SEZIMOVO ÚSTÍ 13.10.07 - 2. LIGA DOROSTU - DIVIZE V

29. 10. 2007

DOROST HRÁL 13.10. V SEZIMOVĚ ÚSTÍ

Náš třetí turnaj se konal v Sezimově Ústí. Hráli jsme s Táborem, kterému jsme měli co oplácet. Týden před tím nás na víceméně domácí půdě v Třebíči porazil 7:5. Náš druhý soupeř byl silný tým SK Snipers Třebíč. Po třech prohrách v řadě jsme nutně potřebovali zvítězit.

Do turnaje jsme nastupovali bez pěti zraněných hráčů, takže sestava a pětky musely být upraveny. Premiéru v dorosteneckém týmu si odbyl Petr Dubský, který si vedl velmi dobře.

V prvním útoku nastupoval Roman Burda, Honza Dubský a jako střed Patrik Veleba. Ve druhém Marek Čermák, Petr Dubský, na středu hrál Tomáš Nestrojil. Obrana ve složení Petr Dvořák a Sufján Lopatář kvůli absenci tří zraněných obránců nestřídala. V bráně chytal, jako vždy, brankářský mág Tomáš Martenek.

PSKC Okříšky – SK Snipers Třebíč  3 : 2

Na okresní derby Snipeři přijeli v nejsilnějším možném složení a bylo to znát. Jejich nástup byl impozantní a už v první minutě si vypracovali několik gólových šancí. Bezbrankový stav se nám povedlo udržet jen díky vynikajícím zákrokům Tomáše. Po prvních šedesáti sekundách z hráčů opadla nervozita a začali jsme hrát naši hru. Zápas byl vyrovnaný, ale po několika minutách jsme po nekompromisním zakončení Romana vedli 1:0. Radost z vedení nám však brzy zkazil  střelou do šibenice Pavel Štěpánek. První třetina tedy skončila 1:1.

Po přestávce měl náš tým mírnou převahu, ze které vyplynul parádní vedoucí gól Marka na 2:1. Další dva góly mohl přidat Patrik, bohužel sám před brankářem neuspěl. Na obrazu hry byla znát velká snaha obou týmu o vítězství a také rivalita mezi nimi, z čehož  pramenila četná vyloučení na obou stranách. Po druhé třetině jsme vedli o gól a byli odhodláni zápas ve třetí třetině nepustit, jak se nám to stalo v posledních třech zápasech.

Začali jsme tedy znovu velice aktivně, se snahou zápas rozhodnout v náš prospěch. Svoje schopnosti ukázal Tomáš Nestrojil, když si vyjel zpoza brány a bleskurychle vsítil míček do brány. 3:1. Měl to být uklidňující gól, leč nestalo se tak. Hned po buly se znovu  předvedl Štěpánek a svým druhým gólem v zápase zvedl Sniperům naděje. Posledních pět minut jsme se museli bránit stále většímu tlaku Třebíče, který vyvrcholil dvě minuty před koncem vyloučením Marka. Snipeři odvolali brankáře a hráli šest na čtyři. Zblízka odstřelovali naši bránu a po několika pádech do střel soupeře byl, patnáct sekund před koncem, vyloučen za hru na zemi Petr Dvořák a soupeř získal převahu tří mužů v poli. Napínavější to být snad ani nemohlo. Po prohraném buly pálil zcela volný hráč Třebíče, naštěstí vedle. Podařilo se nám vyhodit míč a tři sekundy před koncem mohl Roman přidat ještě gól do prázdné brány, byl ale zablokován Jelínkem.

Po třech prohrách je zde tedy konečně výhra, navíc v prestižním souboji s SK Snipers Třebíč.

Je třeba říci, že úspěch byl zasloužený a podpořen týmovou hrou všech hráčů.

Tábor – PSKC Okříšky  4 : 9

Do druhého zápasu jsme nastupovali povzbuzeni předchozím vítězstvím nad Snipery a také Cheeseburgery od MacDonaldu, které několika našim hráčům zvláště v první třetině nepříjemně vězely v žaludku. Domácí tým měl mohutnou podporu asi čtyřiceti diváků.

Začátek zápasu byl v duchu vzájemného oťukávání se soupeřů. Tábor si přesto vypracoval dvě jasné gólové šance. Při té první Tomášovi po tvrdé střele vypadl míč z ruky, přepadl mu za záda a poskakoval na brankové čáře. Dorážející hráč z Tábora míček naštěstí neuvěřitelně minul a poté už obránci odpálili nebezpečí pryč. Podruhé míček znovu skákal na brankové čáře, ale v zápase velice dobře chytající brankář, se rychle zorientoval a míček vyrazil. Náš vedoucí gól dal ke konci první třetiny, volejem ze vzduchu, Petr Dubský. Tábor ale ještě do konce třetiny stihl vyronat.

Ve druhém dějství jsme měli opět mírnou převahu. Dali jsme góly a táborští hráči začali být nervózní. Byli vylučováni a hrou v oslabení ztráceli síly. I přesto s námi drželi krok a do třetí třetiny vstupovali pouze s jednogólovým mankem za stavu 3:4.

Třetí třetina bývá tradičně naší nejhorší, tentokrát jsme ovšem dokázali opak. Výborně jsme bránili, napadali, Tábor do ničeho nepustili a dokázali podržet míč na soupeřově polovině. Domácí dostali do kolen dva slepené góly. Ihned po naší vstřelené brance se z buly rozběhl druhý z bratří Dubských, Honza, obehrál oba obránce a prostřelil brankáře. Zápas se poté už jenom dohrával v pohodovém tempu. Domácí už věděli, že na body to stačit nebude a ještě několikrát inkasovali. Poslední třetinu jsme vyhráli 5:1. Celý zápas pak 9:4 a bylo co slavit.