Jdi na obsah Jdi na menu

HUMMEL OPEN GAME BRNO 2011

   Popsat třídenní turnaj na pár řádcích je logo-open-game.jpgtěžké. Zvláště když jsme jej absolvovali se dvěma družstvy. Vlastně s jedním a půl. Starším žákům těsně před odjezdem pár hráčů odpadlo, tak jsme je doplňovali pokud to šlo vždy jednou pětkou z mladších žáků. Ti pak byli dost unavení, k tomu jim chyběl střední útočník Honza Dokulil. To jsou asi hlavní důvody, proč play off nezvládli lépe. A šance k tomu opravdu byla.
 
Kategorie mladších žáků

   Základní skupinu jsme zvládli velice dobře, jak je patrné z tabulky. 

brno-tab1.png
  
   První zápas turnaje proti Wizards DDM Praha 10 byl hodně bojovný, florbalové krásy brno-do-clanku-110618f.jpgv něm  příliš nebylo. Prosazovali jsme se postupně – nejprve šli naši do vedení, poté bylo vyrovnáno a z vítězné branky jsme byli šťastnější my. Autoři branek Milan Picmaus, Marcel Pospíšil, asistence Petr Molák. Hrálo se ve starší hale TJ Tatran Bohunice.
   Na druhé utkání proti AC Spartě Praha jsme se přesunuli na halu Hattricku Brno na Lesné. Věkově mladší tým byl snažším soupeřem než Wizards. Věkově mladší hráče jsme kombinačně přehrávali hlavně v prvním poločase. Výsledek 6:1. Vysoké vedení nás ukolébalo, Sparta naopak přidala a druhá polovina dopadla nerozhodně 1:1. Branky: po 2 Suchna a Holešinský, po 1 Molák, Picmaus, Trojan. Asistence: 2x Molák, Picmaus a Pospíšil.
   Do podvečerního zápasu proti FBC Liberec jsme nastoupili se značným zpožděním. Část týmu, co hrála za starší, dojela včas, ale ostatní zakufrovali. Rozhodčí na nové hale Tatranu Bohunice naštěstí počkali. Bez rozcvičení nám začátek zápasu utekl. Snažili jsme se útočit, hra brno-do-clanku-110618b.jpgbyla vyrovnaná, ale snížení přišlo pozdě. Branka: Picmaus, asistence Molák.
   Sobotní ranní zápas na hale Startu Brno proti Edenu měl jednoznačný průběh. Branky: 4x Pospíšil, 3x Picmaus, 2x Trojan, 1x Molák, Koukal, Boudný. Asistence: 5x Molák, 3x Picmaus, 1x Pospíšil a Trojan.
   V posledním zápase skupiny na hale SŠ Automobilní šlo o důležité druhé místo a lepší startovní pozici do play off. Mírná převaha na naší straně byla korunována těsnou výhrou. Díky tomu jsme mohli pomoci v odpoledním utkání starším žákům a hráli až večer. Branky: Pospíšil, Picmaus, Molák, asistence Molák.
 
brno-do-clanku-110618a.jpgPlay off: PSKC OKŘÍŠKY – FBK ŠKORPIONI PORUBA 3:6
 
 
Na halu Vodova přijela část týmu po odpočinku a část po těžkém utkání starších žáků proti Hattricku Brno. To bylo znát i na vstupu do rozhodujícího zápasu proti Fbk Škorpioni Poruba. Zpočátku jako by chyběla chuť hrát, soupeř byl sehranější a zaslouženě šel do vedení. Po první polovině byl stav 1:4. Přestávka znamenala odhodlání se zápasem něco udělat a brzy jsme snížili na 2:4, hru jsme vyrovnali. Dvě trochu šťastné trefy soupeře do naší branky však znamenaly konec nadějí. Branky: 2x Molák, 1x Boudný. Asistence: Molák, Pospíšil.
 
Kategorie starších žáků
 
   Hrát proti špičkovým týmům je velice cenná zkušenost. A když navíc s třetinou hráčů z mladších žáků uhrajete poměrně těsné výsledky, zaslouží všichni velkou pochvalu. Důkazem je tabulka základní skupiny. Naším cílem bylo neskončit poslední, abychom si mohli zahrát v play off.
 
 
brno-tab2.png
 
   První zápas na pěkné nové hale VUT proti Chodovu odehráli starší a mladší žáci skvěle. Pouze dvoubrankový rozdíl proti finalistovi turnaje (druhé místo ve finále až po nájezdech) je vynikajícím úspěchem naší party. Branky: Salák, Žák, asistence Picmaus.
   Na stejném hřišti VUT se hrálo i naše druhé utkání. Prostřídali jsme mladší žáky. brno-do-clanku-110618d.jpgNepovedl se nám zachytit začátek, Aligátoři byli hodně sehraní, dobře kombinovali. I z naší strany bylo dost brankových šancí, ale vyzněly naprázdno.
   Na hale Veterinární fakulty jsme nastoupili proti vítězi severočeské ligy. Mladší žáci mohli vypomoci kvůli utkání své kategorie pouze v první polovině utkání. Drželi jsme nerozhodný výsledek a často útočili. Konečných 0:4 není pro sedm hráčů vč. brankáře vůbec špatným vysvědčením – naopak.
   Sobotní dva zápasy skupin hráli mladší i starší ve stejných časech. Proto jsme do důležitého utkání proti Wizardům o postup do play off na hale veteriny z mladších mohli zapůjčit jen jediného hráče. I v tak malém počtu měli naši na vítězství. Tradičně řadu šancí neproměnili, remíza však stačila. Branku vstřelil Salák z asistence Wasserbauera.
   Poslední utkání skupiny proti špičkovému Remedicu jsme měli hrát v sedmi hráčích. Byli jsme samozřejmě bez šance. proto jsme se domluvili s rozhodčími i soupeřem na využití juniorského doprovodu týmu (Brázda, Kourek). Také brankář Milan papírník si chtěl zahrát, proto do brány nastoupil Lukáš Kolář. Utkání skočilo 9:0 pro Ostravu, na skóre pro postup do play off by ani tak nemělo vliv a zahrát si proti Remedicu byl pro všechny dobrý zážitek.
 
Play off: PSKC OKŘÍŠKY – FBŠ HATTRICK BRNO  6:3
 
   Díky druhému místu v základní skupině byli mladší nasazeni až do druhého kola play off abrno-do-clanku-110618c.jpg mohli starším vypomoci bojovat o postup na hale VUT. Po vyrovnaném začátku jsme šli dvakrát do vedení, ale soupeř pokaždé vyrovnal. Náš tým se postupně víc a víc prosazoval, postupně hřiště ovládl a Hattrick v postatě nevěděl, co proti němu hrát. zasloužený postup do druhého kola. Branky: 2x Žák a Salák, 1x Picmaus, Trojan, asistence: 2x Picmaus, Molák, 1x Valík, Salák.
 
Play off: PSKC OKŘÍŠKY – FBŠ BOHEMIANS PRAHA 0:5 (kontumace)
 
   Těšili jsme se na závěrečný zápas v play off proti budoucímu vítězi celého turnaje. Před tím jsme hráli se stříbrným Chodovem i Remedicem, byla to dobrá série. Jenže díky orientačním schopnostem juniorského doprovodu jsme na halu Tatranu Bohunice dorazili až čtvrt hodiny po brno-do-clanku-110618e.jpgtermínu zápasu. Soupeř už byl sbalený a platila kontumace. Škoda.
 
   Celý turnaj se nám velice líbil. Možná jsme mohli lepší taktikou dotáhnout mladší žáky mnohem dál v play off. Ale to by si zase starší nezahráli tolik zápasů, jak se podařilo. Nakonec jich každá kategorie odehrála po šesti (část mladších až devět utkání). A to je z trenérského pohledu důležitější, aby si zahráli všichni. Vždyť na letních turnajích je nejcennější otrkat se se silnými soupeři, získat nové zkušenosti, vidět s jak vysokým nasazením se florbal hraje. A po této stránce brněnský turnaj naše očekávání ještě předčil. Děkuji všem hráčům, kteří se jej zúčastnili a za rok doufám, že nás pojede do Brna víc .
 
   A hlavní zážitky kromě všech 12-ti odehraných utkání? Hašek průvodcem po celém Brně, hlavně v trolejbusových a tramvajových linkách, marná snaha o Cyber café, brzké vstávání na sobotní zápasy atd.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář