Jdi na obsah Jdi na menu

NEDĚLE 6.4.08 - ST.ŽÁCI - JIHLAVA, NEDĚLE 30.3.08 - ML. ŽÁCI - BYSTŘICE, SOBOTA 29.3.08 - DOROST - SEZIMOVO ÚSTÍ

 

ObrazekNEDĚLE 6.4.2008 - STARŠÍ ŽÁCI - JIHLAVA

   Nejčerstvější dojmy mám z jihlavského turnaje starších žáků. Hlavní dojem ? Spokojenost s výkony, které odpovídali našim současným možnostem. Určitě se neztratili mladší žáci a vyzvednout bych chtěl výkon Rosti Wasserbauera. Ale i ostatní byli dobří. Tři body, které jsme dovezli, jsou milým překvapením.
ASK Bystřice n.P. - PSKC OKříšky 3:10 (0:2, 1:3, 2:5)

Branky: Wasserbauer 4x, Račák 3x, Dubský 2x, Macek 1x, Asistence: Wasserbauer 2x, Binka a Dvořák po 1

   Bystřice je kvalitní tým ze špice tabulky. Tentokrát se ale nechala zaskočit, po celý zápas se nedostala do svého tempa, střelba jejich hráčů byla naštěstí pro nás Obrazeknepřesná. My jsme naopak začali velmi dobře, základem byla důsledná obrana, rychlý pohyb a útočící dvojice obou lajn často zaskočily soupeřovu obranu nepřipravenou. Výsledkem bylo nejen skvělé skóre, ale minimálně jednou tolik další šancí skórovat. Náš tým působil sehraněji, přesto má do dobré kombinace ještě daleko, což se potvrdilo v následujícím utkání. Přihrávky se dařily spíše horizontálně, vertikálně byly horší. Ale to bude lepší si rozebrat až na tréninku.
PSKC Okříšky - Spartak Pelhřimov 2:9 (0:3, 0:3, 2:3)
Branky: Wasserbauer a Dubský
   Nehráli jsme hůř než v prvním zápase, ale Pelhřimov byl kompaktnějším tým, který svoji převahu dával najevo od samého Obrazekzačátku. Převážně jsme byli zatlačeni do svého obranného pásma, kde zákonitě musí dojít k chybě. Hráli jsme proti mnohem vyzrálejšímu družstvu, jehož hráči o sobě lépe věděli a dokonaleji si nahrávali. Mě ale zaujala hlavně jejich dravost a důslednost jít za každým míčkem. Z naší strany byl patrný respekt ze soupeře, který malinko svazoval nohy. Hráči se ale nevzdali a bojovali celé utkání (což nebývalo zvykem). Ze sporadických útoků ve třetí třetině vytěžili maximum.
NEDĚLE 30.3.2008 - MLADŠÍ ŽÁCI - BYSTŘICE
   Není to tak dlouho, co jsme s týmem řešili neradostnou bilanci posledních několika měsíců - a to nejen výsledky v lize, ale i přístup k tréninkům, vztahy mezi některými hráči atd. Změny zabraly, úroveň tréninků i přístup hráčů se zlepšil. Co je to ale platné, když pak přijde termín ligy a nejlepší hráči nemohou jet. Všechna námaha i šance na lepší tak umístění přišly vniveč.Obrazek
SK Snipers Třebíč - PSKC Okříšky 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branka: Bednář. Asistence: Rampír
   Obraz zápasu byl mnohem vyrovnanější, než ukazuje výsledek. Ve třetí třetině jsme toiž museli víc otevřít hru, což bohužel nevyšlo, ale všichni zaslouží pochvalu. S jednou a půl lajnou se proti kompletní sestavě soupeře hraje špatně, ale dařilo se nám držet krok po celý zápas. Na některé kombinace přihrávek bylo radost pohledět, ta je dobrým příslibem do budoucna. Nevycházela však střelba. Škoda, že jsme nejeli v úplné sestavě.
FBŠ ASICS Jihlava - PSKC Okříšky 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Branky: Nestrojil, Bednář. Asistence: Fejta, Doležal.
Obrazek   Obraz utkání vůbec nevypadal jako souboj prvního s předposledním. Byli jsme opět vyrovnaným soupeřem s výjimkou první třetiny. Ta nám příliš nevyšla. Zbývající dvě třetiny jsme ale hru obrátili a začali dotahovat. Jihlava je ale zkušený tým a nám v malém počtu začaly docházet síly. Mejlepším hráčem našeho družstva byl Filip Rampír, nejmladší hráč na hřišti ! 
SOBOTA 29.3.2008 - DOROST - SEZIMOVO ÚSTÍ
   Bohužel, v Sezimově Ústí jsem nebyl, proto jen výsledky bez komentář. Doplní někdo popis utkání ?
PSKC Okříšky - Spartak Pelhřimov 3:4 (0:2, 1:0, 2:3)
Branky:  Dubský Jan, Nestrojil, Burda. Asistence: Burda
PSKC Okříšky - 1. FbK SPŠ Tábor  3:13 (1:3, 1:4, 1:4)
Branky: Čermák, Dubský Petr, Nestrojil. Asistence: Burda, Čermák.
NEDĚLE 23.3.2008 - DOROST - JIHLAVA
PSKC Okříšky - Dukla Rangers Tábor  3:6 (1:0, 1:1, 1:5)
Branky: Čermák, Burda, Veleba. Asistence: Dubský Petr, Čermák, Vágner Obrazek
   Začali jsme aktivněji, po našem náporu však Tábor brzy hru vyrovnal. Obrana spolehlivě odolávala, takže "Cedník" příliš práce v brance neměl. Naopak díky důslednému napdání našimi útočníky se ve druhé části první třetiny podařilo třikrát soupeře v jeho obranném pásmu přečíslit. Jednou se dokonce naše dvojice ocitla sama před brankářem, bohužel dvě střely přímo do něj. Chvíli poté jsme útočili tři na jednoho, ale souhra selhala. Určitě jsme měli na víc než jednobrankové vedení.
   Druhá třetina začala velkým náporem Tábora. Naše protiútoky byly velmi sporadické. V 7. min. jsme se pěkně zapotili, když tlak vrcholil a my po skrumáži tahali míček přímo z brankové lajny. A opět se potvrdilo heslo "nedáš - dostaneš". Podařilo se nám zaútočit a Roman Burda střelou ze středu skóroval. Bohužel pak přišlo Obrazekcelkem zbytečné vyloučení Martina Fily za strčení zezadu a soupeř snížil. Jakoby mu to nalilo novou mízu do žil, ale zrychlili jsme i my. Hra byla vyrovnaná bez brankových šancí.
   A přišla nešťastná třetí třetina. Hned v první minutě ztratil ve středním pásmu míč Honza Dubský a následovala dlouhá střela z levé strany do pravého horního rohu naší brány. Vyrovnáno. Jestliže jsem v první třetině obranu chválil, za třetí třetinu si zaslouží kritiku. Petr Dvořák na svém postu často chyběl, navíc Nasťaspálil dvě vyložené brankové šance (vždy přestřelil). Naopak Táboru začalo vše vycházet. Dařilo se mu přečíslení a souhra jeho útočných dvojic přímo před brankářem znamenala obrat utkání. Na naší straně se projevila velká nervozita, v úplném závěru jsme jen korigovali výsledek.Obrazek
PSKC Okříšky - SK Snipers Třebíč  2:5 (0:3, 2:1, 0:1)
Branky: Nestrojil, Veleba. Asistence: Čermák, Dubský Jan
   Budu velmi stručný. Ocenění na naší straně zaslouží pouze několik dobrých kombinačních akcí zejména ve středním pásmu. Jsou náznakem možné síly týmu. Co naplat, když ale v útoku chybí pohyb - stojíme, váháme s přihrávkou. Chybí finalní přihrávka před brankou soupeře. Tomu naopak ke vstřelení potřebných branek stačí jen několik jednoduchých protiútoků. Nemohu se zbavit dojmu, že jsem toto utkání hráli nejen bezzubě, ale hlavně bez zápalu a odpovědnosti. 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář