I PŘES PROHRU DOROSTENCI OBSTÁLI

teb-d-22_04_10-8.jpgPSKC Okříšky  –  TJ Sklo Bohemia Světlá n./S.  16:3  (8:0, 4:2, 4:1)
Branky/asistence: Šimon Korba 4/6, Tomáš Uher 5/2, Ondřej Dosedla 2/2, Marek Jeřábek 1/2, Daniel Caha 1/0, Michal Pacholík 1/0, Tomáš Navrkal 1/0, Lukáš Hájek 0/1

Náš soupeř v závěru sezóny řeší problémy týkající se hráčského kádru dorostenecké kategorie. Takovou situaci u nás dobře známe a v podstatě jsme se s ní potýkali po celý rok. Na dnešní zápas jsme po dlouhé době dali dohromady jedenáct hráčů, Světlá naopak přijela z povinnosti své dva zápasy alespoň odehrát. Tomu odpovídal i průběh hry. Po prvním oťukávání se skóre otevřelo v páté minutě a první třetina byla zcela v našich rukou. Suverénní náskok tým trochu uspokojil. Ve zbývajících dvou třetinách byla naše převaha také jasná, ale nepozornosti v obraně nabídly ve druhé polovině utkání soupeři šance, které dokázal využít. Hrálo se ve volnějším tempu, síly jsme potřebovali pošetřit na druhý zápas.

teb-d-22_04_10-53.jpgPSKC Okříšky  –  Spartak Pelhřimov  3:6  (1:3, 0:2, 2:1)
Branky/asistence: Tomáš Uher 2/0, Michal Pacholík 1/0, Ondřej Dosedla 0/1, Šimon Korba 0/1

Spartak Pelhřimov byl jednoznačným favoritem utkání, navíc potřeboval výhru pro zajištění prvenství v naší skupině 2. dorostenecké ligy. Byla to výzva i pro nás pokusit se zlomit negativní bilanci předchozích dvou utkání. To se nám sice nepovedlo, ale konečný výsledek jsme hodnotili jako přijatelný. Tříbrankový rozdíl je nejmenším v sezóně. Jak už je u nás zvykem, doplatili jsme hlavně na druhou třetinu, kterou míváme nejslabší. Ale objektivně nutno přiznat, že rozhodly hlavně rozdíly jak v počtech, tak vyrovnanosti hráčů. Ty byly vidět na souhře, která byla u Spartaku širší a soustavnější. Přesto diváci, kteří zůstali na poslední zápas dne (hrálo se až od 18:00 hod.) mohli sledovat rušné utkání s vysokým oboustranným nasazením. Převaha byla na straně favorita, ale i my jsme si dokázali vytvořit dobré brankové příležitosti. Bohužel jejich proměňování bylo horší než u protivníka. Minimálně dvě spálil Michal, další Tom, škoda. Na druhé straně Spartak zakončoval s jistotou. Ani vysoký náskok Spartaku po dvou třetinách neznamenal konec zápasu. Kluci si sáhli málem na dno sil, jen se nesložit a být dobrým soupeřem až do konce. Vyhraná třetí třetina to dokazuje. Dorostenci tentokrát určitě obstáli, Spartaku gratulace k vítězství ve vysočinské lize.

Sestava: Šimon Korba, Tomáš Uher, Ondřej Dosedla, Marek Jeřábek, Daniel Caha, Michal Pacholík, Tomáš Navrkal, Lukáš Hájek, Pavel Filipec, Tomáš Charvát, Filip Dokulil