29.-30.11.14 - BODOVALI MUŽI A ŽÁCI

SOBOTA 29. LISTOPADU 2014
DOROSTENCI – 1. Liga, skupina C – Hradec Králové, Kukleny
FBK Hradec Králové – PSKC Okříšky   6:5 (0:2, 3:1, 3:2)
Branky/asistence: Milan Picmaus 3/0, David Koukal 1/1, Michal Kelbler 1/0 a Marcel Pospíšil 0/2
PSKC Okříšky  –  Florbal Primátor Náchod  3:10  (0:3, 1:5, 2:2)
Branky/asistence: Michal Kelbler 1/0, Milan Picmaus 1/0, David Koukal 1/0, Jan Suchna 0/1

STARŠÍ ŽÁCI – Liga Vysočiny – hala TŘEŠŤ
Snipers Třebíč –  PSKC Okříšky  2:9
PSKC Okříšky – SK Jemnice   6:5

NEDĚLE 30. LISTOPADU 2014

MUŽI A – DIVIZE, skupina C - hala v Náchodě
Florbal Primátor Náchod  –  PSKC Okříšky-Kněžice A    2:6 (1:2, 1:2, 0:2)
Branky/asistence: Jan Kourek 1/2, Filip Salák 2/0, Petr Molák 1/1, Jiří Špinar 1/0, Martin Žák 1/0, Roman Plavec 0/1

MLADŠÍ ŽÁCI – Liga Vysočiny  –  TŘEBÍČ, ZŠ Horka-Domky
Snipers Třebíč – PSKC Okříšky 3:9
PSKC Okříšky – Orel Kněžice  6:5
SK Juvenis Přibyslav – PSKC Okříšky   6:11

PŘÍPRAVKA – Liga Vysočiny – hala Přibyslav
Celkově čtvrté místo ze sedmi týmů - turnaj nejmenších florbalistů za účasti SK Juvenis Přibyslav, Spartak Pelhřimov, Snipers Třebíč a Hippos Žďár n./S.

VÍKEND 22.-23.11.14 - NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ MUŽI B

DIVIZE, skupina C - sobota 22.11.2014 - hráno ve Rtyni v Podkrkonoší

Orel Rtyně v Podkrkonoší - muži PSKC Okříšky-Kněžice A   7:6 (3:0, 1:4, 2:2, prodloužení 1:0)
Branky/asistence: Petr Molák 2/1, Jiří Uher 2/0, Martin Žák 1/2David Salák 1/0 a Jiří Špinar 0/1.

Tým je na šestém místě ze dvanácti s 15-ti body.

LIGA VYSOČINY MUŽŮ - sobota 22.11.2014 - hráno ve Skutči nad Sázavou

PSKC Okříšky-Kněžice B  -  TJ Tatchenta Zhoř   6:5
FBC Salamandra Apoly  -  PSKC Okříšky-Kněžice B   0:3

Tým je na osmém místě ze třinácti s 12-ti body.

2. LIGA JUNIORŮ, skupina C - sobota 22.11.2014 - hráno v Litomyšli

PSKC Okříšky  -  FBC Peaksport Litomyšl   5:12  (1:3, 2:4, 2:5)
Branky/asistence: Martin Žák 3/0, Michal Kelbler 1/0, Patrik Barák 1/0, Milan Picmaus 0/2, Petr Molák 0/1, Pavel Trnka 0/1 a Marcel Pospíšil 0/1.

TJ Sokol Jaroměř  -  PSKC Okříšky  2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
Branky/asistence: Patrik Barák 2/0, Martin Valík 1/2, Milan Picmaus 1/1, Pavel Trnka 1/0, Marcel Pospíšil 0/1.

Tým je na devátém místě z jedenácti s 9-ti body.
Malé fotoalbum ZDE.

LIGA VYSOČINY ELÉVŮ - neděle 23.11.2014 - hráno v Bystřici n.P.

Turnaj celkem sedmi týmů, kde naši starší obsadili 5. místo s jednou remízou a jednou výhrou a mladší šesté místo se dvěma remízami. Na závěr se zašli všichni vykoupat do bazénu.
Fotoalbum z turnaje elévů ZDE.
 Fotoalbum z odehraných turnajů a zápasů ZDE.

TŘI VOLNÉ DNY - TŘI DNY FLORBALU 15.-17.11.14

SOBOTA 15. LISTOPADU 2014

Sportovní hala ZŠ Třebíč, Horka-Domky – 1. Liga dorostenců, skupina C
PSKC OKŘÍŠKY  –  ASK BYSTŘICE N.P.   14:0  (5:0, 3:0, 6:0)
Branky/asistence: Picmaus 4/3,Pospíšil 3/3, Barák 3/1, Kelbler 1/3Dokulil 1/2, Uchytil 1/0, Trnka j. 1/0 a Koukal 0/1.

PSKC OKŘÍŠKY  -  SNIPERS TŘEBÍČ   4:3  (1:0, 0:0, 3:2)
Branky/asistence: Picmaus 1/1, Trnka J. 1/0, Dokulil 1/0, Uchytil 1/0, Barák 0/2, Kelbler 0/1.

Sportovní hala Třešť – Divize, skupina C
PSKC OKŘÍŠKY-KNĚŽICE  -  FBC Sokol PÍSEK  10:5 (3:1, 4:3, 3:1) branky (asistence): 02:53 Filip Salák (Kamil Rychlý), 05:07 Martin Žák, 14:26 Vojtěch Exner (Jan Kourek), 29:44 Jan Kourek (Petr Molák), 33:02 Jiří Špinar (Filip Salák), 36:40 Petr Svoboda (Martin Žák), 39:18 Petr Molák, 48:16 Jan Kourek (Martin Žák), 49:25 Filip Salák (Martin Žák), 56:37 Petr Molák (Jan Kourek)

V sobotní podvečer nastoupil náš Á-tým proti týmu z Písku, se kterým se pravidelně utkáváme již několik roků po sobě. Tyto zápasy patřily vždy k velice vyrovnaným. Tentokrát jsme do zápasu vstoupili lépe my, když se po rychlém vytočení prosadil Filip Salák. Na jeho gól navázala krásná střela od půlky hřiště v podání Martina Žáka, která propadla brankáři mezi nohama. 2:0 pro nás. Písek byl nucen pod tlakem faulovat a my měli příležitost přesilové hry, ve které jsme si vytvořili pár nadějných šancí,  ale golem neskončila  žádná z nich. Třetí gól si do branky soupeře připsal  Jenda Kourku,  který i s notnou dávkou štěstí protlačil míček zpoza branky za golmanovy  záda. Ke konci první třetiny jsme ještě odehráli jednu neproměněnou přesilovou hru. V posledních vteřinách dokázal Písek dotlačit odražený míček za záda našeho golmana a tak se odcházelo do šaten za stavu 3:1 pro nás.  Po první třetině to vypadalo na pohodlný náskok, který byl zasloužen naší hrou a jen díky brankáři hostí byl stav pouze 3:1.

Do druhé třetiny jsme nastoupili s jasným cílem, držet se klidné rozehrávky zezadu a vytvářet si postupné šance jako v první třetině. Jenže Písek začal napadat a tím úspěšně narušoval naši rozehrávku. Najednou se hra otočila a my byli ti, kteří nestíhali. Začali jsme hrát s Pískem nahoru dolu a to se při jejich rychlých protiútocích nedá zvládnout. Písek během pěti minut otočil stav utkání na 4:3. Naštěstí se nám podařilo srovnat trefou Jendy  Kourka, která nás konečně trochu uklidnila a my zase začali dodržovat dané pokyny. I Písek měl příležitost zahrát si přesilovou hru, ve které ale vůbec nic nevymyslel a dokonce i po vystižení rozehrávky skóroval Jiří Špinar.  Chvíli na to se prosadil po přihrávce přes celé hřiště Petr Svoboda, který neměl problém překonat hostujícího golmana. Další přesilovka Písku a další naše vstřelená branka. Po krásné individuální akci se prosadil Petr Molák. Druhá třetina tak skončila 7:4 pro nás.

Ve třetí třetině jsme navýšili naše vedení v přesilové hře po trefě Honzy Kourka,  který tak zkompletoval hattrick. Podruhé se taky prosadil Filip Salák. Poslední hřebík do písecké rakve zabil Petr Molák, taktéž jeho druhá trefa, když se  dokázal prosadit zase v našem oslabení. Písek ke konci zápasu dokázal už jen upravit skóre na konečných 10:5. O zápase rozhodla druhá třetina, kdy jsme dokázali ustát tlak soupeře a vstřelit branky i ve čtyřech hráčích v poli.

NEDĚLE 16. LISTOPADU 2014

PSKC OKŘÍŠKY-KNĚŽICE  -  FbC STRAKONICE P.A.  4:5  (  10:5 (2:2, 0:0, 2:3)
Branky (asistence): 06:12 David Salák (Jiří Uher), 14:30 Jan Kourek (Petr Molák), 41:13 Jan Kourek (Vojtěch Exner), 57:12 Vojtěch Exner (Jiří Uher)

V nedělním zápase jsme se utkali se Strakonicemi. Zápas pro nás začal dobře. Vstřelené dva góly nás trochu uklidnily. Ale jak je naším zvykem, po zbytečných chybách v obraně Strakonice lehce srovnaly na 2:2. Do druhé třetiny jsme vstoupili aktivněji a vytvořili jsme si několik dobrých šancí, které jsme ale bohužel nedokázali proměnit. Stav tedy zůstal 2:2.  Ve třetí třetině jsme se dostali na chvíli do vedení, ale Strakonice dokázaly během 24 s vstřelit dva góly a ujmout se vedení  3:4. Náš tlak na brankáře hostí byl ale obrovský.  Vyrovnání jsme se dočkali 3 min. před koncem, ale místo abychom navázali na náš tlak, tak jsme se nechali zbytečně vyloučit a Strakonice dokázaly početní výhodu využít. Hra v 6 nám přinesla pár závarů před bránou, ale Strakonice už si dokázaly vedení pohlídat a zvítězit 4:5.
Velké díky patří našim skvělým fanouškům, kteří nás přijeli podpořit na domácí zápasy a vytvořili skvělou atmosféru.

Sportovní hala Žďár n./S. – Liga Vysočiny přípravek
Turnaj nejmladší kategorie 8-mi letých a mladších dětí - konečné páté místo ze sedmi zúčastněných týmů.

PONDĚLÍ 17. LISTOPADU 2014

Sportovní hala Bystřice nad Pernštejnem – Liga Vysočiny mladších žáků
Branky/asistence: Ondřej Dvořák 11/0, Adam Němeček 5/0, David Kučera 2/2 a Radek Korba 0/1 – každý hráč získal alespoň bod do kanadského bodování!

Mladší žáci v Bystřici n.P. i v minimálním možném počtu čtyř hráčů obsadili krásné druhé místo, když prohráli jen s Bystřicí n.P.-Zubři a porazili H.Brod a ZŠ Jaroměřice-SK JeMoBu. Přitom týmu chyběly opory, jakými jsou Jáchym Hons nebo Vojta Adam. Tentokrát na turnaj nepřišel ani žádný z elévů. Hledáme proto další nové hráče, kteří by tuto kategorii posílili! A když už jsme byli až v Bystřici n.P., využili jsme jejich dobře vybavenou halu naplno a byli jsme se po turnaji ještě na hodinu vykoupat do bazénu.

VÝSLEDKY MINULÉHO VÍKENDU 8.-9.11.2014

FOTOALBUM ZE ZÁPASŮ VČETNĚ DVOU NÁJEZDŮ NA VIDEÍCH   ZDE!

Muži A - Divize, skupina C – hráno v sobotu 8.11.2014 v Třešti

PSKC OKŘÍŠKY-KNĚŽICE - SNIPERS TŘEBÍČ 8:9 (4:4, 3:3, 1:2)
Derby jak má být, plné vzruchu a napětí včetně vystupňovaného konce. Tým doplatil na několik hrubých chyb, které soupeř dokázal využít.

2. liga juniorů, skupina C, hráno v neděli 9.11.2014 v Českých Budějovicích

PSKC OKŘÍŠKY – FBC SOKOL PÍSEK 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Vydařená odveta se stejným výsledkem jak minule, ale v obráceném poměru. Zápas jsme měli pod kontrolou, ale polevení v závěru málem způsobilo drama.

PSKC OKŘÍŠKY – FBC ŠTÍŘI Č. BUDĚJOVICE 12:5 (1:1, 7:1, 4:3)
Soupeř nastoupil do zápasu sebevědomě, a těžko se nám na něj hledal recept. Ve druhé třetině hráči přidali a bylo to znát. Třetí třetinu si pak tým už jen pohlídal.

Liga Vysočiny elévů – hráno v sobotu 8.11.2014 v Kněžicích
Okříšky – Přibyslav 1:5, Okříšky – Kněžice 2:7, Okříšky Havl.Brod A 0:14, Okříšky - Havl.Brod B 1:8
Elévové se trápí, nepodařilo se jim vyhrát ani jeden ze čtyř zápasů a skončili poslední. Potřebovali by posily, a proto trvá nábor dalších hráčů, kteří by navázali na tradici jejich starších oddílových kolegů.