2. A 3. KOLO POHÁRU ČESKÉHO FLORBALU 2022

Mužský tým, tak jako většina družstev hrajících krajské soutěže, příliš na letní přípravu nedbá. Proto je dobrou příležitostí k nastartování Pohár Českého florbalu. Po úvodním klání pěti týmů v brněnských Tuřanech jsme ze třetího místa do druhého kola nastoupili v Třebíči 28. 8. 2022 proti vítězi divizní skupiny D.

PSKC Okříšky-Rudíkov  -  Hornets Brno ZŠ Horní  10:7 (2:0, 4:3, 4:4)
Branky/asistence: Adam Ampapa 1/4, martin Noháček 4/0, Jan Račák 1/2, David Kučera 1/1, Tomáš Uher 1/1, Petr Pojer 1/0, Vojtěch Novotný 1/0

ashampoo_snap_2022.09.11_14h33m24s_002_.pngDo zápasu jsme vstoupili aktivně. Důsledné obsazování narušovalo útočné akce soupeře a získávalo míčky k rychlým protiútokům. Začátek utkání jsme tak měli pevně pod kontrolou a na naše poměry se dařilo nevídaně i střelecky. Brankostroj se zastavil až v páté minutě druhé části při vedení 4:0. To jsme poprvé inkasovali. Nebyl důvod, ale kluci znervózněli. To se projevilo na hře, kdy získal navrch soupeř. Rozhodující pro výsledek utkání byla 37. minuta. Adam Ampapa s Davidem Kučerou za stavu 4:3 vstřelili pátý veledůležitý gól. Přišlo uklidnění a návrat k dřívější hře. Ve třetí třetině Hornets vše vsadili na útok. Odkrytější obrana byla voda na mlýn pro naše tři góly až do stavu 9:4. Škoda, že jsme ve zbytku času trochu polevili a soupeř mohl korigovat.

PSKC Okříšky-Rudíkov  -  Florbal Vsetín  6:12 (3:4, 1:3, 2:5)
Branky/asistence: Jan Koukal 2/0, Jan Račák 2/0, Petr Molák 1/1, Martin Noháček 1/0, Adam Ampapa 0/1, Ondřej Dosedla 0/1, Petr Pojer 0/1, Tomáš Uher 0/1, Vojtěch Novotný 0/1

ashampoo_snap_2022.09.11_14h32m38s_001_.pngTřetí kolo se hrálo v neděli 3. 9. 2022 opět v Třebíči. Zápas jsme od začátku tahali za kratší konec. Soupeř nás tvrdě trestal po našich chybách a bohužel se nám nedařilo proměnit vyložené šance, takže konec utkání byl spíše utrpením. To jsme již odpadli fyzicky. V první polovině ale kluci odváděli proti jasnému favoritovi dobrý výkon, kdy se jim na začátku druhé třetiny dokonce podařilo vyrovnat na 4:4. Jenže našim dvěma pětkám z regionální soutěže proti třem ze severomoravské divize hrajícím ve vysokému tempu postupně začaly docházet síly a přibývalo chyb. Za závěrečnou sirénu jsme byli vděčni.

Naši účast v Poháru hodnotíme pozitivně. Do letošního ročníku se přihlásilo 92 týmů celorepublikových a regionálních soutěží a k tomu 20 týmů vrcholových soutěží extraligy a 1. ligy. Třetí kolo absolvovalo už jen 38 týmů a těch 20 vrcholových. Být v první republikové polovině není vůbec špatné. Příští rok zkusíme naši účast ještě posunout.

Fotoalbum ze zápasu proti Hornets ZDE a proti Vsetínu ZDE.