MČR STARŠÍCH ŽÁKŮ V PARDUBICÍCH 8.-10.5.2015

mcr-pardubice-sz-150508az10-172.jpgNa florbalové Mistrovství ČR starších žáků 2015 jsme se do Pardubic strašně těšilimcr-pardubice-sz-150508az10-049.jpg. Probojovat se na ně v konkurenci týmů Žďáru n./S. a Nového Města nebylo vůbec snadné. O to větší byla naše radost, když se nám na Vysočině těsně podařilo zvítězit a postoupit. Do Pardubic jsme si proto nedělali žádné velké naděje, spíš bylo cílem čestně obstát a získat zkušenosti. Už los do jedné ze dvou nejtěžších skupin předznamenal, o které místa budeme v závěru mistrovství hrát. A předpoklady se splnily. Konečné desáté místo rozhodně patří k našim velkým oddílovým úspěchům.

PSKC Okříšky – TJ JM EAT PIPE Chodov 0:12 (0:1,0:6, 0:5)

mcr-pardubice-sz-150508az10-062.jpgV první třetině nejlepší výkon týmu z celého MČR. Všichni hráči ještě plni nadšení a snahy postoupit ze skupiny hráli disciplinovaně, stačili obsazovat o hlavu větší soupeře, nebylo co vytknout. Nebýt oslabení v osmé minutě, mohla třetina skončit bez branek. Vše se ale zlomilo ve druhé třetině, kdy nás doslova zpražil druhý gól. Ani jsme se z úleku nestačili vzpamatovat, čehož zkušený Chodov využil a nasázel nám během dvou minut další tři rychlé branky. Těžce jsme se vraceli ke hře z počátku utkání. Když už vše vypadalo, že zbytek třetiny uhrajeme, přišly díky nepozornosti dvě branky v poslední minutě (9:22 až 9:59). Třetí třetina vypadala podobně, soupeř již jen navyšoval skóre a my nestačili bránit.

Sokol PPAS Pardubice – PSKC Okříšky 8:1 (3:1, 2:0, 3:0)

Ve 2. minutě 1. třetiny jsme se ujali vedení, které nám ale vydrželo pouze jednu minutu. V závěru třetiny se opakovala situace ze zápasu s Chodovem. Místo soustředění na zápas čekáme zvuk sirény a inkasujeme dva zbytečné góly. Ve druhé třetině jsme opět inkasovali až v 9. a 10. minutě, ve třetí třetině rovněž až v závěru – v 8., 9. a 10. minutě. Třetiny se hrály desetiminutové. Na obou zápasech byly znát rozdíly mezi týmy z velkých oddílů a námi. Jednak věkové složení hráčů, jednak jejich počty, možná i proto jsme utkání ztráceli hlavně v závěrech třetin, kdy docházely síly. Třetí místo ve skupině nás odsoudilo k zápasům a 9. až 12. místo.

PSKC Okříšky - FBC ZŠ Uničov 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
mcr-pardubice-sz-150508az10-140.jpgBranky/asistence: Tomáš Kotačka 2/0, Jáchym Hons 1/0, Antonín Šabacký 0/1 a Jan Trnka 0/1

Utrápený zápas. Uničov hrál v obdobném počtu i věkovém složení. Od začátku jsme sice měli herní převahu, ale vstřelit gól se v první třetině nepodařilo. Nástup do druhé se ale povedl skvěle. Hned po úvodním hvizdu vynesla vedení spolupráce A.Šabackého mcr-pardubice-sz-150508az10-156.jpgs T.Kotačkou a brzy je následoval i J.Hons. Jenže uničovští rychlí hráči se nevzdali, pěknou kombinační akcí snížili na dva jedna a my začali mít strach o výsledek. Naštěstí se podařilo T.Kotačkovi po nahrávce J.Trnky opět odskočit, ale obraz hry se změnil. Soupeř vycítil příležitost a když začal dotahovat na začátku třetí třetiny opět na rozdíl jediné branky, měli jsme co dělat zápas uhrát do vítězného konce.

PSKC Okříšky – TJ MEZ Vsetín 4:9 (0:3, 1:3, 3:3)
Branky/asistence: Jan Vochyán 2/0, Vojtěch Novotný 1/0, Jan Trnka 1/0, Libor Prudík 0/2, Tomáš Kotačka 0/1

Na závěr náše nejhorší vystoupení na mistrovství. Zaspaný začátek a 4 s po úvodním hvizdu branka Vsetínmcr-pardubice-sz-150508az10-123.jpga. Naši hráči vedle s chutí hrajícího, rychle kombinujícího soupeře vypadli mátožně, odevzdaně. Útok se zapomínal vracet, na naši branku se každou chvíli valilo přečíslení. Hrozivě vypadající skóre jsme začali korigovat až ve třetí třetině. Probuzení však to bylo příliš pozdní. Hráče nebylo za co chválit, spíše naopak. Škoda, že je možnost devátého místa nemotivovala k lepšímu výkonu.

Po každém zápase jsme si hru hodnotili a porovnávali s jinými týmy. Poznatků si z Pardubic dovážíme spoustu. Počkali jsme si až na finále. Zápasy předních týmů spolu s fantastickým utkáním Chodova s Bohemkou nám ukázaly, jakým směrem se florbal ubírá už v žákovské kategorii.
Další skvělý dojem a poděkování patří našim příznivcům. Neváhali a v pátek i v sobotu přijeli na naše zápasy. Devatenáct příznivců v klubových barvách hlavně v zápasech s domácími Pardubicemi a Uničovem nám vytvořilo skvělou atmosféru. Filip s bubnem, fanfárky, tleskačky, hlasivky, paní učitelky rudíkovských kluků. Moc děkujeme.

Na další jiný program moc času nezbývalo. Bydleli jsme na univerzitních kolejích, snídaně jsme si připravovali sami, na obědy a večeře chodili do vzdálenější restaurace. Většinu času proto zabíraly přesuny. Až v neděli odpoledne zbyl čas, kterého půlka týmu využila k návštěvě pardubického krytého bazénu mcr-pardubice-sz-150508az10-151.jpgs aquaparkem. Bylo to perfektní zakončení pobytu.

Sestava: brankáři - Jirka Chalupa, Radek Korba, obránci – Libor Prudík, Antonín Šabacký, Víťa Skryja, Ondra Dvořák, útočníci – Tomáš Kotačka, Jan Trnka, Honza Vochyán, Marek Zezula, Milan Suchna, Jáchym Hons, Mirek Votínský, Vojta Novotný a Jakub Chyba, trenéři – Jiří Kotačka a Josef Kula.

Velké fotoalbum z mistrovství ZDE.

Konečné pořadí MČR:

STARŠÍ ŽÁCI POTŘETÍ VYHRÁLI LIGU VYSOČINY

V sobotu 25.4.2015 si starší žáci v Třebíči výhrami nad Fbc Orel Nové Město na Moravě a Hipposem Žďár nad Sázavou vybojovali postup na Mistrovství republiky starších žáků, kterého se účastní 12 vítězů krajských soutěží. Hraje se 8.-10.5.2015 v Pardubicích.

PSKC Okříšky – Fbc Orel Nové Město na Moravě 3:2
 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky/asistence: Jam Trnka 0/3, Tomáš Kotačka, Jan Vochyán a Jáchym Hons 1/0.

Hippos Žďár n./S. – PSKC Okříšky 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Branky/asistence: Jan Trnka 2/1, Miroslav Votínský a Jáchym Hons 1/0, Jan Vochyán a Vojtěch Novotný 0/1.