INNEBANDY CUP 2024

Třetím turnajem po týdnu za sebou byl Innebandy cup. Jezdíme na něj pravidelně. Každý den dopoledne se hrají kategorie přípravek a elévů systémem 3+1 a odpoledne mladší žáci systémem 5+1. Každá kategorie byla letos obsazena osmi týmy.

ELÉVOVÉ

ashampoo_snap_2024.05.28_09h34m27s_004_.pngashampoo_snap_2024.05.28_09h32m12s_002_.pngPovedlo se nám dát dohromady sedm hráčů, z toho však dva hráče z přípravky. Proto naše ambice nebyly na nejpřednější místa.

Přesto nás vstup do turnaje hodně zklamal Vůbec se nám nevydařil a musíme přiznat, že našemu nasazení chyběl větší elán. Čtyři prohry za sebou a ani jedna vstřelená branka! Teprve remíza 1:1 proti Florbalovému klubu Draci – Modří nás povzbudila. Neděle již byla úplně jiná. Výhra v dohrávce první části turnaje, kde hrálo všech osm týmů každý z každým a poté dvě výhry v play-off B. Tím jsme se posunuli z šestého místa ve skupině na pěkné konečné páté místo.

Sestava: Tadeáš Němec, Samuel Jewell, Jakub Lazárek, Jan Ramach, Matěj Ramach, Štěpán Zimola, Dominik Kesner

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci se na rozdíl od elévů zakousli do turnaje hned od začátku. V této kategorii byla dvě skupiny po čtyřech týmech a zápasy byly na dva poločasy po dvanácti minutách hrubého času. Skupinou jsme prošli bez zaváhání s pěkným konečným skóre 24:2. Ani první kolo play-off proti druhému týmu sousední skupiny nebylo pro kluky náročné. Jen chvíli trvalo, než se jim podařilo vstřelit první gól. Převaha však byla patrná. Teprve finále mělo skvělé tempo i úroveň. FBC Štíři nás porazili letos v lednu v Praze na Prague Florbal Cupu až v prodloužení nejtěsnějším rozdílem 3:2. Bohužel pro nás i finále dopadlo podobně nešťastným gólem ve druhém poločase. Rozhodčí respektujeme, jsou součástí hry. Hodně přísně nás potrestali za spornou vzdálenost hráče u přímého úderu soupeře. Přesilovku jsme ubránili. Ještě víc jsme byli zklamaní za neodpískaný výskok soupeře, který měl znamenat přímý úder pro nás ve střelecké pozici. Druhé místo je úspěchem a těšíme se na další turnaje.

Sestava: Petr Nováček, Ondřej Žampa, Max Rezek, František Boudný, Samuel Jewell, Dominik Března, Jiří Man, Patrik Chadim, Adam Navrátil

Fotoalbum z turnaje ZDE, video ze zápasů ZDE.