MUŽI, JUNIOŘI A STARŠÍ ŽÁCI O VÍKENDU 10.-11.3.2018

LIGA VYSOČINY JUNIORŮ, hala Žďár n./S.

PSKC Okříšky  -  ASK Bystřice n. P.   10:3  (2:2, 2:1, 6:0)
Branky/asistence: Jáchym Hons 5/1, Dominik Čech 1/3, Adam Ampapa 1/1, Petr Pojer 0/2, David Kučera 1/0, Vojta Novotný 1/0 a Marek Zezula 0/1
Po dvě třetiny vyrovnaný zápas, ve kterém jsme získávali převahu jen velice pomalu. Bylo to hlavně naší vinou, nepřesné rozehrávky, nedůraz, zaostávali jsme v rychlosti. Bystřičtí hned vytušili, že mají šanci v utkání uspět a často ohrožovali Jirku v brance. Jak jsme se ale začali dostávat do tempa a zejména s naší vedoucí brankou znervózněli. Zachování klidné hlavy rozhodlo. Ve třetí třetině jsme hřiště ovládli my.

PSKC Okříšky  -  Hippos Žďár n./S.   5:9  (2:5, 0:2, 3:2)
Branky/asistence: David Kučera 2/0, Šimon Mareček 1/1, Dominik Čech 0/2, Jáchym Hons 0/2, Marek Zezula 1/0, Vojta Novotný 1/0
Několik juniorů na horách, ve velkém zaskakovali dorostenci, přes porážku všichni zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Jedinou výčitkou je nekázeň v docházce na tréninky. Díky tomu máme v zápasech velké problémy s prvními třetinami a dlouho nám trvá, než se sehrajeme. Tak to bylo i tentokrát, kdy jsme nástup mnohem početnějšího a věkově zkušenějšího soupeře nezvládli a mnohdy zbytečně inkasovali. V dalších třetinách jsme si i my začali vytvářet více šancí, utkání se vyrovnalo a skvělá divácká kulisa domácích se určitě nenudila. Pěkné rušné utkání hrané oboustranně ve vysokém tempu.
Několik fotografií ze zápasů ZDE.

NEDĚLE 11. BŘEZNA 2018

REGIONÁLNÍ LIGA MUŽŮ, hala Pelhřimov, ZŠ Osvobození

PSKC Okříšky  -  FBC Český Krumlov Velešín   3:7  (0:4, 1:1, 2:2)
Branky/asistence:  Denis Tesařík 2/0, Jan Dokulil 0/1, Luboš Kuchyňa 0/1, Zdeněk Skryja 0/1
Dopoledne se do Pelhřimova vydala značně oslabená sestava. A k tomu se navíc přidala i ztráta paměti. Jinak bychom si totiž vzali ponaučení ze zápasu s Krumlovem z minulého turnaje. Věděli bychom, že začátek hraje vždy obdobně ve vysokém tempu a nepropadli bychom hned o čtyři branky, které se pak těžko vyrovnávají. Co naplat, další dvě třetiny se již mnoho neudálo a my zůstali bez bodu.

PSKC Okříšky  -  Snipers Třebíč   1:1  (1:1, 0:0, 0:0)
Branky/asistence: Jan Dokulil 1/0, Luboš Kuchyňa 0/1
Zápas gólmanů, jak je vidět i z konečného skóre. Z naší sestavy určitě nejlepším hráčem Dandy v brance. Pěkné, rušné utkání i díky složení týmů. Nám na druhý zápas docestovali do Pelhřimova tři hráči, bez nichž bychom těžko uhráli remízu, Snipeři byli po dobu dvou třetin posíleni o tři hráče z Národní ligy, než odjeli hrát zápasy svého áčka. Zkušenější, vyzrálejší tým Sniperů si držel po celou dobu převahu, ale naše obrana fungovala zodpovědně, dařilo se vyrážet do častých protiútoků, kde však ve střelbě chyběla větší přesnost. Asi nejhezčí byl úplný závěr, kdy jsme soupeře zamkli před jeho bránou a spálili několik vyložených šancí, což nám oplatil neproměněnou tutovkou z protiútoku.
Několik fotografií ze zápasu ZDE.

LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ, hala SŠTO Dačice

Branky/asistence:  Štěpán Ludmila 3/0, Denis Brabec 2/1, Jiří Uher 2/0, Filip Čech 0/2, Martin Noháček 0/2, Tomáš Horký 0/1, , Tomáš Kuchyňa 0/1
Zápas, ve kterém byste nedokázali odhadnout, který z týmů je z čelní a který z druhé poloviny tabulky. Výkony hráčů odpovídaly spíše začátku sezóny, než jejímu závěru. Spousta nepřesností, špatná orientace hráčů, přihrávky naslepo. Sice vyhraný zápas, to je jeho jediné pozitivum, ale ke spokojenosti daleko.

PSKC Okříšky  -  Snipers Třebíč  4:3  (2:2, 2:1, 0:0)
Branky/asistence: Zbyněk Doležal 1/0, Tomáš Kuchyňa 1/0, Jiří Uher 1/0, Martin Noháček 1/0, Sára Syrovátková 0/1, Štěpán Ludmila 0/1
Už s ohledem na nevalný předchozí výkon i minulou porážku od Sniperů jsme do utkání šli s respektem. V rozestavení hráčů jsme udělali několik změn, které se vyplatily. Průběh ale byl velmi vyrovnaný. My šli na začátku do vedení a brzy bylo vyrovnáno, pak se situace opakovala obráceně. O konečném výsledku rozhodla druhá třetina. Přesto byla nejdramatičtější třetí část, ve které se čekalo, zda se nám podaří odskočit, nebo Sniperům skóre otočit. Zápas tím získal potřebné tempo, a i když jsme měli mírnou převahu, obrany na obou stranách pracovaly dobře.