FLORBAL V DUBNU A KVĚTNU 2017

OREL CUP TELČ
SOBOTA 29.4.2017

Do Telče jsme letos jeli obhajovat loňské prvenství. Týmu složenému hlavně ze starších žáků se ale po bezproblémovém projití základní skupinou ve finále nedařilo. Přece jen sehranější dorostenci Dačic byli nad jejich síly. I když jsme vždy jejich počáteční náskok
 dotahovali, vlastní hrubé chyby znamenaly celkovou prohru o dvě branky. Ale i se stříbrem panovala spokojenost a den strávený v Telči byl příjemný.

ELÉVOVÉ ZAKONČILI SEZÓNU VE ŽĎÁRU N./S. 23.4.2017

Na poslední ligový turnaj jsme museli pro řadu absencí sestavit tým ze dvou družstev – okříšského a rudíkovského. Vůbec to nevadilo, protože hráči se rychle skamarádili a na hřišti si také rozuměli. Mezi šesti celky jasně vynikly jihlavské týmy, které do Žďáru přijely s velmi početnými výpravami. Střed tabulky, ke kterému jsme patřili i my, byl velice vyrovnaný. Všichni dvakrát navzájem vyhráli a jedenkrát mezi sebou prohráli, tedy kromě proher s FBŠ a SK. Nakonec jsme díky lepšímu skóre skončili na třetím místě, ale důležitější je předvedený výkon. Kromě utkání s Benjamins, ve kterém nám chyběl rychlejší pohyb, se všichni poctivě snažili. Nejlépe šla střelba tradičně Šimonovi, ale branku si vstřelili téměř všichni kromě gólmana a nejmladšího Dominika z přípravky.
FOTOALBUM Z TURNAJE  ZDE.
Sestava: Matyáš Hnízdil, Jirka Bacher, Petr Benáček, Dominik Herynek, Pavlík Filipec, Šimon Korba, Roman Picmaus, Terezka Herynková

STARŠÍ ŽÁCI JEDOU NA FLORBALOVÉ MISTROVSTVÍ ČR!
Ve skvělé atmosféře, kterou podél hřiště v tělocvičně na Horkách Domcích v Třebíči vytvořila stovka diváků, se v neděli 23.4.2017 odehrály dva důležité dsc_0110.jpgflorbalové zápasy starších žáků. Nešlo o nic méně než o postup na Mistrovství ČR této věkové kategorie v Plzni. Pro mistry Vysočiny a Jihočeského kraje je na něj rezervováno jediné postupové místo. Tomu odpovídal i průběh obou kvalifikačních zápasů. Naprosto vyrovnaná utkání, kde se bojovalo naplno o každý míček, dopadla nejtěsnějším rozdílem:
  PSKC Okříšky – FK Slovan Jindřichův Hradec  3:3 (1:0, 0:2, 2:1)
Branky/asistence: Jáchym Hons 2/1, Adam Ampapa 1/0

PSKC Okříšky – FK Slovan Jindřichův Hradec  4:3
(2:2, 2:0, 0:1)
Branky/asistence: Jáchym Hons 3/0, Tomáš Kuchyňa 0/2, Adam Ampapa 1/0

dsc_0305.jpg Za mohutného povzbuzování a rachotu trubek, foukaček, tleskaček a bubnu bylo opravdu na co koukat, nervy v celé hale pracovaly na prasknutí až do samého konce. V prvním zápase se ujaly vedení Okříšky, ve druhé třetině se vývoj utkání otočil ve prospěch Slovanu. PSKC zabraly a skóre opět otočily, jenže Slovan minutu a půl před koncem srovnal. Vše muselo rozhodnout až druhé utkání. Přes očekávaný nápor Slovanu začaly lépe PSKC. Jejich mírná převaha se vyplatila ve druhé třetině v podobě dvoubrankového vedení. Třetí třetina se opět hrála nahoru – dolů, kdo z koho. Když po hrubé chybě Okříškydsc_0321.jpg „darovaly“ čtyři minuty před koncem Slovanu kontaktní gól, drama vrcholilo. O to větší oslavy pak vypukly po závěrečné siréně.

Postup do Plzně na mistrovství je pro tým odměnou za skvěle odvedenou
sezónu. Za předvedené výkony by si jej zasloužily oba týmy ale to bohužel nejde.  V Plzni nás čekají zápasy s nejlepšími českými týmy, jejichž výkonnost je ještě výše. Ale nevadí, PSKC mohou jen překvapit, hlavně získat další zkušenosti i motivaci do příští sezóny.

Fotogalerie ZDE.
STARŠÍ ŽÁCI PO PÁTÉ FLORBALOVÍ MISTŘI VYSOČINY

Úspěšné završení sezóny 2016/17 má za sebou tým starších žáků PSKC Okříšky. Po suverénním zvládnutí základní části
soutěže, ve které pouze jedenkrát pocítil hořkost porážky, nedal šanci ani soupeřům v nadstavbě, která proběhla v sobotu 8. dubna 2017 v Bystřici nad Pernštejnem. Krajská florbalová liga se hrála od září ve dvou skupinách, z nichž do nadstavby postupovala družstva z prvních dvou míst.

PSKC Okříšky – Sklo Bohemia Světlá n./S. 3:1  (0:1, 2:0, 1:0)
Branky/asistence: Jáchym Hons 1/2, Tomáš Kuchyňa 1/1, Nela Kotačková 1/0
Velmi vyrovnané utkání, do něhož Okříšky vstoupily trochu ospale. Probudil je až inkasovaný gól. Do samého konce boj o každý centimetr hřiště.

PSKC Okříšky – Spartak Pelhřimov 1:1  (0:0, 1:1, 0:0)
Branky/asistence: Jiří Uher 1/0, Tomáš Kuchyňa 0/1
Tradiční soupeř ze skupiny, který Okříšky již jedenkrát porazil. Všichni hráli naplno, postupně Okříšky získávaly převahu. Jenže proměňovat šance se nedařilo, z dělby bodů trochu zklamání.

PSKC Okříšky – Hippos Žďár n./S.  10:3  (2:2, 4:0, 4:1)
Branky/asistence: Tomáš Kuchyňa 4/5, Jáchym Hons 2/3, Jiří Uher 2/0, Adam Ampapa 1/1, Michal Novotný 1/0
Vítěz druhé skupiny základní části dokázal držet krok pouze v první třetině.
 Vidina postupu do kvalifikace na mistrovství ČR víc hnala kupředu Okříšky. Druhá a třetí třetina již byla jen jejich exhibicí.

Konečné pořadí nadstavby: 1. místo PSKC Okříšky a krajský mistrovský
 titul, 2. místo Sklo Bohemia Světlá n./S., 3. místo Spartak Pelhřimov, 4. místo Hippos Žďár n./S.

Sestava PSKC Okříšky: Radek Korba, Vojtěch Adam, Nela Kotačková, Michal Novotný, Adam Ampapa, Ondřej Dvořák, Tomáš Uher, Petr Pojer, David Kučera, Tomáš Kuchyňa, Kristýna Běhounková, Klára Šulová, Jáchym Hons, Jiří Uher, Matěj Brabec
Nyní čeká tým PSKC Okříšky druhá část kvalifikace o postup mezi nejlepších dvanáct týmů na Mistrovství ČR starších žáků do Plzně. Ve dvou zápasech se o něj utká s mistrem Jihočeského kraje, kterým se stal FK Slovan Jindřichův Hradec. Utkání se hrají v neděli 23. dubna 2017 v 16:00 a v 18:00 h v hale ZŠ Třebíč, Václavské nám. (Horka – Domky). Přijďte žákům fandit.

Náš tým vybojoval v sobotu 8.4.2017 v Bystřici n. P. titul Mistrů Vysočiny 2016/2017 v kategorii starších žáků. V neděli 23.4.2017 jej čekají dva zápasy s Mistrem Jihočeského kraje Slovanem Jindřichův Hradec o postup mezi dvanáct družstev na finále Mistrovství České republiky starších žáků v Plzni.

NÁJEZDOVÁ LOTERIE PŘIPRAVILA JUNIORY O FINÁLE

2. LIGA JUNIORŮ, sk. C – SEMIFINÁLE
Ačkoliv tým PSKC Okříšky skončil v základní části 2. ligy juniorů až na 6. místě, v následujícím play-off velice příjemně překvapil. Finále skupiny C, kterou hrají týmy krajů Královéhradecký, Jihočeský, Pardubický a Vysočina, mu uniklo jen o vlásek. Po dvou čtvrtfinálových výhrách nastoupil v semifinále proti vedoucímu mužstvu tabulky Florbalu Primátor Náchod. Série se hrála na dvě vítězná utkání.

nachod-cf-j-170404-011.jpgSOBOTA 1.4.2017 – hala RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ
FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD – PSKC OKŘÍŠKY  1:8 (1:0, 4:1, 3:0)
Branka/asistence: Tomáš Kotačka 1/0, Pavel Trnka 0/1
Střely na branku: 29:25
První třetina byla rušná, útoky se střídaly na obou
stranách, i když Okříšky nebyly v plné sestavě. Jejich respekt ze soupeře
nebyl ani znát. A tak jediná inkasovaná branka po patnácti minutách hry nevypadala na pohromu. Ta ale přišla ve druhé třetině.
Náchodské dvougólové vedení sice stačil Tomáš Kotačka ještě zkorigovat, jenže pak jsme následovaly dvě vyloženě smolné branky. Zatím co na okříšský tým padl útlum, Náchodu začalo vše vycházet, co střela snad gól. Skóre tak narostlo až na hodně nepříjemný výsledek. Zklamání a odhodlání příští zápas nevzdat provázelo odjezd hostů ze Rtyně.

NEDĚLE 2.4.2017 – hala TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY

PSKC OKŘÍŠKY – FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD   9:6 (2:2, 5:2, 2:2)
Branka/asistence: Jan Trnka 2/3, Pavel Trnka 3/1, Tomáš Kotačka ?, Jan Dokulil 2/0, Jan Vochyán 1/0, Denis Tesařík 0/1, Marek Zezula 0/1, Vojtěch Novotný 0/1
Střely na branku: 28:22
Do utkání Okříšky nastoupily v kompletní sestavě, tedy kromě dvou hráčů hostujících v Třebíči. V šatně padlo
odhodlání semifinále nevzdat a sérii prodloužit. Celý zápas tomu odpovídal. V první patnáctiminutovce šli hosté dvakrát do vedení, domácím se podařilo vždy po pěkných kombinacích vyrovnat. Tak jako v prvním vzájemném duelu, rozhodla o výsledku
i tentokrát druhá třetina. Okříšky převzaly iniciativu, klukům se dařilo kombinovat, všude byli rychlejší. Než se Náchod
vzpamatoval, prohrával rozdílem tří gólů. Ani ve třetí třetině nedokázal utkání otočit. Domácí šli dokonce do čtyřbrankového vedení, které je uspokojilo a ke slovu se dostal soupeř. Výhru si ale domácí již pohlídali.

ÚTERÝ 4.4.2017 – hala NÁCHOD
FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD – PSKC OKŘÍŠKY  5:4 po prodloužení a nájezdech (0:2, 1:1, 3:1, 0:0)
Branka/asistence: Branky/asistence: Tomáš Kotačka 2/1, Jan Vochyán 1/0, Pavel Trnka 1/0, Jan Dokulil 0/1, Jan Trnka 0/1
Střely na branku: 24:29
K velkému překvapení soutěže opravdu mnoho nechybělo. Nedělní výhra hráčům Okříšek dodala na kuráži a pokračovali ve výkonu z domácích hřiště. Převahu se jim podařilo využít a dvoubrankové vedení po první třetině bylo zasloužené. O jejich převaze svědčí i počet střel 10:4 v jejich prospěch. Druhá třetina byla vyrovnanější, bylo na co koukat. Pěkné akce se střídaly na obou stranách. Nejdramatičtější byla ale třetí část. Na první snížení domácích hosté stačili zareagovat a opět odskočili. Pak ale neproměnili pár šancí a Náchod trestal. Tři a půl minuty před koncem přišlo vyrovnání. V desetiminutovém prodloužení se hrál opět výborný florbal. Nikdo nechtěl spoléhat na nejisté nájezdy. Ale žádnou z řady šancí na obou stranách hráči neproměnili, tak na nájezdy přece jen došlo. Velká nervozita byla patrná na všech exekutorech, gólmani se překonávali. Z deseti nájezdů padla jedna jediná branka, bohužel do naší sítě. Vyrovnat se nám nepovedlo. I když se klukům finále rozplynulo, tým juniorů si za závěr sezóny zaslouží velké poděkování.

STARŠÍ ŽÁCI OBDRŽELI LEKCI

LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ – NEDĚLE 2.4.2017 – hala ZŠ OSVOBOZENÍ, PELHŘIMOV

PSKC OKŘÍŠKY – SPARTAK PELHŘIMOV  0:4  (0:3, 0:0, 0:1)

Naprosto zasloužená výhra domácích a první porážka Okříšek v sezóně, a to v posledním kole základní části soutěže. Pelhřimov od začátku aktivně napadal, byl rychlejší, pohotovější. V první třetině získal dostatečný náskok. Okříšky sice ve zbývajících dvou třetinách hru vyrovnaly, ale skvěle chytajícího Libora Domkaře se jim překonat ani z nejvyloženějších šancí nepodařilo.

PSKC OKŘÍŠKY – ZŠ JAROMĚŘICE-SK JeMoBu  13:1  (1:0, 6:0, 6:0)
Branky/asistence: Jáchym Hons 3/2, Kristýna Běhounková 2/3, Vojta Adam 3/1, Ondřej Dvořák 2/0, Matěj Brabec 1/1, Filip Čech 0/2, David Kučera 1/0, Nela Kotačková 1/0, Adam Ampapa 0/1, Petr Pojer 0/1, Jiří Uher 0/1
Prohru s Pelhřimovem se tým Okříšek snažil odčinit. Ovládnout zápas se m

u ale podařilo až od druhé třetiny. První byla ve znamení šancí na obou stranách.

KC OKŘÍŠKY – SK JeMoBu  2:16  (0:3, 0:3, 2:10)
Branky/asistence: Tomáš Uher 2/0, Zbyněk Doležal 0/1, Štěpán Velc 0/1
KC OKŘÍŠKY – SPARTAK PELHŘIMOV 0:10 (0:6, 0:3, 0:1)
Turnaj přinesl oddílu PSKC Okříšky radostné zjištění, že béčko starších žáků se přece jen postupně zlepšuje. V obou utkáních s jasnými favority sice opět prohrálo velkým rozdílem, ale Jaroměřicím dlouho odolávalo, zápas s Pelhřimovem po debaklu v první třetině nevzdalo.