Jdi na obsah Jdi na menu

STARŠÍ ŽÁCI JSOU DRUZÍ NEJLEPŠÍ V KRAJI VYSOČINA!

FINÁLE LIGY VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ – SOBOTA 7.4.2018 - PELHŘIMOV

Závěrečný turnaj Ligy Vysočiny starších žáků byl završením sezóny 2017/2018. Sešly se v něm čtyři týmy, po dvou nejlepších ze skupin „A“ a „B“, aby sehrály zápasy každý s každým o krajský mistrovský titul. Náš tým mezi favority nepatřil, jeli jsme si hlavně zahrát kvalitní florbal. Výsledek předčil všechna očekávání. Druhým místem v kraji tým důstojně navázal na své
předchůdce.
pelhrimov-sz-180407-020.jpg

pelhrimov-sz-180407-065.jpg

pelhrimov-sz-180407-041.jpg

pelhrimov-sz-180407-125.jpg

PSKC Okříšky – Hippos Žďár n./S.   5:11  (0:2, 2:3, 3:6)
Branky/asistence: Martin Noháček 2/1, Roman Sedlák 1/2, Denis Brabec 1/0, Michal Niederhafner 1/0, Patrik Abaffy 0/1, Tomáš Horký 0/1

První utkání a vstup do turnaje jsme nezvládli především po taktické stránce. Nejsilnější zbraně budoucího vítěze turnaje jsme znali, přesto jsme si je nepohlídali. Útok založený na prohozech z poloviny hřiště na nabíhající křídla a zejména mistrovská střelba Pavla Rouse (6/0!) rozhodly o výsledku. Naše snaha o otevřenou hru na favorita stačila max. do poloviny zápasu, kdy jsme s ním jakž takž drželi krok. Jeho zvýšení náskoku o tři branky vedlo k rozhodnutí pošetřit síly na další zápasy a nechat si zahrát celou sestavu. Podle toho dopadl i výsledek.

PSKC Okříšky – Spartak Pelhřimov   5:3  (1:0, 3:2, 1:1)
Branky/asistence: Martin Noháček 3/0, Patrik Abaffy 1/1, Michal Niederhafner 1/0, Marek Talla 0/1, Roman Sedlák 0/1

Prohra s Hipposem v hráčích nezanechala žádné stopy, možná naopak dostali větší chuť s turnajem pěkně zamíchat. Jejich souboj s Pelhřimovem nakonec rozhodl o postupujícím do kvalifikace o účast na mistrovství republiky. Oproti prvnímu utkání bylo patrné daleko větší nasazení, které spolu s výkonem Radka Korby v brance rozhodlo. To vše podpořeno i lepším taktickým zvládnutím hry. Síla Spartaku je v souhře, kombinaci, ze které si vypracovává šance. Její narušení, důsledné obsazování hráčů a jednoduché protiútoky s důrazem v zakončení se vyplatily. Důležitý byl také dvoubrankový náskok v polovině zápasu, který až do konce Pelhřimov pouze korigoval. Pěkný, bojovný zápas, možná i nejlepší z celého turnaje.

PSKC Okříšky – TJ Sokol H. Brod Erupting Dragons   6:3  (2:0, 4:1, 0:2)
Branky/asistence: Jiří Uher 2/0, Martin Noháček 1/1, Michal Novotný 1/0, Zbyněk Doležal 1/0, Roman Sedlák 1/0, Marek Talla 0/1, Štěpán Ludmila 0/1

Protože zápas neměl na nic příliš vliv, nehrál se již v tak ostrém tempu jako předchozí. Útoky se střídaly na obou stranách a zpočátku nebyl nikdo větší favorit. Naše vedení v první třetině bylo vyrovnáno řadou neproměněných šancí Brodu. Teprve ve druhé části se nám podařilo utrhnout. Rychlejší kombinace zabrala a my šli do vedení až o pět branek. To byl signál pro třetí část, aby si zahrálo i pár spoluhráčů dlouho sedících na střídačce. Od té chvíle byli Dragons lepší a my se spíše jen bránili. Přes obdržené branky jsme ale žádné drama nedopustili.

Konečné pořadí Ligy Vysočiny starších žáků 2017/2018:
1. MÍSTO:   HIPPOS ŽĎÁR NAD SÁZAVOU             3. MÍSTO:   SPARTAK PELHŘIMOV
2. MÍSTO:   PSKC OKŘÍŠKY                                        4. MÍSTO:   TJ SOKOL H. BROD ERUPTING DRAGONS

Fotoalba z turnaje ZDE, pelhřimovské ZDE.
 
LIGA VYSOČINY MLADŠÍCH ŽÁKŮ – NEDĚLE 8.4.2018 - OKŘÍŠKY
 
PSKC Okříšky – TJ Sokol H. Brod Erupting Dragons   5:4 
(1:1, 3:1, 1:2)
Branky/asistence: Šimon Korba 2/1, Štěpán Ludmila 2/0, Tomáš Uher 1/1
Náš tým je v končícím ročníku Ligy Vysočiny mladších žáků jednoznačně nejmladším družstvem s řadou elévů, proto ještě nedosahuje výsledků jako ostatní. Důležité je, že má do zápasů chuť a snaží se soupeřům vyrovnat. To dokázal právě

okrisky-mz-180408-011.jpg

okrisky-mz-180408-004.jpg

v utkání s Dragons. Základem úspěchu bylo hlavně nasazení, kdy jsme byli po dvě třetiny malinko rychlejší a důraznější v zakončení. Kluci se poctivě vraceli a v brance se pořádně blýskl Roman Picmaus. To bylo důležité pro vývoj ve třetí třetině, kdy nám začaly docházet síly a početnější Dragons nás víc zatlačili do obranného pásma. Výsledkem byl kontaktní gól. Ale naši se překonávali v obětavosti, vítězství bylo zasloužené.
 
PSKC Okříšky – FBŠ Jihlava   2:14  (1:1, 0:8, 1:5)
Branky/asistence: Tomáš Uher 1/0, Šimon Korba 1/0, Štěpán Ludmila 0/1, Ondřej Dosedla 0/1

Přesto, že všichni před zápasem v šatně kývali, že nesmíme FBŠ podcenit a musíme hrát stejně jako v prvním utkání, v hlavách hráčů to bylo jinak. Výhra nad H. Brodem u nich vzbudila dojem, že porazit FBŠ bude hračka. Už první třetina ale ukázala opak, a to jsme se ještě snažili. Přesto skončila remízou. Tři rychlé branky ve druhé části, díky naší nepozornosti většinou hned po rozehrání, nás položily. Přestali jsme běhat, pozornost šla stranou, jako by každý místo hry přemýšlel, co se to vlastně děje. A dělo se. Hráči FBŠ mohli bez problému kombinovat a navyšovat skóre. My se už neprobrali a jak se říká, kalich hořkosti vypili do dna. Snad si ze zápasu vezmeme alespoň ponaučení.
Fotoalbum z turnaje ZDE.
 
LIGA VYSOČINY ELÉVŮ – NEDĚLE 8.4.2018 – ŽĎÁR N./S.
 

zdar-e-180408-021.jpg

image-2.png

zdar-e-180408-004.jpg

image-3.png

 Fotoalbum z turnaje ZDE.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář