Jdi na obsah Jdi na menu

FLORBAL V BŘEZNU 2017

JUNIOŘI POSTOUPILI DO SEMIFINÁLE!

ČTVTRTFINÁLE 2. LIGY JUNIORŮ, SK. C  - sobotní zápas v Sezimově Ústí a nedělní v Třebíči 25. a 26.3.2017

Skvělá série, ve které se podařilo porazit jasného favorita čtvrtfinále. S 1. FbK Tábor jsme v poslední době všechny zápasy prohrávali, v základní skupině skončili o dvě místa za ním. Náš tým složený více jak z poloviny z dorostenců, v soupeřově dorostenci pouze dva. Ale někdy propočty a předpoklady neplatí.
 
1. FbK Tábor – PSKC Okříšky 4:8 (1:1, 1:4, 2:3)
Branky/asistence: Jan Trnka 3/1, Pavel Trnka 2/2, Tomáš Kotačka 2/1, Denis Tesařík 1/0, Vojtěch Novotný 0/1
Do utkání lépe vstoupili domácí a již v páté minutě se ujali vedení střelou středem hřiště. Následná nervozita nám svazovala nohy a spíš jsme se bránili než útočili. Naštěstí se podařilo ustát i jedno vyloučení. Naopak využití přesilovky po pěkné kombinaci střelo Vojty do otevřené brány třináct vteřin před koncem třetiny nás probudilo. Druhá třetina vyzněla zcela v náš prospěch. Zachycení útoků Tábora a následné úniky ve dvou i třech hráčích byly úspěšné. Druhá třetina zřejmě rozhodla i o konečném výsledku. Náš tříbrankový náskok nutil táborské vše vsadit na útok a podařilo se jim snížit na rozdíl jediné branky. Museli jsme sáhnout po time-outu a uklidnit hlavy. Brzy poté se podařilo skórovat Honzovi Trnkovi z dlouhého náhozu a opět gólově odskočit, zbytek utkání pak již byl v naší režii.  
 
PSKC Okříšky – 1. FbK Tábor 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky/asistence: Tomáš Kotačka 2/0, Jan Trnka 1/1, Denis Tesařík 1/0
Zcela jiný zápas než v sobotu. Jestliže jsme do předchozího zápasu šli s chutí a těšili se na něj, tentokrát byla na všech znát nervozita a tíha zodpovědnosti utkání nepokazit. Nikdo jsme nechtěli, aby rozhodoval až třetí zápas. Začátek zápasu proto byl spíš taktický, každý čekal, s čím vyrukuje soupeř. Chyby přišly z naší strany. Oslabení pět na tři znamenalo vedení pro Tábor. Závěr první části ale patřil nám a skóre se otočilo. Druhá třetina přinesla již otevřenější florbal a bohužel i vyrovnání. My se začali bát o výsledek. Třetí část již byla opravdovou bitvou o každý míček. Povinnost soupeře vyrovnat vzájemnou sérii nás dostala pod tlak, kterému jsme neodolali. Vedení Tábora deset minut před koncem zmobilizovalo všechny naše zbývající síly. Zúžili jsme sestavu a jen prostřídávali. Vyrovnání Toma Kotačky přišlo včas, aby zbyl čas na pokus o výhru. Ta přišla z hole Hozy umístěnou střelou od mantinelu k levé tyči brány, kam gólman na míček nedosáhl. 

LIGA VYSOČINY MUŽŮ – SOBOTA 25.3.2017 – MĚSTSKÁ HALA TŘEŠŤ
 
PSKC Okříšky B – FBŠ Shooters Jihlava B  3:12
PSKC Okříšky B – Florbal Telč B   0:12
Ani ne sedm, ale šest statečných, jinak nelze nazvat naši výpravu jedné pětky s gólmanem do Třeště. Byl zázrak vůbec účast na zápasy zajistit a velká obětavost těch, co nakonec jeli. Sešla se řada omluv a hlavně se vše podřizovalo souběžnému čtvrtfinále juniorů v Sezimově Ústí. Kromě toho kvůli nástupu do práce se hráči museli vrátit do 14:00 h do Okříšek. Proto přestávku mezi zápasy nedrželi déle, než dvě minuty! Přesto FBŠ zdatně odolávali, ale na Telč již síly nezbyly. 

LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ – NEDĚLE 26.3.2017 – MĚSTSKÁ HALA TŘEŠŤ

KC Okříšky  –  ZŠ Jaroměřice-Sk JeMoBu   12:7
I když se ani tentokrát béčku starších žáků nepodařilo vyhrát, výkonnostní posun byl znát. Pomalými krůčky se zlepšují, o čemž svědčí i sedm vstřelených branek a téměř po celé dvě třetiny vyrovnaný zápas.
 

trest-sz-170326-005.jpg

trest-sz-170326-014.jpg

trest-sz-170326-022.jpg

trest-sz-170326-025.jpg

 
KC Okříšky  –  PSKC Okříšky  2:14 (0:6, 0:4, 2:4)
KC – branky/asistence: Marek Talla 1/0, Martin Noháček 1/0, Pavel Pospíšil 0/1, Štěpán Velc 0/1
PSKC – branky/asistence: Jáchym Hons 1/7, Aleš Brabenec 4/1, Tomáš Kuchyňa 2/2, David Kučera 2/1, Tomáš Uher 2/0, Ondřej Dvořák 0/2, Petr Pojer 2/0, Jiří Uher 1/0
Zápas z povinnosti, o jehož výsledku je vždy předem rozhodnuto. Áčko bylo tentokrát v nekompletní sestavě, přesto si výsledek pohlídalo a přenechalo i pár šancí svým mladším spoluhráčům z oddílu.
 
PSKC Okříšky – Sk JeMoBu  8:3  (2:1, 2:2, 4:0)
Branky/asistence: Jáchym Hons 2/2, Ondřej Dvořák 2/1, Petr Pojer 1/1, Tomáš Uher 1/0, Tomáš Kuchyňa 1/0, Jiří Uher 1/0, David Kučera 0/1
Napínavý, bojovný zápas, tak jak tomu s JeMoBu bývá. Po dvě třetiny otevřené utkání, zvláště když se v polovině zápasu podařilo soupeři vyrovnat náš náskok. Nám tentokrát chyběla řada hráčů, jak početně, tak ze základní sestavy. Zbývající proto museli napnout všechny síly, aby druhou třetinu zvládli. Podařilo se jim opět jít do vedení a ve třetí třetině již tlak na naši branku polevil. Utkání jsme dovedli do přesvědčivého vítězství.
 
Fotoalbum ze zápasů starších žáků ZDE.

 

 

VÍKEND 18.-19.3.2017 PŘINESL DOBRÉ VÝSLEDKY

 
Sobota 18.3.2017 – 2. liga juniorů, skupina C – hala VYSOKÉ MÝTO

PSKC Okříšky – Spartak Pelhřimov  4:12 (2:5, 2:2, 0:5)
Tomáš Kotačka 3/2, Jan Trnka 3/1, Jan Vochyán 2/2, Vojtěch Novotný 0/3, Marek Zezula 2/0, Luboš Kuchyňa 1/0, Pavel Trnka 1/0, Jan Dobrovolný 0/1 

PSKC Okříšky – FTC Vysoké Mýto  13:5 (3:2, 7:0, 3:3)
Branky/asistence: Tomáš Kotačka 4/3, Pavel Trnka 5/1, Jan Vochyán 1/4, Jan Trnka 1/1, Jan Dobrovolný 0/2, Denis Tesařík 1/0, Vojtěch Novotný 1/0, Luboš Kuchyňa 0/1
 
Obě vystoupení juniorky ve Vysokém Mýtě byla určitě kvalitní, pomineme-li zaspané vstupy do zápasů. Oba soupeři šli hned na začátku do vedení,ale to bylo vše, co jsme jim dovolili. Po delší době hrál tým opět s chutí a dařili se mu kombinace natolik, že dokázali několikrát skórovat až do prázdné branky. Nejlepší v tomto směru byla druhá třetina utkání s Vysokým Mýtem. Škoda jen zranění kotíku Luboše Kuchyni, bude týmu v pay-off hodně chybět.
 
Odkaz na konečnou tabulku 2. ligy dorostenců, sk.5 ZDE.
 
Sobota 18.3.2017 – 1. liga dorostenců, skupina C – hala ASVA JAROMĚŘ

PSKC Okříšky – FBC Štíři České Budějovice 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)
Branky/asistence: Jáchym Hons 3/0, Adam Ampapa 1/0, Libor Prudík 0/1, Radek Korba 0/1 
Řada hráčů dorosteneckého týmu díky souběhu kategorií dala přednost startu za juniory a tak za ně museli zaskakovat hráči B-týmu a starší žáci. Proti našim deseti v obou zápasech nastupovala velká převaha soupeřů jak početní, tak věková. Přesto nic nevdali a bojovali do poslední chvíle. Nejblíže k úspěchu bylo v prvním zápase, ve kterém jsme se ve třetí třetině dostali do vedení. Budějovice ale srovnaly a už vše vypadalo na remízu. Bohužel minutu před koncem přišla nešťastná individuální chyba našeho obránce a vítězný gól soupeře, který zároveň znamenal pád na konečné osmé místo v tabulce.


PSKC Okříšky – FBC Sion-DDM Nová Generace Hradec Králové  1:6 (0:4, 0:1, 1:1)
Branky/asistence: Libor Prudík 1/0
Zklamání a únava z prvního zápasu se projevily ve vstupu do zápasu s Hradcem. Víc než zápas jsme řešili bolení kolen a různé indispozice, první polovinu utkání nemohl hrát Tomáš Kuchyňa, ve druhé pak Adam. Tato oslabení měla za důsledek nevracení se útočníků. Soupeř chodil do přečíslení, která rozhodla o výsledku zápasu již v první třetině. Zbytek utkání již byl vyrovnaný, jenže štěstí se k nám otočilo zády a my ne
trebic-db-170319-004.jpg a ne skórovat, ani z největších šancí. Přesto si kluci pochvalu za vyčerpávající výkon zaslouží.

Odkaz na konečnou tabulku 1. ligy dorostenců, sk. C
 ZDE.

Neděle 19.3.2017 – 2. liga dorostenců, sk. 5 – hala ZŠ TŘEBÍČ, Horka – Domky

PSKC Okříšky B – Hippos Žďár n./S. Benjamins 19:2  (6:0, 6:1, 7:1)
Branky/asistence: Jan Vochyán 4/5, Jáchym Hons 4/1, Jan Trnka 3/2, Jakub Chyba 3/1, Dominik Čech trebic-db-170319-017.jpg2/2, Tomáš Kuchyňa 2/0, David Kučera 1/1, Radek Korba 0/2, Adam Ampapa 0/1, Ondřej Dvořák 0/1
Proti našemu týmu složenému z poloviny ze starších žáků a posíleného dvěma dorostenci z béčka nastoupil kompletní tým starších žáků Žďáru, kteří podobně jako naši usilují o postup na MČR starších žáků. Utkání vyznělo v náš prospěch, jak ukazuje skóre,kluci ani nehráli naplno, spíš si zápas užívali. Bez áčkařů by ale určitě tak jednoznačný nebyl.


PSKC Okříšky B – Hippos Žďár n./S. 13:10 (4:2, 3:6, 6:2)
trebic-db-170319-023.jpgBranky/asistence: Jan Vochyán 4/4, Dominik Čech 4/0, Tomáš Kuchyňa 3/1, Ondřej Dvořák 0/3, Jáchym Hons 1/0, Jan Trnka 0/1, Jakub Chyba 0/1
Trochu laxní přístup z naší strany. Zápas jsme sice zpočátku ovládli, ale následující uspokojení dostalo tým do útlumu. To soupeř okamžitě vypozoroval a přidal na tempu. Nedůsledné pokrytí jeho útočníků s dobrou střelbou přineslo vyrovnání a postupně otočení utkání až na skóre 5:8 během druhé třetiny v náš neprospěch! Naštěstí se nám podařilo včas setřást nervozitu a zaskočené hlavy. Do konce této třetiny jsme jako v zrcadle předvedli stejnou hru jak soupeř před tím u nás a snížili na rozdíl jediné branky. V poslední části už byl tým zpět a rychle šel do vedení. Žďárští ještě stačili krátcezahrozit, ale my už jim víc nedovolili.
okrisky-sza-170319-001.jpg
Odkaz na konečnou tabulku 2. ligy dorostenců, sk.5
  ZDE.

Neděle 19.3.2017 – Liga Vysočiny starších žáků – hala ZŠ Okříšky

PSKC Okříšky – FBŠ Jihlava 10:2 (4:0, 4:2, 2:2)
Branky/asistence: Tomáš Kuchyňa 4/2, Jáchym Hons 3/3, Ondřej Dvořák 3/1, Michal Novotný 0/1, David Kučera 0/1, Vojtěch Adam 0/1, Uher Jiří 0/1
 
PSKC Okříšky – ZŠ Jaroměřice-SK JeMoBu  17:0 (2:0, 6:0, 9:0)

 

Branky/asistence: Ondřej Dvořák 4/2, Vojtěch Adam 2/4, Adam Ampapa 3/2, Dacid Kučera 3/2Jáchym Hons 2/1, Michal Novotný 1/2, Krystýna Běhounková 1/1, Klára Šulová 1/0, Jiří Uher 0/1, Radek Korba 0/1

Jednoznačné výhry áčka starších žáků pokračují, těžší zápasy je teprve čekají 
okrisky-sza-170319-004.jpghlavně v kvalifikaci o Mistrovství ČR. Přitom polovina týmu hrála zároveň i dva zápasy za dorostence B v Třebíči. I když hodně unavení, poslední zápas zvládli bez problémů.

Odkaz na tabulku Ligy Vysočiny starších žáků, sk. A
  ZDE.
Fotoalbum z béčka dorostenců v Třebíči ZDE a ze starších žáků v Okříškách ZDE.
 
 

MLADŠÍ ŽÁCI SE VYTÁHLI, VYHRÁLI TURNAJ – VÍKEND 11. A 12.3.2017

SOBOTA - HALA BYSTŘICE N. P.
dsc_0006.jpg 1. LIGA DOROSTENCŮ, skupina C

 
PSKC Okříšky - TJ Sokol Jaroměř  7:5  (3:3, 2:0, 2:2)
Branky/asistence: Jan Vochyán 3/1, Jan Vochyán 2/2, Tomáš Kotačka 1/2, Tomáš Kuchyňa 1/0, Marek Zezula 0/1 a Michal Nestrojil 0/1
Zápas pro nás začal dobře, už po necelých čtyřech minutách jsme vedli 2:0 a vše vypadalo, že nebude žádný problém. To nás uspokojilo natolik, že jsme se do konce zápasu už nevzpamatovali a hráli celkem matně. Trest přišel brzy a první třetina končila za nerozhodného stavu. Jaroměř si v podstatě utkání prohrála sama svými spory s rozhodčími. Řadu vyloučení a nervozity jejich hráčů jsme dokázali využít a dsc_0008.jpgodskočili opět o dva góly. Ale v závěru zase přišla sprcha v podobě kontaktního gólu. Naštěstí se Honzovi Trnkovi podařilo prosmeknout podél mantinelu a skórovat do prázdné brány při power-play Jaroměře.

 

 
PSKC Okříšky - FbC Hradec Králové A  4:9  (0:3, 1:2, 3:4)
Branky/asistence: Jan Vochyán 3/0, Jan Trnka 1/0, Dominik Čech 0/1, Radek Korba 0/1, Tomáš Kotačka 0/1
Výkon, na který raději co nejdřív zapomenout. Přitom odhodlání zopakovat minulou remízu nechybělo. Ale
dsc_0011.jpgneodrazilo se na hřišti. Opět jsme se nevyvarovali individuálních chyb a tradičně neschopnosti zakončit i ve vyložených šancích, hráli jsme příliš komplikovaně. A tak výsledek první třetiny byl pro všechny zklamáním, neboť i my měli šance.  Na začátku druhé části svitla naděje, když Honza Vochyán snížil na 1:3 a následovala vyrovnaná hra až do jedenácté minuty. Hradec opět skóroval. Bohužel pak navíc následovala dvě trestná střílení. My svoje neproměnili a soupeř ano. Tím jsme ztratili veškerý zbytek elánu a zápas kluci vzdali. Vrátit se do utkání pomohl až time-out ve třetí třetině s důraznou sprintérskou domluvou.  Od té chvíle jsme se do branky trefovali už jen my a debakl tak alespoň trochu zkorigovali.


SOBOTA - HALA ZŠ TŘEBÍČ, Václavské nám.
image-1.pngLIGA VYSOČINY PŘÍPRAVEK
 
Rudíkovský tým předvedl pěkný víkon, i když nebyl kompletní. Okříšké družstvo bylo nejmladší v turnaji, na ostatní proto nestačilo. Výsledky v tabulce.

  NEDĚLE - HALA ZŠ OKŘÍŠKY
image-2.pngLIGA VYSOČINY MLADŠÍCH ŽÁKŮ

 
Velké překvapení. Mladší žáci předvedli zápal do hry a dravost, jaká u nich nebývá zvykem. Dobrý příslib do budoucna. adost z vítězství by je měla nastartovat k dobrým výkonům i příště. Výsledky v tabulce. Odkaz na fotoalbum z turnaje ZDE.
 
 
VÍKEND 4.-5.3.2017 PŘÍLIŠ ÚSPĚCHŮ NEPŘINESL
 
Junioři hráli 2. ligu v sobotu 4.5.2017 v Litomyšli

PSKC Okříšky – FBC Peaksport Litomyšl   5:4 (0:0, 3:1, 2:3)
Branky/asistence: Jan Trnka 3/1, Jan Vochyán 1/1, Vojtěch Novotný 1/0, Lukáš Doležal 0/1, Ondřej Uchytil 0/1, Pavel Trnka 0/1
Cenné v pořadí i druhé vítězství nad kvalitním, dobře sehraným týmem Litomyšle. Nejlépe jsme zvládli první dvě třetiny, kdy všichni hráli disciplinovaně a dodržovali dohodnutou taktiku. Vyplácelo se počkat na chyby soupeře v rozehrávce a jít dolitomysl-j-170304-016.jpg úniků, dokonce i při vlastním oslabení. Naopak soustředěná obrana zvládala eliminovat jeho větší tlak. Ve třetí třetině však nápor na naši branku ještě zesílil a my naopak tak trochu byli uspokojeni svým brankovým náskokem. To se nám málem nevyplatilo, když Litomyšl naštěstí doklepla vyrovnávací branku do naší sítě těsně po závěrečném hvizdu rozhodčího, tedy pozdě.

PSKC Okříšky – 1. FbK Tábor   4:5 (0:0, 2:3, 2:2)
Branky/asistence: Jan Trnka 1/0, Jan Vochyán 2/1, Ondřej Uchytil 1/1, Luboš Kuchyňa 0/1, Libor Prudík 0/1
Jestliže jsme v prvním zápase odváděli kvalitní hru po litomysl-j-170304-017.jpgdvě první třetiny, tentokrát to bylo naopak. Dobrá z naší strany byla jedině třetí část. Důvodem byla možná únava z náročného předchozího zápasu, možná oboustranně obdobně zvolená taktika. Jak Tábor, tak my jsme vsadili na zabetonování svých obranných polovin a vyčkávali co podnikne soupeř. Výsledkem byl nudný, nezáživný florbal. A když jsme ve druhé třetině začali být aktivnější, táborským se zadařilo jít párkrát do přečíslení a nekompromisně zakončit. Naštěstí jsme kontakt ve skóre udrželi a do třetí třetiny šli s odhodláním vývoj zápas zvrátit. To se nám málem podařilo, jen kdyby štěstí nestálo na straně soupeře. Osm tyček a břeven svědčí o naší jasné převaze, body však bral soupeř.

Sestava: Jan Trnka, Jan Vochyán, Vojtěch Novotný, Lukáš Doležal, Ondřej Uchytil, Pavel Trnka, Marek Zezula, Luboš Kuchyňa, Jakub Macoszek a Libor Prudík

17142182_1333027536764597_188304667_o.jpg Ze starších žáků Ligu Vysočiny hrál pouze B-tým v Dolní Cerekvi

KC Okříšky – FBŠ Jihlava   3:8 (1:3, 1:2, 1:3)
Branky/asistence: Petr Pojer 1/0, Vojtěch Adam 1/0, Štěpán Velc 1/0, Denis Brabec 0/1
KC Okříšky – Snipers Třebíč   3:9 (1:3, 1:4, 1:2)
Branky/asistence: Petr Pojer 2/0, Vojtěch Adam 1/1, Martin Noháček 0/1, Štěpán, Denis Brabec 0/1

Oproti předchozím turnajům byl u týmu patrný pokrok. První zápas s Jihlavou se všichni opravdu snažili na maximum. Neúspěch v koncovce a neschopnost dorazit míček před brankou soupeře byly důvodem konečné prohry. Druhý záp17148879_1333032086764142_1836603372_o.jpgas byl jiný.Většinu času jsme soupeře zavírali na jeho polovině. Jenže jsme nedokázali pohlídat jeho úniky. Snieři tak často skórovali z přečíslení dva na jednoho nebo tři na dva. Pramenilo to ze snahy o aktivní hru. Bohužel, oba zápasy měly společnoou nekázeň útočníku zabrat dozadu a zapojovat se do obranné hry.

Sestava: Petr Pojer, Vojtěch Adam, Martin Noháček, Štěpán, Denis Brabec, Filip Caha, Zbyněk Doležal, Michal Novotný, Lukáš Hedbávný, Pavel Pospíšil, Matěj Veleba, Tomáš Horký, Marek Talla, Sára Syrovátková, Tomáš Uher

Elévové startovali na Lize Vysočiny v Bystřici nad Pernštejnem
bystricen.p.-e170305-010.jpg
PSKC Okříšky – SK Jihlava   8:3 a 4:4
PSKC Okříšky – ASK Bystřice n.P. Zubříci  2:6 a 3:9
PSKC Okříšky – ASK Bystřice n. P. Orlíci  1:4 a 3:7

Na výkonu našeho týmu bylo znát, že je sestaven z poloviny z hráčů přípravky, kteří pro tuto soutěž ještě nejsou dost „ostříleni“. Proto naše výkony působily zakřiknutě, jakob se kluci báli jít více do osobních soubojů a ani souhra nebyla ideální. Každé takové zaváhání pak soupeři dokázali využít. Přesto se všem turnaj líbil, zvlášť když jsme se pak mohli dobře vyřádit bystricen.p.-e170305-033.jpgv bystřickém krytém bazénu.

Sestava: Roman Picmaus, Vojta Fila, Vojtěch Dvořák, Šimon Korba, Petr Benáček, Tomáš Doležal, Pavel Filipec, Jiří Bacher
 
FOTOALBUM Z LITOMYŠLE JUNIORŮ ZDE.
FOTOALBUM Z BYSTŘICE N.P. ELÉVŮ ZDE.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář