ZAČÁTEK PROSINCE 2011 VE ZNAMENÍ VYSOKÝCH VÝHER

12. 12. 2011
LIGA VYSOČINY MUŽŮ
SOBOTA 3.12.2011 - SH ZŠ TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY

Ze Snipers jsme po minulé prohře měli obavy, na ED Havlíčkův Brod C jsme si naopak věřili. Začátky zápasů ale vypadaly zcela opačně, než jsme očekávali.

PSKC OKŘÍŠKY – SNIPERS TŘEBÍČ C 14:5 (4:1, 4:1, 6:3)

Branky: 5x Jan Kourek, 4x Jiří Špinar, 3x Kamil Rychlý, 1x David Procházka a Pavel Vrzáček. Asistence: 4x Filip Salák, 3x Jiří Špinar a Jan Kourek, 1x Kamil Rychlý a Pavel Vrzáček.

Začali jsme aktivněji a od samého začátku měli mírnou převahu. Očekávaný nápro Snipers se nekonal. První branku jsme vstřelili již ve čtvrté minutě a postupně náskok zvyšovali. Také Vojta Neuwirth se v bráně blýskl několika pěknými zákroky, díky kterým Snipers korigovali až v závěru první třetiny. Ve druhé části byl obraz hry obdobný, stejně jako začátek třetí. Několik parádních kombinací Honzy Kourka a Jirky Špinara, ale i dalších bylo účinnou zbraní, se kterou si soupeř nedokázal poradit. Naopak obranná hra našeho týmu bez chyb nebyla. Možná díky vysokému náskoku jsme v ní až tak důslední nebyli a dovolovali průniky soupeřových útočníků. Výsledkem bylo několik zbytečných branek v naší síti v závěru utkání.

PSKC OKŘÍŠKY – ERUPTING DRAGONS HAVL. BROD 19:4 (5:2, 10:1, 4:1)

trebic-m-111203b.jpgBranky: 5x Jan Kourek, 4x Filip Salák, 2x Jiří Špinar, Pavel Vrzáček, Michal Kourek a Tomáš Nestrojil, 1x David Procházka a Kamil Rychlý. Asistence: 4x Jan Kourek, 3x Filip Salák, 2x JDavid Procházka, a Roman Plavec, 1x Jiří Špinar, Kamil Rychlý, Pavel Vrzáček, Michal Kourek, Tomáš Nestrojil, Petr Kourek a Lukáš Diviš.

Celkem snadné vítězství nad Snipers nebo snad oběd, čím si jinak vysvětlit první třetinu trebic-m-111203e.jpgdruhého zápasu? Sice po šestnácti sekundách od úvodního hvizdu jsme šli do vedení, ale o dvacet sekund později bylo vyrovnáno a tím začalo naše třetinové trápení. Jakmile jsme dali branku, Brod kontroval. Byli jsme pomalejší, nedařily se přihrávky, hra postrádala hlavu. Až závěr třetiny přinesl trochu uklidnění. Do druhé části jsme nastoupili jako zcela vyměněný tým. Výsledné skóre mluví za vše. Hned od počátku přitlačili soupeře v jeho obranném pásmu. Brankář neměl chvíli klidu a obrana nevěděla, kde jí hlava stojí. Možná i díky tomu, že měli pouze tři střídající hráče, trebic-m-111203d.jpgbrodští nechávali naše kluky až trestuhodně neobsazené a ti chyby nemilostně trestali. I třetí třetina vypadala obdobně, ale důraz z naší strany již nebyl takový. Přesto jsme zápas dohrávali v pohodě a na střídačce panovala dobrá nálada.

Sestava: Vojtěch Neuwirth, Pavel Vrzáček, Roman Plavec, Tomáš Nestrojil, Lukáš Brázda, Filip Salák, Kamil Rychlý, Lukáš Diviš, Petr Kourek, Jan Kourek, Jiří Špinar, Michal Kourek, David Procházka.

LIGA VYSOČINY ELÉVŮ
NEDĚLE 4.12.2011 - SH ZŠ OSVOBOZENÍ, PELHŘIMOV

Otevřeného turnaje v Pelhřimově se zúčastnilo rekordních deset týmů. Bohužel u nás zaúřadovala marodka a nezbylo než vyslat skromnou výpravu pěti hráčů, mezi nimiž byli dva elévové a ostatní kluci z přípravky.

LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ
NEDĚLE 4.12.2011 - SH ZŠ TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY

Jakoby si starší žáci vzali příklad od mužů a se soupeři uhráli velice pěkné výsledky. Je vidět, že příklady táhnou.

PSKC OKŘÍŠKY - FBŠ JIHLAVA 10:2 (3:0, 2:2, 5:0)

treb-sz-111204a.jpgBranky: 4x Milan Picmaus, 3x Petr Molák, 1x Trojan a Barák, jedna vlastní. Asistence: 7x Jan Dokulil, 1x Petr Molák.

Přestože výsledek svědčí o celkem hladkém vítězství, rozhodla o něm až třetí třetina. Jihlavští přijeli pouze s osmi hráči, ale se skvělým brankářem, který vychytával i ty naše největší šance. Co nám v tomto zápase chybělo, byla především rychlost. Soupeř nás stačil včas obsazovat a tím pádem vázla i rozehrávka, kombinace se také příliš nedařily. Po neslané, nemastné první třetině jsme do druhé šli s odhodláním lépe se prosadit. Opak byl pravdou a soupeř nám nedával ani treb-sz-111204b.jpgcentimetr prostoru zadarmo. V této části hry skóroval vždy jako první a my stačili jen odpovídat stejným poměrem. Při minulých zápasech vše nasvědčovalo tomu, že jsme se už vyrovnali s dřívějším nešvarem kritizovat rozhodčí. Ale najednou opět mnozí hráči neudrželi nervy na uzdě a hra tomu začala odpovídat. Musel zákonitě přijít zásah trenéra. Varování pomohlo a ve třetí třetině jsme konečně dokázali obraz hry otočit v náš prospěch a získat viditelnou převahu. Pochvalu tým zaslouží za konečný výsledek a výkon ve třetí třetině, naopak nedostatečná byla rychlost, nedokázali jsme se uvolňovat pro přijetí přihrávky a velkým mínusem nekázeň, kvůli které jsme si museli brát už ve druhé třetině time.
PSKC OKŘÍŠKY - SPARTAK PELHŘIMOV 24:4 (9:0, 9:4, 6:0)

Branky: 6x Petr Molák, 5x Milan Picmaus, 4x Jan Dokulil, 3x Marek Holešinský, 2x Marcel Pospíšil, 1x Leoš Trojan, Denis Tesařík a Jakub Boudný. Asistence: 6x Jan Dokulil, 3x Denis Tesařík, 2x Petr Molák, Milan Picmaus, Leoš Trojan, Lukáš Kolář, 1x Marcel Pospíšil a David Koukal.
Před druhým utkáním bylo v šatně rušno, co hráč to názor. Rozhodnutí posílit post brankáře se příliš nelíbil. Ale výsledek Pelhřimova proti leaderovi soutěže H.Brodu (treb-sz-111204e.jpgprohráli jen 1:4) nasvědčoval, že nás čeká těžký zápas. Opak byl pravdou a těžko si vysvětlit, proč soupeř svůj předchozí výkon nedokázal zopakovat. Od začátku jsme jej dostali pod soustavný tlak a přehrávali téměř ve všem. Zejména díky větší rychlosti jsme získávali dostatek místa pro kombinace i střelbu. Jedinou slabou chvilkou byl závěr druhé třetiny, kdy jsme se v treb-sz-111204g.jpgobraně dopustili zbytečných chyb a inkasovali. Koncentrace na zápas v těchto minutách polevila. Ale ve druhé části třetí třetiny jsme se do tempa opět vrátili a dosáhli tak nejlepšího výsledku v letošní sezóně. Tentokrát nebylo hráčům co vyčítat a zaslouží hlavně za týmový výkon, kdy se nikdo neuchyloval k sólování, poděkování.
treb-sz-111204f.jpgtreb-sz-111204h.jpgSestava: Patrik Barák, Marcel Pospíšil, Marek Holešinský, Milan Picmaus, Petr Molák, Denis Tesařík, Filip Rampír, David Koukal, Leoš Trojan, Lukáš Kolář, Jan Dokulil, Jakub Boudný.