii B97 a Tornádo DDM Jemnice s kategoriemi B99 a B95. Toho jsme využili ke vzájemné stupava-11---gajary2.jpgspolupráci a zapojili si navzájem hráče. Náš David Koukal startoval s nejmladšími z Jemnice a po čtyřech hráčích bylo na soupiskách starších kategorií navzájem. Hráči z Jemnice pro nás byli velkou posilou a my se snažili alespoň trochu vypomoci, což se dařilo hlavně Petrovi Molákovi.Přímý postup do čtvrtfinále jsme si vybojovali díky skvělému druhému místu v základní šestičlenné skupině.
 
 
SŠSZČ Nižná
Gama Košice
Jedyn. Orszys
Sokol Gajary
Snipers
Bratisl.
PSKC Okříš.
skore
body
por.
SŠSZČ Nižná
 
0*0
1*5
6*0
1*1
3*2
11*8
6
3
ŠK Gama Košice
0*0
 
0*3
4*1
6*1
2*4
12*9
5
4
Jedynka Orszys
5*1
3*0
 
5*1
5*1
3*3
21*6
9
1
TJ Sokol Gajary
0*6
1*4
1*5
 
2*3
0*6
4*24
0
6
Snipers Bratislava
1*1
1*6
1*5
3*2
 
3*4
9*18
3
5
PSKC Okříšky
2*3
4*2
3*3
6*0
4*3
 
19*11
7
2
 
 
Středa odpoledne: PSKC Okříšky – TJ Sokol Gajary 6:0
 
   Dvě pětky naše a jedna jemnická doplněná o Denise Tesaříka nemělystupava-11---orszys.jpg se soupeřem žádný větší problém. Párkrát naši bránu ohrozil, ale Patrik byl na místě.
 
Středa večer: PSKC Okříšky – UKS Jedynka Orszys 3:3
   Budoucí vítěz skupiny s námi ztratil jediný bod. Velmi těžké, rušné utkání – sestavu jsme museli stáhnout na dvě pětky a ještě že jsme měli jemnické posily.
 
stupava-11---b99.jpgČtvrtek dopoledne: PSKC Okříšky – SŠSZČ Nižná 2:3
   Hráli jsme na dvě pětky sami bez jemnických, kteří měli souběžné utkání. Přesto jsme si vedli velice dobře a po většinu zápasu vedli. I trenéři z Nižné po utkání uznali, že jsme byli herně lepším týmem. Jenže se hraje na branky a v závěru utkání nás svázala nervozita a zákonité chyby výsledek převrátily.
 
Pátek dopoledne: PSKC Okříšky – ŠK Gama Košice 4:2
   Opět všichni pohromadě. S Gamou jsme již v minulosti hráli a prohráli. Nyní se karta obrátila, v tomto utkání jsme byli lepší než stupava-11---gama.jpgvícemistr Slovenska. Rychlé, bojovné utkání a když jsou s námi cizí hráči, nervozita je pryč.
 
Pátek poledne: PSKC Okříšky – Snipers Bratislava 4:3
   Další slovenský špičkový tým jsme dokázali přehrát. Zdá se, že naše malá florbalová střediska na Vysočině by měla častěji spojovat na obdobných turnajích síly a určitě bychom se žádného soupeře bát nemuseli.
 
   V pátek navečer začínaly zápasy play-off a my díky dobrému umístění stupava-11---vlak.jpgodpočívali až do 20:40 hod. Navíc se poslednímu týmu z naší skupiny podařilo těsně porazit třetího ze skupiny B, tým SZPK Nokia Komarom. Byla to obrovská šance dostat se do semifinále, a to i bez jemnických hráčů, kteří ve stejném čase bojovali také o postup v kategorii B95.
 
PSKC Okříšky – TJ Sokol Gajary 0:1
   Jediná branka padla od poskakujícího míčku v závěru prvního poločasu – bohužel do naší sítě. Byl to snad jediný nebezpečnější útok soupeře. Po celý zápas jsme měli jednoznačnou převahu, ale střelba většinou nad nebo mimo branku. Obrana pracovala spolehlivě. Přes všechna ujišťování, že vydržíme soustředěně hrát do konce zápasu se stupava-11---umele-hriste.jpgpřece jen dostavila naše tradiční nervozita a v podstatě se opakoval zápas se Vsetínem na Prague Games. Opět jsme prohráli se slabším soupeřem, protože jsme sice hráli dobře, ale nedokázali zvládnout koncovku.
 
   Vítězem naší kategorie B97 se stal SFK TJ Slovan Havířov, 2. místo UKS Jedynka Orszys a třetí polský Gorzow.
 
   Vše ale vynahradilo Tornádo DDM Jemnice, se kterým jsme zůstali ve Stupavě na všechny zápasy. Probojovalo se až do semifinále, kde je stupava-11---fotbal.jpgporazily Vítkovice a v utkání o třetí místo až po nájezdech porazilo Horní Suchou 2:3. Několik cenných bronzových medailí tak putuje i k nám do Okříšek.
 
   Kromě florbalu jsme poznali mnoho nových přátel z ostatních týmů, diváci na zápasech statečně fandili, všichni jsme si pochvalovali stravu v modernizované školní kuchyni, trochu času nám zbylo i na stupava-11---kostky.jpgfotbálek, florbal mezi sebou v družstvu, prošli jsme Stupavu, pobyt utekl ve velmi dobré náladě (tedy kromě večera po vyřazení z play-off).
 
   A že jsme neměli ve hře štěstí dokazuje i umístění v turnajové loterii. Kdo hodí nejvíc bodů v kostkách, získá příští účast v turnaji zdarma. Lukáš Kolář dokázal srovnat krok s vedoucím týmem – polským UKS Jedynka Orszys. A ve vzájemném rozstřelu opět těsná prohra o jediný bod. Likáš hodil 58 bodů a Poláci 59! 
 
   Oficiální stránky turnaje najdete na adrese http://stupavacup.sk/, obsahuje i rozsáhlou fotogalerii. Naše fotogalerie je ZDE.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář