Jdi na obsah Jdi na menu

PRAGUE GAMES 2007

   Od úterý do soboty 10.-14. července 2007 jsme se poprvé zúčastnili se staršími žáky velkého florbalového turnaje mládežnických družstev Prague Games 2007. Celkem na něj přijelo 190 týmů z jedenácti zemí: ČR, Maďarsko, Polsko, Švédsko, Švýcarsko, Německo, Norsko, Estonsko, Finsko, Lotyšsko a Slovensko. V naší kategorii B16 startovalo 48 družstev rozdělených do osmi základních skupin po šesti. V nich se hrálo systémem každý s každým a postupovalo se ze dvou prvních míst. Naše výsledky byly následující:

  B16G   1. 2. 3. 4. 5. 6. Skóre Body Pořadí
1.  AC Sparta Praha- I CZE      3:3   2:3   5:1   4:3   0:5  14 : 15  5  3 
2.  Ajer IBK NOR   3:3      1:4   0:10   1:2   0:10  5 : 29  1  6 
3.  Marstrand IBK II SWE   3:2   4:1      3:1   12:1   3:3  25 : 8  9  2 
4.  Phoenix Fireball SE HUN   1:5   10:0   1:3      6:3   1:6  19 : 17  4  4 
5.  PSKC Okříšky CZE   3:4   2:1   1:12   3:6      3:11  12 : 34  2  5 
6.  SSK Future CZE   5:0   10:0   3:3   6:1   11:3     35 : 7  9  1 

 A naše zápasy detailně:

  Datum a čas konání: 11.7.2007  15:20
Proti velice silnému soupeři (celkově 4. místo) byl začátek hodně nervózní. Na první vhazování musela narychlo zaskočit druhá lajna, když Toma Nestrojila postihla těsně před začátkem křeč do nohy. Nástup Future jsme však zvládli zachytit, Peťa Dubský dokonce snížil na 2:1. Přece ale jen byla znát větší sehranost soupeře. Postupně se mu začaly dařit střely z dálky, které jsme nestačili pokrývat. V naší obranné hře narůstal odstup od protihráčů. Oni tak získávali prostor pro kombinace, dlouhé přihrávky a nacvičené signály. Zejména druhé lajně to dělaslo velké potíže s chaosem ve vlastním obranném pásmu. Za hru na zemi byl vyloučen Patrik Veleba, což nás stálo jednu z únikových branek. Nutno ale konstatovat, že jsme nakonec skórovali třikrát, což se v naší skupině proti SSK Future podařilo jen Švédům !
  Místo konání (hala): CHODOV
Týmy SSK Future PSKC Okříšky
Výsledek 11 3
Branky
asistence
B:
2x Jakub Voráček 2x Karel Svatoš
1x Michal Strachota
2x Nathan Kračunov
1x Ondra Havlas
2x Patrik Kozár
1x Štěpán Weiss

A:
1x David Šutko
2x Jakub Voráček
3x Nathan Kračunov
1x Patrik Kozár
3x Roman Janeba
1x Štěpán Weiss
B:
1x Petr Dubský
1x Roman Burda
1x Tomáš Nestrojil

A:
1x Marek Čermák
1x Roman Burda
1x Tomáš Nestrojil
 

  Datum a čas konání: 11.7.2007  18:20
  Druhým soupeřem byli Maďaři. Začátek utkání byl mnohem příznivější než proti SSK Future. Dařila se spolupráce hráčů a kombinace. Díky tomu jsme se dostali do vedení. Zlom přišel po vyloučení Marka Čermáka za technickou chybu, hru v brankovišti. Víme, že neumíme bránit přesilovky, ani tentokrát to nedopadla jinak. Po vyrovnání jako by nám odešla kondice a po otočení skóre soupeřem nastal psychický útlum, Na hřišti jsme byli najednou jiný tým. Druhá lajna byla zcela rozhozená, zmatkovala a bránit se jí dařilo jen s největším úsilím. Všem chyběla vůle víc zabrat a se zápasem ještě něco udělat. Maďarům se naopak dařilo, dobře kombinovali a často nebezpečně ohrožovali Toma Martenka v brance. Utkání dovést do zdárného konce již pro ně nebylo obtížné. Nám naopak chyběl koncový hráč, který by několik slibných akcí dokázal zúročit.
  Místo konání (hala): CHODOV
Týmy PSKC Okříšky Phoenix Fireball SE
Výsledek 3 6
Branky
asistence
B:
2x Marek Čermák
1x Roman Burda

A:
1x Petr Dvořák
1x Roman Burda
1x Tomáš Nestrojil

B:
2x DOMOKOS RÁCZ
1x GÁBOR SZTRÓKAY
1x MÁRTON FÁBIÁN
2x ZOLTÁN NÉMETH

A:
1x BENCE PAPP
1x CSABA MÁTÉ
1x JÁNOS GORZÓ
2x MÁRTON FÁBIÁN
1x NORBERT BÓDI

   

  Datum a čas konání: 12.7.2007  15:40
První dva zápasy ve středu pro nás byly velkou  zkušeností. Večer následoval jejich rozbor a příprava na další utkání. Ta se ukázala jako naše nejlepší v celém turnaji. Nejprve jsme nastoupili proti Norům. Začátek jsme měli stoprocentní. Naše převaha byla jednoznačná. Norové se jen bránili. Projevila se ale častá bezubost v proměňování šancí. Šli jsme sice do veení 1:0, ale v závěru poločasu Norové vyrovnali na 1:1. V závěru prvního a pak hlavně ve druhém poočase se začaly projevovat naše další bolesti - neázeň ve střídání, které již nebylo tak časté, jak je potřeba. Nasťa s Markem z první lajny zůstávali příliš dlouho na hřišti přes zcela jiné pokyny z lavičky. Norové vyrovnali hru, naše koncentrace se snížila. Byli však naštěstí o trochu pomalejší, než den před tím Maďaři. V těchto chvílích nás trochu podrželi i rozhodčí. Naši útočníci se říliš drželi na křídlech, chyběl tah před branku. Přesto se nám naštěstí podařilo skórovat a těsný výsledek jsme pak bránili až do samého konce.
  Místo konání (hala): TATRAN
Týmy PSKC Okříšky Ajer IBK
Výsledek 2 1
Branky
asistence
B:
1x Marek Čermák 
1x Tomáš Nestrojil

A:
1x Marek Čermák
1x Tomáš Nestrojil
B:
1x Daniel Selvik

A:

  

  Datum a čas konání: 12.7.2007  20:00
  Před druhým čtvrtečním zápasem jsme pořádně zregenerovali síly nedaleko od haly Tatranu Střešovice, a to na krásném koupališti Na Petynce. Kluci šli do zápasu s vervou a utkání bylo opravdu pěkné a hodně napínavé. Dokonce jsme měli mírnou převahu, ale opět ta naše koncovka... Díky tomu se Spartě dařilo vyrovnávat a zápas spěl ke spravedlivé rermíze. Vše ale pokazilo vyloučení našich hráčů Honzi Dubského a Patrika Veleby v úplném závěru zápasu. Ubránit skóre ve třech proti pěti se nepodařilo a tak Sparta vyhrála nejtěsnějším výsledkem. Škoda.
  Místo konání (hala): TATRAN
Týmy AC Sparta Praha-Florbal I PSKC Okříšky
Výsledek 4 3
Branky
asistence
B:
1x David Čermák
1x Jakub Horáček
2x Roman Pochop

A:
1x Adam Smetana
2x Jakub Horáček
1x Martin Císař
B:
1x Roman Burda
1x R. Wasserbauer
1x Tomáš Nestrojil

A:
2x Pavel Hybášek
1x Petr Dubský

  

  Datum a čas konání: 13.7.2007  9:40
  Proti Svédům jsme nastoupili nebojácně, ale zápas měl obvyklý scénář - skvělý začátek, postupně větší odstup od soupeřů, kteří tak získávali stále více prostoru a díky tomu stále více chyb na naší straně. K největším patří špatné rozehrávky obrany znamenající odevzdávání míče na florbalky soupeřů, průhledné přihrávky, pro které si nikdo nechodí(útočník čeká na míč a soupeř mu jej lehce "vyfoukne"). Švědové byli před brankou bystřejší než naše obrana, z části i díky nacvičeným herním situacím. Typické je naše neproměňování šancí, kterých ostatně nebylo mále - výsledek by byl jiný. Např. v přesilovce jsme Švédy zatlačili do jejich obranného pásma, následovala ztráta míče a branka v naší síti na únikových 1:3. Když se ve druhém poločase první lajna snažila soustředit na útok, vše bylo dokonáno. Švédové každou naši sebemenší chybu dokázali tvrdě potrestat. Výsledek byl krutější než obraz hry. Ale bez zajištěné obrany se dobré skóre prostě udržet nedá.
  Místo konání T-MOBILE
Týmy PSKC Okříšky Marstrand IBK II
Výsledek 1 12
Branky
asistence
B:
1x Marek Čermák
A:
1x Tomáš Nestrojil

B:
3x David Gustafsson
3x Joakim Kaldemark
1x Mathias Krook
3x Tobias Adielsson
2x Vilhelm Axelson

A:
1x Andreas Martinsson
1x Fredrik Olsson
2x Joakim Kaldemark
3x Mathias Krook
1x Tobias Adielsson
2x Vilhelm Axelson

 Statistika jednotlivců:

 
 body
branky
 asistence
 Nestrojil Tomáš
  7
  3
  4
 Čermák Marek
  6
  4
  2
 Burda Roman
  5
  3
  2
 Dubský Petr
  2
  1
  1
 Hybášek Pavel
  2
  0
  2
 Wasserbauer Rosťa
  1
  1
  0
 Dvořák Petr
  1
  0
  1

  O Prague Games by se dalo ještě napsat mnohé. Nebyly to jen zápasy, ale také pobyt v Praze, který všechny zaujal. Návštěva koupaliště Na Petynce, bobová dráha, čtvrteční večer pro všechny týmy ve Žlutých lázních na břehu Vltavy, jízda na horské dráze atd. Raději se podívejte na naši fotogalerii z této akce. Skvělým vyvrcholením celého pobytu byla sobota v T-Mobile aréně na Výstavišti Holešovice s finálovými zápasy všech kategorií.

  Všem našim hráčům patří velké poděkování za zápal do hry, který předvedli. Prague Games pro nás byly velkou zkušeností, kterou určitě zúročíme v blížící se ligové sezóně. Určitě jsme z vlastních výkonů měli mnohem lepší pocit než z květnového turnaje v Přibyslavi. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Larsen - Oprava údajů

6. 8. 2007 23:22

Děkuji Romanovi za upozornění, chyby nastaly špatným opisem údajů z oficiálních stránek Prague Games. Omlouvám se.

roman - pskc 4ever

4. 8. 2007 16:41

v kterejch zápasech dával branku pavel hybášku??? a proč nemám ani bod????