Jdi na obsah Jdi na menu

PRAGUE GAMES - KATEGORIE B14

 Obrazek  

              PRAGUE GAMES 8.-12.7.2008        

  kategorie B 14  

Popsat v jediném článku náš celý pobyt na skvělém pražském turnaji, to opravdu možné není. Raději se podívejte na fotogalerii a oficiální stránky této akce. Já k tomu přidám jen pár postřehů, dojmů a poznatků. Na co asi budeme vzpomínat. Mezi zážitky patří metro a Obrazekveškerá vozítka, kterými jsme projezdili velkou část Prahy. Nejvíc se ztratil Pedro, který se zapomněl na hale ve Vinohradech a našli jsme jej až na Děkance. Přitom tam byl dřív než naše výprava a čekal už na nás. Na chvíli se v metru ztratil i Honík, nejmladší člen týmu. Osvědčil se ale náš systém, co si v takových situacích počít. Dalším zážitkem byla bobová dráha, kterou jsme hodně dlouho hledali a pak měli pilno stihnout zápas. Kdo ji vyzkoušel, nelitoval. Snad jen jediný Kája jízdu rezolutně odmítl. Putování noční Prahou a velká diskotéka na Novotného lávce na břehu Vltavy přímo pod Karlovým mostem. Měli jsme co dělat, abychom se jedním z posledních vlaků metra stačili vrátit na ubytování ve škole. Všichni hráči také hojně využívali 25% slevy pro účastníky Pratur Games ve všech pražských KFC ! A jak byla chvilka, hned mizely do Cyber café na Flóru „pařit“ počítačové hry. Však nám málem kvůli tomu v sobotu ujel i autobus domů !

Hlavní byl turnaj. Kdosi mi po turnaji v Okříškách říkal, že to byl pěkný debakl. Hloupost ! Před odjezdem jsem Obrazeknikdy neřekl, že tam jedem nějaký zápas vyhrát. V místních podmínkách jsme přece nemohli sestavit vyrovnané družstvo pro kategorii čtrnáctiletých. Proto v něm byli i hráči o  několik roků mladší. Bojovali proti starším soupeřům statečně a ostatní trenéři nás opravdu několikrát pochválili. Za všechny třeba trenér slovenské Stupaly, např. trenérovi Kopřivnice se líbil výkon Peti Dubského atd. Navíc jsme byli zařazeni v jedné z nejtěžších skupin – z každé postupovaly do play off pouze dva týmy a ty naše obsadily celkově druhé a třetí místo v turnaji !

  B14E
 
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Skóre
Body
Poř.
1. 
FBC Vikings Kopřivnice
CZE
 
3:1
0:4
1:4
8:3
2:0
14 : 12
6
3
2. 
FBK Bogdau Stupava
SVK
1:3
 
3:3
2:4
10:0
3:1
19 : 11
5
4
3. 
FBT Karhut
FIN
4:0
3:3
 
4:0
12:0
6:0
29 : 3
9
1
4. 
Nykvarn IF
SWE
4:1
4:2
0:4
 
10:1
3:2
21 : 10
8
2
5. 
PSKC Okříšky
CZE
3:8
0:10
0:12
1:10
 
2:10
6 : 50
0
6
6. 
Tatran Střešovice
CZE
0:2
1:3
0:6
2:3
10:2
 
13 : 16
2
5

Postřehy: naši hráči se snad s jedinou výjimkou vyvarovali hrubých chyb, každý bojoval na plno, švédští a finští hráči vynikali perfektní souhrou a rychlostí, která nám pěkně zamotávala Obrazekhlavy. Způsob rozcvičování Švédů a Finů před zápasy, které bývá společné v různých tvarech a nacvičených sestavách.

Dojmy: skvělá atmosféra ve všech halách, dobrá nálada ve škole, kde jsme byli ubytováni. Vše jsme přečkali ve zdraví (pouze drobná zranění – Pedrova podlitina u oka od florbalky soupeře, pád Hozíka po zakopnutí o mantinel při střídání a bolestivé naražení Toma po tvrdém souboji s finským protihráčem).

A hlavně zkušenosti. Jako suverénně nejmladší a výškově nejmenší tým skupiny jsme se většinu zápasů bránili. Proto jsme zkoumali a okoukávali hlavně obrannou hru. Vše, co jsme vypozorovali, uplatníme v příští sezóně ligy. Poznali jsme nové signály při rozehrání volného úderu atd. Ale přečtěte si co zaujalo přímo hráče:Obrazek

Dominik: bylo toho hodně, třeba obránci se nebáli protihráčů, dokázali si míček podržet a pak rozehrát uvolněnýmu hráči. Mezi sebou byli určitě dohodnuti jako třeba útočníci levá střed pravá, kde budou na soupeřově půlce běhat. Nikdo neběhal jinam, než měl, drželi svý posty. Třeba Švédi měli rozehru u soupeřovy brány a udělali si z nás prču - udělali že střílí, ale nedotkli se míčku. Ty máš prostě postřeh a štouchneš jim do míčku Obrazeka hned získali přesilovku.

Lukáš: rychlé a přesné přihrávky, hodně stříleli, nedrželi dlouho míček, souhra mezi sebou
Jump: takže libila se mi na týmech sehranost, přesnost přihrávek, to co chtěli udělat za akci to udělali ne jak my na náhodu
Tomáš: disciplína lajn, drželi svoje posty, kombinovali, přesný nahrávky - to my moc nemáme

Jenda: Uměli si přihrávat a zvrátit výsledek z 4:1 na 4:5.

     Náš nejlepší útočník: Petr Dubský - 5 branek (hrál pouze ve 3 zápasech). Další hráči, co získali po 1 bodu: Dominik Majo (1 branka), po 1 asistenci Kája Vostal, Roman Dokulil a Petr Molák.