Jdi na obsah Jdi na menu

MLADŠÍ ŽÁCI 6.12.09 VE ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU

Začnu od konce, neboť konečná tabulka je pro nás z celého turnaje to nejlepší:

1. Erupting Dragons H. Brod
2. PSKC Okříšky
3. Spartak Pelhřimov
4. Hippos Žďár n/S.
5. FBŠ Jihlava

A teď k jednotlivým zápasům:

PSKC Okříšky - Spartak Pelhřimov 2:2 (0:2, 2:0)

Začátek utkání byl z naší strany trochu ospalý, ale přesto jsme byli iniciativnější a postupně získávali převahu. Jenže soupeř dobře bránil a naše dvě hrubé chyby  znamenaly hodně studenou sprchu. Nejprve si David zbytečně v obranném pásmu zadribloval a přišel o míček - cesta k brance byla volná. Poté si Patrik v brance nedal pozor a poskakující míček byl v síti. Naopak branka na druhé straně hřiště pro nás byla zakletá. Ve druhé půli jsme tlak ještě zvýšili a až po několika dlouhých minutách přišlo snížení skóre. A druhá branka znamenající vyrovnání byla alespoň trochu spravedlivým vyjádřením poměru sil na ploše. Zápas pro nás byl ponaučením, jak lehce můžeme branky obdržet a jak těžce se pak zápas zachraňuje. Ale všichni zaslouží pochvalu, že se nevzdali a bojovali do samého konce.

PSKC Okříšky - Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod 1:4 (1:0, 0:4)

Zápas byl pravým opakem toho, co jsem napsal o prvním utkání. Proti prvnímu týmu tabulky jde vždy trochu o prestiž a my jsme začali skvěle. Musím chválit jak útok, tak obranu, přes kterou se soupeř nedostal do žádné vážné šance. První poločas jsme zaslouženě vyhráli. Na lavičce hráči dostali jasný pokyn - pokračovat ve stejném rytmu, častěji střílet, bránit stejně soustředěně jako doposud. Ale ouha. Na začátku poločasu při zakládání útoku byl diskutabilně odpískán faul z naší strany a po něm přišlo vyrovnání. Soustředění hráčů bylo v tu chvíli pryč, nastaly připomínky k rozhodčím, nic nepomáhalo domlouvání na střídačce. Soupeř šanci plně využil a opět skóroval. Naopak Petr netrefil z 1,5 metru prázdnou branku, a to nás zlomilo úplně. S přibývajícím skóre rostla kritika rozhodčích a úměrně tomu upadala naše hra. A to nám soupeř daroval dvě přesilovky! Kde bylo odhodlání z prvního zápasu nepříznivý vývoj změnit? Havlíčkův Brod má určitě nejlepší tým v soutěži, ale tentokrát jsme si zápas z větší části prohráli sami.

PSKC Okříšky - atx Hippos Žďár nad Sázavou 4:2 (1:0, 3:2)

Po předchozích dvou utkáních jsme si v šatně dali jednoznačný úkol - už nepustit ani bod a oba soupeře porazit. Způsob dosavadní hry nám k tomu šance dával. I proti Žďáru jsme hráli útočně a brzy se dostali do vedení. To nás trochu ukolébalo a tým si začal být vítězstvím jistý více než je zdrávo. Zvláště ve druhé polovině se začalo projevovat sólování, jehož vrchol předvedl Honza. Ocitl se s Denisem sám před brankářem. Místo aby mu přihrál před prázdnou branku, vypálil míček přímo do brankáře, který byl těsně u něj. Všichni přesto zaslouží pochvalu za splnění úkolu.

 PSKC Okříšky - FBŠ Jihlava 7:3 (4:2, 3:1)

Poslední utkání znamenalo asi náš nejhorší výkon z celého turnaje. Rychlé branky na začátku a dostatečné vedení jakoby všem stačily. Souhra z předchozích zápasů byla ta tam, tempo se také zpomalilo. Každý se již viděl ve Vodním ráji v Jihlavě, jehož návštěvu měl tým slíbenou za dobré výsledky.

Naše plusy: skvělý výsledek v celém turnaji, dobrá kombinační hra i obrana, otočení prvního zápasu,

Naše mínusy: slabá střelba, kritika rozhodčích a nesoustředěnost, rozdílnost výkonů mezi zápasy.

A závěr neděle patřil koupání ve Vodním ráji. Doufám, že příště zahrajeme zase tak, abychom se mohli v Jihlavě zastavit.

 

TABULKA SOUTĚŽE MLADŠÍCH ŽÁKŮ:

P.
TÝM
Z
V
R
P
SCÓRE
B
1.
Sokol Erupt.Drag.H.Brod
19
17
2
0
114
:
22
53
2.
SK JeMoBu
19
14
2
3
114
:
32
44
3.
ASK Bystřice n.P.
20
10
0
10
64
:
64
30
4.
Tornádo DDM Jemnice
16
8
1
7
78
:
54
25
5.
Spartak Pelhřimov
12
7
2
3
43
:
33
23
6.
PSKC Okříšky
16
7
1
8
61
:
62
22
7.
atx Hippos Žďár n.S.
15
5
1
9
35
:
68
16
8.
Spartak Pelhřimov B
11
2
0
9
20
:
62
6
9.
Snipers Třebíč
16
1
1
0
37
:
104
4
10.
FBŠ Jihlava
8
0
0
8
10
:
73
0

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář