Jdi na obsah Jdi na menu

ČERNÁ NEDĚLE 12.12.2010 STARŠÍCH ŽÁKŮ

Podruhé v pořadí v letošním ročníku jsme se utkali s týmy SK JeMoBu a Tornádo DDM Jemnice. S JeMoBu jsme v září prohráli 6:12 a s Tornádem remizovali 8:8, a to vše se sedmi hráči včetně brankáře. Proto jsme byli zvědaví na srovnání po třech měsících, zvláště teď v naší nejsilnější sestavě. Dopadlo dost žalostně.

  PSKC Okříšky – SK JeMoBu 4:14 (1:4, 0:5, 3:5) 
   Opět jsme se přesvědčili, že míček je rychlejší než hráč a přihrávka účinnější než se probíjet přes protihráče. Svoji roli sice sehrál i věkový průměr, který byl u soupeře téměř o rok vyšší, ale rozdíl v pojetí hry jemobu-1a.jpgbyl více než patrný. Jediná světlá chvilka zápasu z naší strany byl začátek třetí třetiny, kdy jsme vytvořili několik pěkných kombinačních akcí zakončených dvěma brankami. Jinak jsme nechávali příliš volného místa pro nahrávky soupeře a nedokázali pokrýt jeho perfektní kličky a průniky mezi našimi dvěma až třemi hráči zakončované přesnou střelbou. Výsledek zcela odpovídá obrazu hry a jasné převaze JeMoBu.
  PSKC Okříšky – Tornádo DDM Jemnice 3:11 (1:2, 1:5, 1:4) 
   Doufali jsme, že druhý zápas pro nás bude lepší. Oba týmy byly věkově vyrovnané, ale brzy se projevil podstatný rozdíl v sehranosti i herním pojetí. Přiznejme si, že ve straších žácích jižjemobu-2a.jpg nelze uspět hrou na úrovni kategorie mladších žáků. Tím nemyslím nic špatného, jen systém založený na pár technicky dobrých hráčích a sehranost dvojic či trojic. Jemničtí nám předvedli, jak účinné je zapojení do hry celé pětky, neustálý pohyb po hřišti, nabíhání si do volného prostoru s přesnou přihrávkou. A také pohotová střelba! My si naopak před vystřelením musíme často nejprve srovnat míček a to soupeři stačí k obsazení střelce.
 
  Celkové zhodnocení našeho nedělního vystoupení 
   Oba zápasy byly jak zkopírované, na jedné straně přesná kombinace a střelba, na druhé (té naší) promeškané momenty přihrávky, neproměněné šance, časté přečíslení obrany a nepokrytí soupeřových útočníků. Co je ale daleko horší, opět jsme se nevyvarovali ztráty koncentrace na hru a začali být naštvaní na jemobu-3a.jpgrozhodčí. Kdy si konečně uvědomíme, že rozhodčí jsou v naprosté většině zároveň aktivní hráči v mužských kategoriích a vyšších soutěžích s daleko většími zkušenostmi, než máme my? Sledují vývoj florbalu a nebudou se přizpůsobovat našemu výkladu pravidel. Přebírejme znalosti od nich a přestaňme konečně kritizovat! Jen tak se dostaneme dál. To ostatně platí i o našich dnešních soupeřích – zápasy s nimi byly hodně poučné. Co se dá dělat, stalo se. Zvedněme hlavy, za týden jedeme na další turnaj do Pelhřimova.
 

Tři dotazy po zápasech na našeho kapitána Martina Žáka:
Jaké jsi viděl rozdíly ve hře našich dnešních soupeřů?
Tak JeMoBu hrálo na jednoho hráče a Tornádo si nás rozebralo přihrávkami, tak si to myslím já.
V čem jsme hlavně zaostávali a proč?
Tak asi v rychlosti. Už v rozcvičování se nedostaneme do tempa a pak je to vidět i v zápase. Oni na nás vyběhnou a my nestíháme. Máme malý tempo, strašná doba než vystřelíme a jsme málo důrazní v soubojích, spíše faulujeme.
Za týden budeme mít za soupeře Spartak Pelhřimov a ASK Bystřici. Co poradíš jako kapitán spoluhráčům?
Čekají nás technické týmy takže důrazně obsazovat a víc střílet. U Bystřice stačí uhlídat dva hráče a u Pelhřimova nevím, to jsem proti nim nehrál.
Přidejte i ostatní hráči své názory zde vpravo do „Aktuálních vzkazů“.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář