JUNIOŘI SE TRÁPILI, STARŠÍ ŽÁCI PŘEKVAPILI – 26.-27.9.2020

2. LIGA JUNIORŮ, SK. 5 – TŘEBÍČ – 26. 9. 2020

PSKC Okříšky – Snipers Třebíč 3:8  (2:0, 1:4, 0:4)
Branky/asistence: Adam Ampapa 2/1, Petr Pojer 0/2, Patrik Abaffy 1/0

Průběh zápasu učebnicově ukázal, jak ubývají síly s narůstajícím časem, pokud nemají hráči možnost střídání. Počáteční vedení bylo smazáno až ve druhé polovině utkání a Sniperům se podařilo zcela ovládnout hřiště až ve třetí části. Juniorka je letos poznamenaná odchody hráčů do vyšší soutěže a k tomu se přidala zranění a coronavirus. Zbývající hráči se rozhodli nevyužít pomoci dorostenců a šli do zápasu sami.

trebic-sz-200927-2-vert.jpgPSKC Okříšky – Sklo Bohemia Světlá n. /S.  8:12  (7:2, 2:1, 3:5)
Branky/asistence: Adam Ampapa 4/1, David Kučera 0/3, Jiří Uher 2/0, Petr Pojer 1/0, Tomáš Uher 1/0, Martin Leixner 0/1, Patrik Abaffy 0/1

Na doplnění sestavy do druhého utkání z řad dorostenců již nebylo mnoho času, nastoupili jsme proto jen se sedmi hráči. Světlá zahájila zápas velkým tlakem a rozhodla o něm již v první třetině. Zbývající dvě části byly klidnější. Díky volnějšímu tempu se nám podařilo třetí třetinu vyhrát a výsledné skóre alespoň trochu zkorigovat.

LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ, SK. 5 – TŘEBÍČ – 27. 9. 2020
Starší žáci nečekaně, ale zaslouženě ovládli druhý koš a příště budou hrát v prvním!

PSKC Okříšky-Rudíkov – Snipers Třebíč  9:5  (5:3, 4:2)
Branky/asistence: Štěpán Ludmila 5/1, Vojtěch Dvořák 1/3, Šimon Korba 2/1, Vojtěch Fila 1/1

Zpočátku vyrovnaný zápas, ve kterém jsme počáteční respekt ze starších protihráčů setřásli a kombinační hrou si došli pro výhru. Polovinu našeho týmu tvoří mladší žáci, z nichž většina nastoupila do této věkové kategorie poprvé.

PSKC Okříšky-Rudíkov – TJ Sokol H. Brod B  9:2  (5:2, 4:0)
Branky/asistence: Šimon Korba 2/3, Štěpán Ludmila 4/0, Vojtěch Fila 2/1, Vojtěch Dvořák 1/1, Lukáš Hájek 0/1

Oba týmy ve stejném věkovém složení, nejmladší průměr dnešního dne. Rušný zápas, soupeře dlouho držel ve hře gólman podávající skvělý výkon. Nespočet šancí nám zmařil, hlavně ve druhém poločase, kdy jsme celých deset minut nedokázali skórovat. V závěru jsme však měli víc sil a výsledek vylepšili.
Fotoalbum z prvních dvou zápasů ZDE.

PSKC Okříšky-Rudíkov – Hippos Žďár n./S.  9:2  (3:1, 6:1)
Branky/asistence: Šimon Korba 5/1, Štěpán Ludmila 3/3, Ondřej Špaček 1/1, Vojtěch Dvořák 0/1

Prvních pět minut se dal jen těžko odhadnout vývoj utkání. Naše jednobrankové vedení soupeř brzy smazal. Příkladné nasazení ukázal kapitán Štěpán Ludmila, který dvěma střelami rozvlnil síťku Hipposu. Ve druhé části se soupeř snažil také útočit, ale obrana zaváhala pouze jednou. Naopak naše brejky v podání Šimona Korby znamenaly jednoznačnou výhru.
Video druhého poločasu ZDE.

Skvělé výsledky všech tří zápasů jsou dílem dobré spolupráce mladších a starších hráčů nově vytvořeného týmu.