MUŽI NAPŮL, DOROSTENCI BEZ BODU - 16.-17.3.2019

SOBOTA 16. BŘEZNA 2019

1. LIGA DOROSTENCŮ, SK. C, hala TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY
PSKC Okříšky-MoBu  -  Sokol Pardubice  4:6  (0:2, 1:0, 3:4)
Branky/asistence: Tomáš Kuchyňa 0/2, Adam Ampapa 1/0, Martin Noháček 1/0, Martin Veselý 1/0, Petr Pojer 1/0, Jiří Uher 0/1
trebic-da-190316-006.jpgVelice pěkné, vyrovnané utkání. Pardubičtí se sice ujali vedení v páté minutě, ale šance byly na obou stranách. Bohužel v závěru třetiny jsme šli do oslabení, kterého soupeř využil. To nás nezlomilo, druhá třetina byla opět vyrovnaná a půl minuty před jejím koncem jsme konečně dokázali skórovat. Začátek třetí části patřil soupeři. Nejprve odskočil na 1:3 a naše druhé oslabení znamenalo 1:4. Zbytek třetí třetiny byl asi z celého utkání vůbec nejdramatičtější. Vysoké nasazení na obou stranách a my konečně začali trefovat branku až na kontaktních 4:5. Půl minuty před koncem nezbylo než vzít timeout a pokusit se v šesti o vyrovnání. Bohužel rozehrání nebylo kvalitní, míček zachytil soupeř a vítězství si pojistil.

PSKC Okříšky-MoBu  -  Spartak Pelhřimov  3:4  (2:1, 1:0, 0:3)
Branky/asistence: Martin Veselý 2/0, Tomáš Kuchyňa 1/0, David Kučera 0/1, Patrik Abaffy 0/1
trebic-da-190316-013.jpgZápas, který byl završením zmaru našeho dorosteneckého áčka v celé druhé polovině sezóny, kdy jsme nedokázali ani jedno utkání vyhrát. Vstoupili jsme do něj dobře, převaha byla jednoznačně na naší straně. Vybudovaný dvoubrankový náskok jsme drželi až do začátku třetí třetiny. Pelhřimov stále nemohl na naši hru nalézt recept, zápas se možná proto pomalu přitvrzoval, ve druhé části vyloučení na obou stranách. Přestože byla do třetí části jasná domluva nic neměnit, udržet si převahu a brankový náskok, což neměl být problém, stala se nepochopitelná věc. Najednou jsme zapomněli, že hrajeme se Spartakem a místo toho pár hráčů včele s gólmanem začalo bojovat s rozhodčími. Výsledek byl tristní. Vyloučení gólmana a místo něj v brance jeden z obránců, k tomu po obnovení hry natažený sval dalšího z obránců, a ještě neproměněné trestné střílení. Není divu, že se Spartakovci vzchopili, dvěma vydařenými střelami vyrovnali a po naší hrubce u branky převrátili výhru na svoji stranu. Jak lehce lze vyhraný zápas zkazit vlastní nedisciplinovaností!

Fotoalbum ze zápasů ZDE.
KONEČNÁ TABULKA 1. LIGY DOROSTENCŮ, SK. C

2. LIGA DOROSTENCŮ, SK. 5, hala ŽĎÁR n./S., NA BOUCHALKÁCH
PSKC Okříšky B  -  SK JUVENIS Přibyslav   4:26 (2:7, 1:13, 1:6)
Branky/asistence: Aleš Brabenec 3/1, Zbyněk Doležal 1/1, Filip Čech 0/1, Šimon Vybíral 0/1

PSKC Okříšky B  -  Hippos Žďár n./S. Benjamins   6:32  (2:10, 3:6, 1:16)
Není to poprvé, co se B-tým dorostu dostal do situace, kdy se většina hráčů omluvila, nebo se neozvala. Na pár obětavců tak zůstal úkol splnit účasti týmu na turnaji, a zachránit oddílu před sankcí. Do Žďáru se jich vydalo přesně pět plus gólman. Dvakrát tři třetiny bez možnosti vystřídat proti dvěma vedoucím týmům tabulky, navíc ještě Žďár posílený o hráče áčka 1. dorostenecké ligy! Z tohoto pohledu se výsledkům nelze divit, spíš naopak. Nikdy jsme neprohráli s nulou, velký obdiv za vstřelené branky. Těmi statečnými byli Lukáš Fortelný v brance, Aleš Brabenec, Zbyněk Doležal, Marek Talla, Šimon Vybíral a Filip Čech.

NEDĚLE 17. BŘEZNA 2019

REGIONÁLNÍ LIGA MUŽŮ, SK. 5, hala TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY
PSKC Okříšky  -  FBC Štíři Č. Budějovice B   6:8  (2:3, 1:3, 3:2)
Branky/aisstence: Marcel Pospíšil 2/0, Jan Trnka 1/1, Jan Dokulil 1/0, Jan Račák 1/0, Tomáš Kotačka 1/0, Luboš Kuchyňa 0/1
Soupeř začal zápas ve vysokém tempu a brzy se ujal vedení, které navyšoval až na 3:0. My byli trebic-m-190317-003.jpgpomalejší, proto nebylo v útoku čím překvapit a obrana zachraňovala vše na poslední chvíli. Teprve dobře sehraná přesilovka dvě minuty před koncem druhé třetiny nás vrátila do zápasu. Její využití a hned poté ještě jedna branka znamenaly kontakt ve skóre a možnost obratu. Jenže vyloučení hned na začátku druhé části soupeř také potrestal. Brzy se ukázala nutnost změn v sestavě, neboť hrubé chyby nás stály další góly. K tomu se přidala ještě dvě vyloučení. Právě nedisciplinovanost byla kamenem úrazu. Třetí třetinu jsme začali se zúženým počtem hráčů, jenže opět vyloučení a po pěti minutách jsme prohrávali o pět branek! Druhá pětiminutovka byla v naší režii, najednou šlo přidat a hrát pohotověji, série našich tří gólu donutila Štíry vzít timeout. To nás nemělo rozhodit a chtěli jsme ve stíhacím závodě pokračovat. Jenže další naše dvě vyloučení možnosti obrátit zápas v náš prospěch zabránily. Šest vyloučení je opravdu k zamyšlení!

PSKC Okříšky  -  TJ. Sokol Líšov   12:3  (5:1, 3:1, 4:1)
Branky/asistence: Jan Trnka 5/0, Petr Molák 2/1, Jan Dokulil 0/3, Jan Račák 2/0, Luboš Kuchyňa 1/1, Marcel Pospíšil 1/1, Tomáš Kotačka 0/2, Marek Zezula 1/0, Denis Tesařík 0/1, Filip Rampír 0/1trebic-m-190317-018.jpg
Po zápase s jedním z leaderů soutěže nás čekal soupeř z druhého konce tabulky. Od začátku to bylo znát na tempu hry. Za necelou minutu jsme se ujali vedení a skóre rovnoměrně po všechny třetiny navyšovali. Zápas jsme měli pod kontrolou a obdržené branky jdou na vrub naší nepozornosti a nesoustředěnosti. Líšov tentokrát nebyl ve formě a pokud bychom si dali záležet, vítězství by bylo mnohem výraznější. Možná zklamání z prvního zápasu bránilo většímu nasazení.    Fotoalbum ze zápasů ZDE.

PŘEBOR VYSOČINY MLADŠÍCH ŽÁKŮ (3+1) – hala ZŠ OKŘÍŠKY

okrisky-mz-190317-014.jpgOba týmy našich mladších žáků tentokrát nastoupili v domácím prostředí v dobré formě. Zcela turnaj ovládli a žádnému ze soupeřů nedali šanci. A tak o celkové výhře rozhodoval vzájemný souboj. Ve svůj prospěch jej využil zkušenější a starší tým okříšských hráčů. Ale i výkony rudíkovských jsou velmi slibné. V našich týmech nastoupili: Roman Picmaus, Štěpán Ludmila, Šimon Korba, Lukáš Hájek, Kristýna Brabcová, Dominika Horká, Tereza Herynková, Matyáš Hnízdil, Ondra Špaček, Marek Pařízek, Vojta Fila, Vojta Dvořák a Pavel Filipec.

Fotoalbum z turnaje ZDE.

LIGA VYSOČINY PŘÍPRAVEK – hala TELČ, ZŠ HRADECKÁ
PSKC Okříšky – TJ Centropen Dačice 5:0                                       PSKC Okříšky školička – Spartak Pelhřimov  0:5
PSKC Okříšky – Florbal Telč dívky  2:1                                           PSKC Okříšky školička – Florbal Telč  1:7
PSKC Okříšky – Spartak Pelhřimov modří 8:5                              PSKC Okříšky školička – Pacovští Honzíci  2:5
PSKC Okříšky – Snipers Třebíč modří  4:5                                     PSKC Okříšky školička – Snipers Třebíč  0:7
Jsme rádi, že se nám podařilo přihlásit do Telče i druhý tým složený spíše z minipřípravky. A tak zatímco si přípravkáři vedli na jedničku, minipřípravka bojovala ze všech sil o co nejlepší výsledky. Velkou pomocí bylo fandění rodičů, kteří s námi jeli. Nejnapínavější zápas sehrál náš A-tým proti Snipers Třebíč modří, ve kterém nakonec prohrál nejtěsnějším rozdílem jediné branky. Pěkný turnaj, těšíme se na příště.

ZÁPASY V SOBOTU 2. BŘEZNA 2019

1. LIGA DOROSTENCŮ, SKUPINA C - TŘEBÍČ, SPORTOVNÍ HALA ZŠ VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ

PSKC Okříšky-MoBu  -  FBC Došwich Milevsko   5:6  (1.1, 4:2, 0:3)

Branky/asistence: Tomáš Kuchyňa 3/0, Jáchym Hons 0/3, Martin Noháček 1/0, Martin Veselý 1/0, Petr Pojer 0/1

PSKC Okříšky  -  Snipers Třebíč   5:6  (0:3, 1:3, 0:4)

Branky/asistence: Jáchym Hons 2/1, Tomáš Kuchyňa 2/1, Petr Pojer 1/0, Radek Korba 1/0, David Kučera 0/1