DO SOUTĚŽÍ VSTOUPILI I JUNIOŘI A ELÉVOVÉ

2. LIGA JUNIORŮ, SKUPINA 5 – SOBOTA 2.10.2021 V TŘEBÍČI

teb-j-211002-31.jpgPrvní porovnání sil v juniorské kategorii ukázalo, že půjde o poměrně vyrovnanou soutěž, ve které se vytvoří dvě skupiny – silná a slabší. Do které se zařadíme my první kolo ještě neukázalo. Po příštím kole bude situace jasnější. Náš tým měl jednu pětku juniorskou a druhou složenou z dorostenců. Sestavy jsme se rozhodli nemíchat. Byla to ideální příležitost na interní souboj obou kategorií, který jsme si vyhlásili hned při příjezdu do Třebíče. Sice jej nakonec vyhráli junioři, ale dorostenci jim šlapali na paty. Určitě se nenechali od starších spoluhráčů zahanbit.

PSKC Okříšky  –  Florbal Telč  13:8  (1:3, 5:1, 7:4)
Branky/asistence: David Kučera 4/1, Adam Ampapa 2/3, Jiří Uher 2/3Martin Noháček 2/1, Štěpán Ludmila 2/0, Ondřej Dosedla 0/2, Radek Korba 0/2, Petr Pojer 1/0
S větším elánem do zápasu nastoupil soupeř. Zvolil taktiku beton před brankou a rychlé protiútoky nebo brejky. Jako bychom byli zaskočeni jeho důrazem. Stačilo jedno vytočení před obráncem a po minutě a půl jsme prohrávali. Teprve o sedm minut později se blýskli dorostenci, když Štěpa pěknou bekhendovou střelou středem vyrovnal. Jenže pak dvakrát
teb-j-211002-13.jpgpropadli junioři. Telčská rozehrávka spoza branky a přečíslení dva na jednoho před gólmanem na 1:2 a při naší přesilovce chyba obránce znamenala brejk a 1:3. Teprve od druhé třetiny jsme se vzpamatovali. Snížení přinesla pěkná kombinace Jirky s Davidem a po chvíli David s Adamem po několika pokusech spoza branky zasunul míček do sítě. Do vedení jsme se dostali střelou z Adamova vytočení po nahrávce od Jirky. Telč ještě vyrovnala z brejku na 4:4, ale my do sirény přidali další dva góly. Začátek třetí části byl ještě trochu přetahovaná, ale postupně jsme získali převahu herní i brankovou. Souboj dorostenci – junioři tak skončil výsledkem: junioři 11:6, dorostenci 2:2.

Pár okamžiků ze zápasu na videu ZDE.

PSKC Okříšky  –  Snipers Třebíč  5:9 (3:2, 1:6, 1:1)
Branky/asistence: Martin Noháček 2/0, Adam Ampapa 1/1, Daniel Caha 1/0, Jiří Uher 1/0, David Kučera 0/1, Radek Korba 0/1, Štěpán Ludmila 0/1

Náš první útok přinesl v první minutě zápasu příležitost jít do vedení. Jenže Martinovi se trestné střílení nevydařilo. V šesté minutě jsme hráli divokou přesilovku.  Na jejím začátku nám propadla obrana a brejkem se Snipeři ujali vedení. Naopak v závěru vyrovnal Adam z dlouhé nahrávky od Davida. Následovalo nepřesné provedení přímého úderu a opět jsme tahali za kratší konec. Závěr třetiny byl náš. Krásný brejk Nohyho a Danova poskakující střela z rohu nám měli přinést uklidnění. Jenže opak byl pravdou. Polovina druhé části sice byla vyrovnaná, jenže pak přišel náš kolaps. Čtyři rychlé branky během čtyř minut jdou na konto jak hráčů, tak gólmana, absolutní výpadek hry. Ve třetí části jsme se sice do hry vrátili, jenže to již pracovali nervy na plné obrátky. Dlouhé držení míčku, protesty k výrokům sudích, koncentrace na hru se vytratila. Druhá třetina vše rozhodla.

Fotoalbum ze zápasů ZDE.

LIGA VYSOČINY ELÉVŮ – NEDĚLE 3. 10. 2021 VE ŽĎÁRU N./S.

PSKC Okříšky-Rudíkov  –    SK Jihlava   2:1
PSKC Okříšky-Rudíkov  –    SK Jihlava lvíčata  3:0
PSKC Okříšky-Rudíkov  –    Snipers Třebíč bílí   1:2
PSKC Okříšky  –   Fbc Orel Nové Město n.M.   1:4

PSKC Okříšky  –   SK Jihlava ježci   2:1
PSKC Okříšky  –   Snipers Třebíč modří   1:2

Složení týmů: Jiří Beránek, Bruno Brabenec, Jan Fila, Jonáš Hnízdil, Petr Kubíček, Kryštof Ludmila, Adam Navrátil, Petr Nováček, Štěpán Novák, Martin Papoušek, Štěpán Rymeš, Bětka Tallová

Ve Žďáru se hrálo samostatně na dvou hřištích. Našich dvanáct hráčů jsme rozdělili do dvou týmů podle věku. První tým z elévů a druhý z přípravky. Zvlášť přípravka velice překvapila. Po prvním zápase, který byl ještě ospalý a rozkoukávali jsme se, kluci nasadili vysoké tempo a šli za každým míčkem. To se vyplácelo. I poslední utkání, které jsme jako jediné prohráli, bylo velice vyrovnané. Doplatili jsme na jedinou hrubší chybu, kterou soupeř využil. Na to, že všichni soupeři byli složeni s mnohem starších žáků, skvělý počin.

rn.s.-e-211003-017.jpgElévský tým již tak úspěšný nebyl. Navíc nepřijel jeden ze soupeřů, proto jen tři zápasy. Místo čtvrtého si zahrál vítězný přátelák s SK Jihlava ježci a tuto výhru zopakoval i v oficiální části. Proti Novému Městu nám chybělo těsnější obsazování a tím jsme nechávali volný prostor k jeho pěkným kombinacím a střelbě. Podobně i proti Snipers, jako bychom se báli zabíhat před jejich branku a raději hráli za ní, nebo kombinovali na své polovině. Střely z dálky byly pro třebíčského gólmana lahůdkou na procvičení.

Modře vypsané výsledky obsahují odkazy na videa! Fotoalbum ze zápasů ZDE.