Jdi na obsah Jdi na menu

PRAGUE GAMES 2009

ObrazekHonza s Rosťou ve společnosti florbalových reprezentantů - vlevo obránce Marek Deutsch a vpravo útočník a kapitán Milan Fridrich. 

 PRAGUE GAMES 2009

Dojmů z Prahy máme mnoho, ale ty hlavní jsou sportovní, zvláště když si naše dva týmy vůbec nevedly špatně.

ObrazekZačnu kategorií elévů, jejichž sestavu tvořilo včetně brankáře pouze osm hráčů. Za úkol jsme si dali sehrát v play off alespoň dva zápasy, což se podařilo. V tak malém počtu to nebyl vůbec snadný úkol, nalosováni jsme byli do velmi těžké základní skupiny, z níž se později FbŠ Bohemians Praha stala celkovým vítězem turnaje a RURU-Juniorisalibandy ry vybojoval stříbrné medaile. My v této skupině skončili hned za nimi třetí a oba zápasy s těmito medailisty byly velmi vyrovnané. Jediným zaváháním ve skupině byl nerozhodný zápas proti Black Angels, kde jsme ve vyhraném zápase ve druhé polovině trestuhodně podcenili soupeře a měli co dělat abychom dosáhli aspoň na remízu.

B12A   1. 2. 3. 4. 5. Skóre Body Pořadí
1.   Black Angels CZE      0:10   1:5   4:4   0:10  5 : 29  1  5 
2.   FbŠ Bohemians CZE   10:0      6:3   7:4   4:1  27 : 8  8  1 
3.   Horní Suchá CZE   5:1   3:6      3:4   0:8  11 : 19  2  4 
4.   PSKC Okříšky CZE   4:4   4:7   4:3      2:4  14 : 18  3  3 
5.   RURU-Junioris. FIN   10:0   1:4   8:0   4:2     23 : 6  6  2 

 

Prvním soupeřem v play off byl tým Bulldogs Brno - třináct hráčů proti našim osmi. Velice napínavé a vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro nás. Když už vše vypadalo na nerozhodný výsledek a nájezdy, podařilo se nám ve skrumáži před soupeřovým brankářem míček do jeho branky protlačit - 3:2.

Dalším soupeřem byl tým Orka z Čelákovic - proti našim osmi dvojnásobný počet soupeřů. Ale jak říkali husité - "nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme". Tak se i stalo. Sice nás Orka nakonec vyřadila poměrem 5:8, ale obraz hry byl zcela jiný. Dvě třetiny zápasu jsme útočili na její polovině. Nakonec ale rozhodly laciné góly ze střel z dálky v naší síti. Na konci zápasu trenéři Orky naše hráče pochválili s tím, že byli herně lepší než jejich.

Všem elévům na Prague Games děkuji za skvělé výkony (tím neříkám, že není co zlepšovat). A nepřeháním, když říkám: kdyby naše sestava byla kompletní, určitě bychom v play off doputovali hodně, hodně vysoko!

 Naši starší žáci byli velká neznámá. Nevalný závěr ligy Vysočiny, naopak skvělé třetí místo na brněnském turnaji Open Game, těžko odhadovat. Proto byl úkol méně náročný než u elévů - dobře sehrát základní skupinu a jeden zápas play off. Ukázalo se, že kluci mají navíc a hlavně že je až teď na konci sezóny florbal začal opravdu bavit. Jedním z hlavních impulsů byl určitě Wasíkův příchod do týmu v roli kapitána. V podstatě české týmy proti nám neměli šanci. Oproti sezóně jsme vylepšili hlavně rychlost a trochu i kombinaci. Na švédské týmy ale zdaleka ještě nemáme. Přitom do základní skupiny jsme "chytli" hned dva.

B16G   1. 2. 3. 4. 5. Skóre Body Pořadí
5.   AC Sparta Praha CZE      0:7   5:2   0:3   1:6  6 : 18  2  4 
1.   AIK IB SWE   7:0      10:0   2:1   5:1  24 : 2  8  1 
2.   FBC Štíři České Budějovice CZE   2:5   0:10      2:7   0:4  4 : 26  0  5 
3.   Hammarby innebandy SWE   3:0   1:2   7:2      5:2  16 : 6  6  2 
4.   PSKC Okříšky CZE   6:1   1:5   4:0   2:5     13 : 11  4  3 

Do play off jsme tak postupovali ze třetího místa a čekal nás soupeř z ligy - JeMoBu složený z hráčů nedalekých Moravských Budějovic a Jemnice. V lize nás naposledy suverénně porazil. Tentokrát se situace otočila a pečetili jsme vítězství 5:2. Druhý den dopoledne jsme nastoupili proti FBA Praha - Černošice, s nimiž jsme prohráli nedávno na turnaji v Brně. Pokus o odvetu byl pro všechny obrovskou motivací. Přišli fandit i elévové a byli svědky našeho nejlepšího vystoupení na turnaji. Nebezpečné útoky se střídaly na obou stranách. Rušný zápas jsme nakonec za obrovské radosti vyhráli těsným výsledkem 4:5. 

ObrazekBohužel, motivace z předchozího utkání nám již v osmifinále chyběla. Možná zapůsobil i strach, že opět hrajeme proti Švédům. Šli jsme sice hned na začátku do vedení, ale to bylo všechno. Iniciativu jsme přenechali soupeři, nechávali mu hodně místa, neobsazovali jej a on s námi rozehrál pěkný kolotoč. V půli utkání jsme záaps vzdali a tomu odpovídal i výsledek 1:13. Nic to však nemění na skutečnosti, že jsme z 58 mužstev kategorie do 16 let skončili mezi 16 nejlepšími a mezi nimi bylo českých pouze 6 týmů! Našim hráčům gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci.

 

ObrazekStatistiky: Prague Games 09 se zúčastnilo 229 týmů v 7 kategoriích, nejpočetnější byli starší žáci do 16-ti let s 58 týmy. Turnaj se hrál v osmi halách po celé Praze. Naši střelci v kanadském bodování: elévové Jan Dokulil 14 bodů - 7 br. a 7 asistencí, Petr Molák 9 bodů - 6 br. a 3 as., Milan Picmaus 8 bodů - 5 br. a 3 as. Starší žáci: Jan Kourek 12 bodů - 9 br. a 3 as., Jiří Špinar a Rosťa Wasserbauer 7 b. - 3 br. a 4 as. a Jan Račák 6 b. - 5 br. a 1 as.

Prague Games ale nebyly jen o sportu. Doprvodného programu jsme si sice moc neužili, protože jsme hráli díky postupům dost zápasů, ale přede jen něco: hlavně HAMR PARTY v pátek večer byla skvělá se spoustou soutěží, hudby, autogramiádou s našimi florbalovými reprezentanty a mnoh setkáními. V neděli jsme ještě stihli bobovou dráhu a některá finálová utkání a víc už si musíme nechat na příští rok. Organizátoří turnaje zaslouží poděkování za skvěle uspořádaný turnaj a všichni účastníci za výbornou atmosféru, která na něm vládla. Kdo tam nebyl, neuvěří.

ObrazekNapište zde dole komentář o svých dojmech z Prague Games!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář