Jdi na obsah Jdi na menu

PRAGUE GAMES 2011

prague-11.gif

PRAGUE GAMES 2011

pg2011.jpg   Ani letos jsme na největším mládežnickém turnaji nechyběli. Oddíl reprezentovaly dva týmy – starší žáci a junioři. Zatímco junioři očekávání splnili, starší žáci si příliš velkou pochvalu nezaslouží. Ale čtyři dny v Praze nejsou jen o florbalu. Byla to také spousta volného času, který jsme se snažili trávit co nejaktivněji.
 
Florbalový turnaj – starší žáci
 
   Náš tým byl nalosován do čtyřčlenné základní skupiny, ve které si mohl zahrát pouze tři utkání. Když k tomu připočteme vyřazení hned v prvním kole play-off, čtyři krátké zápasy na čtyři dny pobytu není nic moc. Konečná tabulka základní skupiny vypadala následovně:
  
 
B14L
1.
2.
3.
4.
Skore
Body
Pořadí
1.
CZE
 
3:12
1:5
2:2
6:19
1
3
2.
CZE
12:3
 
6:3
8:0
26:6
9
1
3.
CZE
5:1
3:6
 
11:0
19:7
6
2
4.
SUI
2:2
0:8
0:11
 
2:21
1
4
 
   Proti SSK Future bylo předem jasné, že mnoho šancí nemáme. K tomu se ale navíc přidala značná nekázeň v přípravě na zápas. Místo porady před utkáním se každý bavil po svém, trenérské vedení se tak stalo bezpředmětným. To se brzy odrazilo i na výsledku, kde rozdíl devíti branek byl dost hrozivý. Malou útěchou je, že se nám podařily vstřelit tři pg11-d.jpgbranky.
 
   Sokol ED Havlíčkův Brod je náš častý soupeř a podle ligových výsledků byl jasným favoritem. Problémy s kázní jsme si před zápasem v šatně vyříkali a nic nebránilo podat zlepšený výkon. Ten byl opravdu znát – ujali jsme se vedení a nebylo znát, který tým je lepší. Poločas dopadl zaslouženě nerozhodně 1:1. Ve druhém poločase ale přišla naše slabší chvilka. Během tří minut tři branky a bylo rozhodnuto. Sice jsme se opět srovnali, ale zkušený soupeř nám již korigovat nedovolil.
 
   Zbýval zápas o pořadí proti švýcarskému Zugu United. Postupně jsme si vypracovali herní převahu, ale brankami jsme ji vyjádřit nedokázali. Konečné třetí místo a lepší vstup do play off nám zajistil horší brankový poměr na straně Švýcarů.
 
   V play-off nás čekal  tým Florbalu Vsetín ve kterém bylo i šest děvčat a řada hráčů pg11-g.jpgz mladších žáků i elévů. Loni jsme jej porazili v základní skupině. Za ten rok dosáhli velikého pokroku. Sice jsme trávili mnohem více času v jejich obranném pásmu, ale protiútoky byly velice nebezpečné. Z jednoho také přišlo vyrovnání a naši útočníci pak již míček za záda skvělého brankáře Vsetína nedostali. Rozhodovaly tedy tři nájezdy. Vsetín našeho Filipa překonal pouze jednou, my však ani tentokrát branku nedali. Martinovi se nepodařilo zvednout míček při blafáku a brankář jej vykryl, Jirka netrefil branku a Honza napálil střelu přímo do středu na brankáře. Turnaj tak pro nás skončil ve čtvrtek večer.
 
   V minulosti jsme vždy měli problém proměňovat šance a lehce jsme branky dostávali. Když pomineme nešťastné utkání s Future, lze říci, že v obraně tentokrát ke zlepšení došlo. Také náš brankářský nováčekpg11-a.jpg Filip se velice osvědčil. Útočníci ale zcela propadli. Kluci si málo nahrávali, dlouho zpracovávali míčky, stříleli do plných nebo nepřesně.
 
   Se dvěma remízami a dvěma prohrami rozhodně spokojeni nejsme.
 
Florbalový turnaj – junioři
 
   Junioři cestovali do Prahy s předsevzetím napravit loňskou sérii proher a dostali k tomu příležitost šesti utkání. Základní skupina znamenala poslední páté místo:
 
B18C
1.
2.
3.
4.
5.
Skore
Body
Pořadí
1.
CZE
 
0:1
0:5
2:1
2:5
4:12
3
4
2.
CZE
1:0
 
2:1
6:0
5:0
14:1
12
1
3.
CZE
5:0
1:2
 
6:1
3:1
15:4
9
2
4.
CZE
1:2
0:6
1:6
 
2:3
4:17
0
5
5.
SUI
5:2
0:5
1:3
3:2
 
9:12
6
3
 
   Všechny týmy hrají vyšší soutěže než my, nebylo tedy co ztratit. Se staršími žáky jsme viděli jen tři zápasy, proto je náš komentář hodně stručný. S Billy Boy jsme začali dobře, pg11-c.jpgteprve ve druhé polovině se projevila převaha soupeře. S extraligovým Tatranem je výsledek určitě naším úspěchem. Naopak nejhorší zápas turnaje jsme odehráli s Kopřivnicí. Projevily se v něm všechny naše nedostatky. Především chyběl systém hry, nedokázali jsme proměnit ani jasné šance, nedokázali jsme vyvodit větší tlak na soupeře. Škoda těsné prohry. Herně mnohem lépe vypadal zápas proti Švýcarům. Přesto jsme inkasovali branky nejprve my. Ve druhé části se konečně začalo dařit i střelecky. Škoda že zápas nebyl o pár minut delší. Výsledek by byl opačný.
 
   V play-off junioři nejprve nastoupili proti FB Hurrican Karlovy Vary hrajícímu v letošní pg11-e.jpgsezóně 1. ligu juniorů. Maximální nasazení přineslo jednak smršť branek a úspěch v podobě vítězství 8:7. Ve druhém kole play-off jsme však narazili na extraligový Remedicum Ostrava. Rozdíl v sehranosti byl patrný a přes veškerou snahu naši hráči vydrželi se soupeřem držet krok jen do poloviny utkání. Konečných 0:7 proti na těchto hrách bronzovému Remedicu není špatným výsledkem.
 
   Tým juniorů letos oproti loňsku podal rozhodně lepší výkon. Pro příští úspěšnější start však musí více propracovat svůj herní systém a získat větší jistotu do proměňování šancí.
 
Doprovodný program
 
   Oč dříve starší žáci ukončili soutěžení, o to více si užili doprovodného programu. Protože pg11-b.jpgpanovalo krásné letní počasí, nedalo se vynechat koupaliště Na Petynce. Skoky do vody, ragby v brouzdališti, plážová přehazovaní, tobogán, houpačky, nikomu se odtud ani nechtělo. Také jsme vyzkoušeli novou pražskou atrakci – Laser Game na Zličíně. Tuhle zábavu již známe z Babylonu v Liberci, ale podle našich kluků je pražská herna větší. Na bobovou dráhu se nikomu moc nechtělo, chodíme na ni každoročně, ale nakonec nikdo nelitoval. Vyřádili jsme se jak na bobech, tak na sousedním dětském hřišti. Když k tomu všemu přidáte fotbálek a improvizovaný softball na hřišti vedle školy, našimi hráči doslova milované KFC, nakouknutí do Národního muzea a účast na pg11-f.jpgčásti finálových zápasů na Podvinném Mlýně, určitě lze program hodnotit jako skvělý. Letos v něm ale jednoznačně zvítězila závěrečná Hamr Párty v pátek večer – focení s hráči Tatranu Střešovice, ohňová show a disco party. O návratu autobusem na školu se raději rozepisovat nebudu.
 
   Co říci na závěr: na Prague Games se nám velice líbilo. Za rok by bylo skvělé tam být opět,    ale nebude to lehké. Letošní výsledky by totiž měly zůstat definitivně minulostí.

   Fotoalbum z Prague Games si otevřete ZDE.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář