NEČEKANÉ TŘI BODY MUŽŮ, JUNIOŘI BEZ BODU, ELÉVOVÉ VÍTĚZNĚ

REGIONÁLNÍ LIGA MUŽŮ, SK. 5 – TŘEŠŤ – SOBOTA 25. 3. 2023

PSKC Okříšky-Rudíkov  -  Sabots Jihlava  2:7  (0:4, 1:2, 1:1)
Branky/asistence: Tomáš Uher 1/0, Martin Noháček 1/0, Petr Pojer 0/1, Jiří Uher 0/1

Rozhodnutí padlo hned v první třetině. O mnoho zkušenější, kombinačně vyspělejší soupeř naši skromnou sestavu zatlačil do hluboké defenzivy, ale ani ta nám nepomohla. Během osmi minut jsme prohrávali o tři branky. Utkání už vypadalo na pořádný debakl. Jenže tentokrát se tým nevzdal, a hlavně nezačal švejkovat, jak se stávalo dříve. Díky disciplíně jsme se dostali do tempa. Škoda branky těsně před první sirénou. Od druhé třetiny již vypadal poměr sil vyrovnaněji. Sabots měli nadále navrch, my ale ukáznili hru a Jirka se v brance  blýskal pěknými zákroky. Díky tomu se i nám naskýtali šance. Pěkné utkání s více než přijatelným výsledkem.

PSKC Okříšky-Rudíkov  -  FBC Orel Nové Město na Moravě  6:4  (2:0, 2:2, 2:2)
Branky/asistence: Vojtěch Novotný 2/1, Tomáš Uher 1/1, Martin Noháček 1/1, Jiří Uher 1/0, Daniel Čiháček 1/0
Spokojenost s předchozím výkonem nám dodala sebevědomí i argument, že se v osmi hráčích prohrát nemusí. Favorizované Nové Město jsme zaskočili důsledným obsazováním a rychlým otáčením hry na jejich branku. Bezbrankový stav trval dlouhých deset minut, když se Jirkovi Uhrovi a Vojtovi Novotnému podařilo krásnými branky ujmout vedení. Zdaleka však nebylo rozhodnuto. Ve druhé části jsme sice stav ještě navýšili, jenže dva góly vrátily FBC do hry. Za tohot stavu nám pomohla pěkně sehraná přesilovka se zakončením do prázdné branky. Náskok poté ve třetí části pojistila dvojice Tom Uher – Martin Noháček. Za stavu 5:2 Nové Město převzalo iniciativu a více se hrálo u nás. Po snížení na 3:5 však Vojta Novotný pěkně obešel gólmana a s nadhledem opět rozdíl zvýšil. Závěrečný gól soupeře už padl jen díky nepozornosti a radosti z výhry po dlouhém dvanáctizápasovém čekání. Letošní ročník regionální ligy jsme zakončili úspěšným utkáním.

Sestava: Jiří Uher, Jiří Chalupa, Martin Noháček, David Kučera, Petr Pojer, Tomáš Uher, Daniel Čiháček, Vojtěch Novotný, Marek Zezula (jen 2. zápas)
Fotoalbum ze zápasů ZDE.

2. LIGA JUNIORŮ, SK. 5 – TŘEŠŤ – NEDĚLE 26. 3. 2023

PSKC Okříšky – SK JeMoBu  1:7  (0:1, 0:3, 1:3)
Branka/asistence: Tomáš Uher 1/0, Lukáš Hájek 0/1

V tomto utkání jsme tahali za kratší konec. Sice jsme si také vytvořili několik dobrých šancí, jenže ne, a ne je proměnit. Teprve ve třetí třetině padl náš čestný gól. Celý tým makal, co mohl, jenže v dosti okleštěné sestavě brzy začaly docházet síly. Odpovídá tomu i vývoj skóre. První třetina vyrovnaná. Jenže pak se projevil i věkový rozdíl s větší fyzickou převahou na straně soupeře. Tři branky jsme obdrželi z dálky, kdy jsme nepokryli únik soupeře. Zbývající pak ze skrumáží před brankou, kde bylo JeMoBu důraznější. Zápas nám tentokrát nesedl, snad bude odveta v posledním kole ligy vydařenější.

Sestava: Tomáš Uher, Daniel Čiháček, Tomáš Chadim, Tomáš Navrátil, Vojtěch Vybíral, Šimon Korba, Lukáš Hájek, Michal Pacholík
Fotoalbum ze zápasu ZDE.

LIGA VYSOČINY ELÉVŮ – KNĚŽICE – SOBOTA 25. 3. 2023

ashampoo_snap_2023.03.25_16h58m50s_001_.pngVelká pochvala všem hráčům nejen za skvělé výsledky, ale hlavně za přístup k celému turnaji. Museli se totiž vyrovnat s velkou změnou ve složení týmů. Místo rozdělení na pokročilé hráče a začátečníky byly vytvořeny dva výkonnostně vyrovnané týmy složené z obou typů hráčů. Všichni až překvapivě bez problému souhlasili a pohoda obou sestav byla znát i v utkáních. Žádné zaváhání. Ostatně tabulka výsledků vše dokazuje. Vzájemný souboj rozhodli spíš gólmani, než obraz hry, zkušený Ondra na straně PSKC a jeden z hráčů, který jinak nechytá, v brance KC.