MUŽI HRÁLI V TŘEBONI, STARŠÍ ŽÁCI V OBRATANI 4.-5.11.2017

SOBOTA 4. LISTOPADU 2017 - REGIONÁLNÍ LIGA MUŽŮ - HALA ALEX SPORT TŘEBOŇ

PSKC Okříšky  -  Santos Jiskra Třeboň-Florbal  9:5 (2:3, 3:1, 4:1)
Branky/asistence: Marcel Pospíšil 2/2, Milan Picmaus 2/2, Jan Dokulil 2/1, Marek Zezula 1/1, Denis Tesařík 1/1, Filip Rampír 1/0, Ondřej Uchytil 0/1

Vcelku vyrovnané utkání, do kterého jsme vstoupili trochu ospale. Sice se nám podařilo dát první gól, ale třeboňští brzy srovnali, a dokonce odskočili až na 1:3. My v první třetině jen korigovali. Problém jsme měli hlavně s včasným rozehráním z obrany, na náš útok byl soupeř vždy připravený a rychle oplácel. Od druhé třetiny se náš výkon začal zlepšovat, pěkné akce byly vidět na obou stranách, výsledek zůstal otevřený. Nejlépe jsme odehráli třetí část. Třeboň sice v jejím úvodu srovnala na 5:5, ale to bylo vše. Pak už úřadovali naši nejzkušenější hráči a žádný obrat nedovolili. Devět branek a k tomu dva neuznané góly znamenaly výhru, soupeř ale podal také dobrý výkon.

PSKC Okříšky – FK Slovan Jindřichův Hradec  7:4 (1:0, 2:4, 4:0)
Branky/asistence: Jan Dokulil 3/1, Filip Rampír 2/0, Denis Tesařík 1/1, Milan Picmaus 0/2, Marcel Pospíšil 0/2, Ondřej Uchytil 1/0, Marek Zezula

Ačkoliv první zápas nebyl vůbec lehký, ve druhém nás čekal ještě těžší soupeř, loňský účastník divizní soutěže. Do utkání nastoupil s velkým nasazením, hrálo se převážně v naší obranné polovině. Jen těžko jsme se z ní dostávali. První šance jsme si vytvořili až po několika ubráněných minutách. Velké potíže nám činilo neustálé napadání ze strany rychlých hradeckých křídel. Pokud se ale rozehrávka povedla, mohli jsme přecházet do protiútoků. Díky tomu jsme se i ujali těsného vedení. První branka zápasu přitom padla až v závěru první třetiny. To už se nám dařilo tlak soupeře překonat a hrála se vyrovnaná partie. Utkání mělo oproti prvnímu ještě větší náboj a nasazení. Nám se povedlo celkem třikrát jít do vedení a Slovan pokaždé srovnal. Navíc v poslední minutě druhé třetiny šel do vedení poprvé a naposledy on. Honza Dokulil vyrovnal stav až necelých sedm minut před koncem a hned na to Ondra Uchytil skóroval z přesné nahrávky Marcela Pospíšila. Soupeř se pokusil dvě minuty před koncem o obrat pomocí power-play. Jeho nepřesnost jsme však využili my a výhru pojistili dvěma góly do prázdné branky.

V průběžné tabulce jsme se posunuli na sedmé místo. Malé fotoalbum z utkání ZDE.

NEDĚLE 5. LISTOPADU 2017 - LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ – HALA OBRATAŇ

PSKC Okříšky – Pacovští Honzíci  8:1  (1:0, 4:0, 3:1)
Branky/asistence: Tomáš Kuchyňa 4/0, Tomáš Horký 1/1, Jiří Uher 0/2, Martin Noháček 1/0, Michal Novotný 1/0, Adam Němeček 1/0, Matěj Brabec 0/1, Marek Talla 0/1

Utkání, ve kterém jsme byli favoritem, tak zpočátku vůbec nevypadalo. Špatný výkon trval víc než polovinu hrací doby. Teprve v závěru druhé třetiny jsme se trochu probrali a začali hrát jak se patří. To se hned projevilo i na skóre. Pacovští dali svůj čestný gól až jako poslední branku v zápasu chvíli před koncem.

PSKC Okříšky – Sk JeMoBu  4:3  (0:1, 3:0, 1:2)
Branky/asistence: Tomáš Kuchyňa 2:1, Michal Novotný 1/0, Marek Talla 1/0, Tomáš Horkýn 0/1, Tomáš Uher 0/1, Jiří Uher 0/1

Už první tři kola soutěže naznačila, že o prvenství budou svádět boj Pelhřimov, Sk JeMoBu a my. Každý ze vzájemných zápasů je proto velice důležitý. Proto jsme tentokrát museli od samého začátku hrát naplno. Soupeř nám nic nedaroval, naopak první třetinu vyhrál. My vyrovnali až v polovině zápasu po souhře Tomáše Horkého s Tomem Kuchyňou a do sirény ještě získali náskok na 3:1. Jenže do poloviny třetí části bylo srovnáno. Nic nám nevycházelo, soupeř si nás dobře obsazoval, takže z obrany nebylo komu rozehrát. Tím nás mohli zdvojovat. Naštěstí se podařila trojici Matěj Brabec, Jirka Uher a Tomáš Kuchyňa pěkná kombinace završená čtvrtým gólem. Závěr zápasu jsme ubránili a tři body jsou doma.

V průběžné tabulce se náš tým posunul na první místo.