KONEC ŘÍJNA BYL PRO JUNIORY POHROMOU

SOBOTA 29. ŘÍJNA 2016
1. LIGA DOROSTENCŮ, SK. C – hala TJ Náchod
PSKC Okříšky  -  Orel Rtyně v Podkrkonoší   5:7 (0:0, 2:3, 3:4)
Branky/asistence: Tomáš Kotačka 0/3, Jan Trnka 2/0, Jan Vochyán 2/0, Marek Zezula 1/0, Michal Kelbler 0/1
PSKC Okříšky  -  Florbal Primátor Náchod   1:19 (0:4, 1:10, 0:5)
LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ – hala ZŠ OKŘÍŠKY
KC Okříšky  -  ZŠ Jaroměřice-Sk JeMoBU      0:14  (0:5, 0:5, 0:4)
PSKC Okříšky  -  FBŠ Jihlava                            21:1  (9:0, 2:1, 10:0)
Branky/asistence: Jáchym Hons 4/6, Tomáš Kuchyňa 5/4, Klára Šulová 4/3, Vojtěch Adam 2/3, Nela Kotačková 1/1, Adam Ampapa 1/1, Ondřej Dvořák 0/2, Jiří Uher 1/0, Filip Čech 1/0
KC Okříšky  -  Spartak Pelhřimov                   0:26  (0:8, 0:8, 0:10)
PSKC Okříšky - Snipers Třebíč                        20:3  (6:0, 4:2, 10:1)
Branky/asistence: Jáchym Hons 6/1, Tomáš Kotačka 4/3, Ondřej Dvořák 1/4, Vojtěch Adam 4/0, Jiří Uher 1/3, Filip Čech 2/1, Klára Šulová 2/1, Adam Ampapa 0/2, Kristýna Běhounková 0/2, David Kučera 0/1

VÝSLEDKY ZE SOBOTY A NEDĚLE 15.-16.10.2016

2. LIGA JUNIORŮ – HALA TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY
PSKC OKŘÍŠKY – SNIPERS TŘEBÍČ   4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky/asistence: Jan Trnka 1/1, Jan Vochyán 1/1, Jan Dokulil 1/0, Jakub Macoszek 1/0, Marcel Pospíšil 0/1
Od samého začátku jsme měli převahu, většinou se hrálo v obranném pásmu soupeře. Jenže třebíčský gólman pro nás byl těžkou překážkou. Nebýt jeho, mohlo být skóre mnohem výraznější.

PSKC OKŘÍŠKY – FBŠ JIHLAVA  2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky/asistence: Mchal Kelbler 1/0, Marek Zezula 1/0, Jan Trnka 0/1, Jan Dobrovolný 0/1dsc_0011.jpg

Výsledek s fotbalovým skóre. Vyrovnané utkání, ve kterém nám ani trochu neseděla soupeřova neustálá hra do těla a nevěděli jsme si s ní rady. A když se nám nepodařilo proměnit pár šancí, měli jsme v závěru co dělat, abychom výhru udrželi. Byla hodně zát absence dvou hráčů, kteří po prvním utkání museli tým opustit.

PSKC OKŘÍŠKY -  SNIPERS TŘEBÍČ    5:2
Elévové nastoupili v neúplné sestavě pěti hráčů včetně gólmana. A tak se hra dařila, dokud měli dostatek sil. S přibývajícími zápasy jsme však na početnější soupeře přestávali stačit. Konečné druhé místo je proto pro nás velký úspěch prvního ligového turnaje.

NEDĚLE 16. ŘÍJNA 2016
LIGA VYSOČINY MUŽŮ – HALA TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY
PSKC OKŘÍŠKY B – FBC SALAMANDRA APOLY  3:7 (1:2, 1:2, 1:3)
Branky/asistence: Marcel Pospíšil 1/0, Lukáš Brázda 1/0, Denis Tesařík 1/0, Milan Picmaus 0/1
Soupeři jsme stačili jen v první třetině. Poté nás začal převyšovat jak pohotovostí, tak v kombinaci. V té se zlepšit příliš nedá, pokud každý zápas jako dosud hrajeme ve značně obměněných sestavách. Tentokrát oproti předchozím zápasům bylo složení hráčů obvzlášť různorodé.

PSKC OKŘÍŠKY B – SNIPERS TŘEBÍČ B   3:4 (0:1, 0:2, 3:1)
Branky/asistence: Marcel Tesařík 3/0, Filip Vaverka 0/2, Jakub Macoszek 0/1
Dva fotbalisté z týmu museli na své zápasy a my zůstali na utkání proti Snipers v osmi mužích. I tak jsme chtěli uspět. První dvě třetiny pro nás byly opravdu trápením, nevěděli jsme si pořádně rady. Dvě tyčky a horní tyč, spousta neproměněných šancí, které soupeř trestal. Teprve ve třetí části se díky přesným trefám Marcela Pospíšila podařilo vyrovnat. Jenže štěstí se nakonec přiklonilo na stranu Snipers. Prostě toto kolo ligy se nám totálně nevydařilo.
Průběžné 4. místo z 13. týmů.
LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ – HALA ZŠ OKŘÍŠKY
PSKC OKŘÍŠKY – SK JeMoBu   19:3 (8:1, 2:1, 9:1)
Branky/asistence:  Jáchym Hons 10/1, Tomáš Kuchyňa 4/1, Klára Šuloví 1/4, Filip Čech 0/3, Ondřej Dvořák 1/1, Vojtěch Adam 1/1, Nela Kotačková 1/0, Adam Ampapa 1/0, Radek Korba 0/1
PSKC OKŘÍŠKY B – FBŠ JIHLAVA  2:23 (1:7, 0:8, 1:8)
Branky/asistence:    Pavel Pospíšil 2/0, Filip Caha 0/1
SNIPERS TŘEBÍČ – PSKC OKŘÍŠKY B  10:1 (5:0, 3:1, 2:0)
Branky/asistence: Tomáš Uher 1/0
SPARTAK PELHŘIMOV – PSKC OKŘÍŠKY   5:7  (1:3, 2:2, 2:2)
Branky/asistence: Jáchym Hons 6/0, Tomáš Kuchyňa 1/1, Ondřej Dvořák 0/1, Radek Korba 0/1dsc_0038.jpg

Áčko opět předvedlo své standardní výkony a připsalo si plný počet bodů do tabulky. Konečně došlo i na zápas s dosud neporaženým Spartakem Pelhřimov. Určitě se na zápas těšily oba týmy, neboť mohly prověřit své síly se silným protivníkem. Pelhřimov s mladším kádrem našim hráčům rychostně stačil, předváděl kvalitní kombinační hru. Nám zjevně nevyhovovalo malé okříšské hřiště a uvolňovali se spíše výhozy do volných prostor. Nakonec zvítězila naše větší efektivita střelby. Zápas byl vyrovnanější než výsledek.

Béčko složené z devadesáti proscent z mladších žáků má ještě hodně co dohánět. Většinou jej tvoří noví, méně zkušení hráči a zlepšovat se budou postupně. Držíme jim palce a hlavně aby jim vydržela chuť do hry a dobrá nálada, jakou měli i v neděli po vysokých prohrách. Držíme jim palce.
Průběžné 1. místo ze 7 týmů.

VÍKEND 8.-9.10.2016 - VYROVNANÁ BILANCE ZÁPASŮ

Sobota 8. 10. 2016 - LIGA VYSOČINY MLADŠÍCH ŽÁKŮ  - hala TŘEBÍČ, Horka-Domky
PSKC Okříšky - Florbal Telč Tygříci   14:2
Spartak Pelhřimov - PSKC Okříšky   22:6
PSKC Okříšky - Snipars Třebíč modří   5:9
Na turnaji se do týmu mladších žáků sešlo hodně hráčů. Jak ti, co poctivě trénují a budou z nich určitě dobří florbalisté, tak ti, co mají hodně absencí a zkušenosti jim chybí. Přesto se trenéři snažili, aby si zahráli všichni bez rozdílu. Tomu odpovídal i náš herní projev a výsledky. Jediné vítězství nad Telčí, která se do soutěže přihlásila poprvé a dva výrazné debakly. Další kolo se hraje už 12. listopadu, máme tedy co dělat, abychom nedobrý výsledek napravili.

Neděle 9. 10. 2016 - LIGA VYSOČINY MUŽŮ - hala ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, Na Bouchalkách
SK Jihlava - PSKC Okříšky B   4:6  (0:2, 1:1, 3:3)
Branky/asistence: Marcel Pospíšil 2/1, Tomáš Nestrojil 2/0, Jan Dobrovolný 1/0, Pavel Trnka 1/0, Sufján Lopatář 0/1
V tomto kole dvě zasloužené výhry. Ta první hlavně za úsilí, s jakým jsme skládali tým na zápas. Díky souběžným fotbalovým a hokejovým zápasům se jich řada omluvila a tak přišly na řadu velké přesuny, aby junioři stihli svůj program. SK Jihlava byl vyrovnaný soupeř a naše vedení 3:0 ve druhé polovině zápasu začal přesnou střelbou rychle dotahovat, v desáté minutě poslední třetiny bylo vyrovnáno. Rozhodnutí na sebe vzal Tomáš Nestrojil, který svoji sólovou akci zakončil přesnou střelou z dobrýh pěti metrů do levého horního rohu branky. Pavel Trnka v závěru vylepšil výsledek trefou do prázdné branky, když soupeř šel do pawer-play.
PSKC Okříšky B - Florbal Telč B   4:2 (0:0, 3:1, 1:2)
Branky/asistence: Tomáš Nestrojil 2/1, Denis Tesařík 1/1, Sufján Lopatář 1/0
Na druhý zápas už museli tým opustit tři hráči, ale soupeři zůstali vyrovnaní. Florbal Telč totiž také přijela s naprosto stejným počtem hráčů. Nasazení proto nemohlo být příliš velké. Zvláště zzačátek zápasu se odehrával v pomalejším tempu. Naši přece jen zkušenější hráči si postupně vytvořili tříbrankové vedení, Telč korigovala až během třetí třetiny, kdy si naši již tři body do tabulky hlídali.

Neděle 9. 10. 2016 - 1. LIGA DOROSTEBCŮ - hala PŘEDMĚŘICE N. L.
FbC Sokol Předměřice - PSKC Okříšky   7:5 (4:1, 0:3, 3:1)
Branky/asistence: Jan Vochyán 2/0, Tomáš Kuchyňa 1/1, Jáchym Hons 1/1, Libor Prudík 1/0, Tomáš Kotačka 0/1
Fbc Orel Nové Město na Moravě   9:8 (3:2, 3:3, 3:3)
Branky/asistence: Jan Vochyán 2/2, Tomáš Kotačka 3/0, Jan Trnka 2/1, Antonín Šabacký 1/0, Libor Prudík 1/0, Tomáš Kuchyňa 0/1, Jáchym Hons 0/1
Padesátiprocentní úspěšnost po zápasech, které nepostrádaly napětí až do samého konce. V obou jsme začínali dobře a brzy se dostávali do vedení. Jenže pak přišla naše dlouhodobá bolest, školácké chyby v obraně a nemohoucnost při zakončování akcí. Co je pak platné, že máme více míček na florbalkách, když soupeř promění každou druhou, třetí střelu a my naopak jednu z deseti! Hraje se na góly. Brzy je skóre otočeno a my musíme do infarktových závěrů. Proti Předměřicím jsme jej nezvládli a soupeř nakonec ještě o gól odskočil trefou do prázdné branky. Proti Novému Městu se naopak závěr povedl, když jsme ještě pět minut před koncem prohrávali o dvě branky a v závěrečném finiši nejzkušenější hráči třikrát skórovali.
Neděle 9. 10. 2016 - 2. LIGA DOROSTENCŮ - hala TŘEBÍČ, Horka-Domky
PSKC Okříšky B - Florbal Telč  6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
FBŠ Jihlava - PSKC Okříšky B   11:0  (4:0, 4:0, 3:0)
Béčko dorostu se dočkalo prvního vítězství. Kluci s Telče sice začali zápas ve svižném tempu a zatlačili nás do obrany, ze které jsme se jen postupně dostávali, ale trocha štěstí pomohla. První gól jsme dali my a to nás nastartovalo. Pak již jsme měli po celý zápas mírnou převahu a navíc nás podržel Radek Korba v brance. To druhé utkání bylo zcela opačné. Však také naše sestava s převahou starších žáků proti samým dorostencům, kteří jsou navíc i favority soutěže, si velké ambice na úspěch nedělala. A když jsme zápas zahájili dvěma nešťastnými vlastními brankami, bylo rozhodnuto. Z naší strany až příliš odevzdaný výkon. Nic se nedařilo, konečný výsledek byl dost krutý, ale odpovídal poměru sil na hřišti.

NEDĚLE 3.10.2016 - STARŠÍ ŽÁCI ÚSPĚŠNÍ, JUNIORKA ZAHÁJILA JEN V POLOVIČNÍ SESTAVĚ

Neděle 2. 10. 2016 - 2. LIGA JUNIORŮ - hala SEZIMOVO ÚSTÍ
1. FbK Tábor  -  PSKC Okříšky   6:4  (1:2, 2:2, 3:0)
Vedení v zápase jsme s osmi hráči drželi až do osmé minuty poslední třetiny! Pak už nám proti přesile přece jen došly síly a zápas ztratili pět minut před koncem.

PSKC Okříšky  -  FBC Štíři Č. Budějovice   2:8 (0:1, 0:4, 2:3)
Po těžkém prvním zápase a proti dvojnásobné hráčské přesile jsme podávali dobrý výkon až do poloviny utkání a drželi pouze jednobrankové manko. Ani vyložené šance jsme nedokázali proměnit a přitom čelili jedné vlně čerstvých sil Štírů za druhou. Druhá polovina utkání už udržet nešla. Přesto jsme v závěru utkání sebrali zbývající síly a konečně dvakrát skórovali.
V prvním kole juniorky všichni podali slibné výkony. Zápasy prohráli hráči, kteří zůstali doma, ať už z vážných důvodů, nebo jen tak.

Neděle 2. 10. 2016 - LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ - městská hala TŘEŠŤ
PSKC Okříšky  -  FBŠ Jihlava   12:1
ZŠ Jaroměřice-SK JeMoBu  -  PSKC Okříšky   0:10
I druhým kolem soutěže prošli starší žáci a žákyně bez větších potíží. Přitom jejich hra bez chyb nebyla, stále je problémem přesnost nahrávek i proměňování šancí. Těžcí soupeři nás teprve čekají, už v příštím kole.

PARDUBICE DOROSTENCI NEPORAZILI, ALE SKVĚLÝ ZÁPAS

SOBOTA 22. ŘÍJNA 2016
1. FbK Tábor  -  PSKC Okříšky   1:8 (0:5, 0:2, 1:1)
Branky/asist.: Jan Trnka 4/1, Tomáš Kotačka 1/2, Libor Prudík 2/0, Jáchym Hons 1/1, Antonín Šabacký 0/1, Jan Vochyán 0/1, Marek Zezule 0/1, Vojtěch Novotný 0/1
Do utkání se naši hráči pustili s chutí a rozhodli je hned v první třetině. Druhá a třetí část již tak dobrá nebyla, pouze jsme si pohlídali náskok a šetřili síly na další zápas.

PSKC Okříšky  -  Sokol Pardubice   3:4 (0:3, 3:1, 0:0)
Branky/asist.: Jan Trnka 0/2, Jáchym Hons 1/0, Tomáš Kotačka 1/0, Adam Stojaník 1/0
Pardubice jsou bezesporu favoritem letošního ročníku soutěže. Proto jsme se nechtěli nechat zahanbit a snažili se o co nejlepší výkon. Možná díky až příliš velké motivaci jsme se v první třetině dopustili několika individuálních chyb, které nás stály vítězství. Jinak jsme byli určitě vyrovnaným soupeřem a zápas se nemohl oběma táborům diváků nelíbit.

2. LIGA DOROSTENCŮ, SK. 5 – hala VOŠ Ledeč n./S.
Sklo Bohemia Světlá n./S.  -  PSKC Okříšky B   13:0 (3:0, 7:0, 3:0)
PSKC Okříšky B  -  Sokol Erupting Dragons H. Brod   4:9 (2:4, 0:4, 2:1)
Opět velká absence hráčů zařazených do B-týmu, kterou museli nahrazovat starší žáci. Ani tak se nám nepodařilo naplnit kompletní dvě pětky a na střídačce byli k dispozici jen tři hráči. Snažili se jak mohli, ale v obou utkáních byly prokletím druhé třetiny. V nich jsme propadali a tak jsou výsledky horší, než jsme chtěli. Snad příště nastoupíme v potřebném počtu a nějaký bod uthnem.

14787116_1190719414328744_1843039077_o.jpgLIGA VYSOČINY MLADŠÍCH ŽÁKŮ – hala ZŠ Jaroměřice n. R.
SK JeMoBu  -  PSKC Okříšky   2:6 (1:5, 1:1)
Branky/asistence: Martin Leixner 2/1, Šimon Korba 2/0, Tomáš Horký 2/0, Daniel Caha 0/2
PSKC Okříšky  -  ZŠ Jaroměřice n.R.-SK JeMoBU   3:16 (2:7, 1:9)
Branky/asistence: Sára Syrovátková 1/2, Martin Leixner 1/1 a Tomáš Horký 1/0
FBŠ Jihlava  -  PSKC Okříšky   6:4 (4:2, 2:2)
Branky/asistence: Šimon Korba 3/0, Tomáš Horký 1/0, Martin Leixner 0/1 a Daniel Caha 0/1
Turnaj v Jaroměřicích jsme absolvovali bez rudíkovských hráčů. Za ně zaskakovali elévové. Při tomto složení jsme byli s výsledky až na druhý zápas spokojeni.

NEDĚLE 23. ŘÍJNA 2016
LIGA VYSOČINY PŘÍPRAVEK – hala Dolní Cerekev
FBŠ Jihlava  -  PSKC Okříšky   2:1
PSKC Okříšky  -  ASK Bystřice n.P.   6:0
PSKC Okříšky  -  Hippos Žďár n./S.   2:7
PSKC Okříšky  -  Hippos Žďár n./S. Benjamins   3:2
Zahajovací ligový turnaj přípravek a současně první ligový start všech hráčů kromě Vojtíka Fily, který již jednou nastoupil za elévy. Tým se bude určitě postupně sehrávat a zlepšovat. Už se těší na další turnaj.

Branky/asist.: Jan Trnka 1/1, Jan Vochyán 1/1, Jan Dokulil 1/0, Jakub Macoszek 1/0, Marcel Pospíšil 0/1

Výsledek s fotbalovým skóre. Vyrovnané utkání, ve kterém nám ani trochu neseděla soupeřova neustálá hra do těla a nevěděli jsme si s ní rady. A když se nám nepodařilo proměnit pár šancí, měli jsme v závěru co dělat, abychom výhru udrželi. Byla hodně znát absence dvou hráčů, kteří po prvním utkání museli tým opustit.

Áčko opět předvedlo své standardní výkony a připsalo si plný počet bodů do tabulky. Konečně došlo i na zápas s dosud neporaženým Spartakem Pelhřimov. Určitě se na zápas těšily oba týmy, neboť mohly prověřit své síly se silným protivníkem. Pelhřimov s mladším kádrem našim hráčům rychostně stačil, předváděl kvalitní kombinační hru. Nám zjevně nevyhovovalo malé okříšské hřiště a uvolňovali se spíše výhozy do volných prostor. Nakonec zvítězila naše větší efektivita střelby. Zápas byl vyrovnanější než výsledek.
Béčko složené z devadesáti procent z mladších žáků má ještě hodně co dohánět. Většinou jej tvoří noví, méně zkušení hráči a zlepšovat se budou postupně. Držíme jim palce a hlavně aby jim vydržela chuť do hry a dobrá nálada, jakou měli i v neděli po vysokých prohrách. Držíme jim palce.