VÝSLEDKY ZE SOBOTY 24.9.2011

8. 10. 2011

2. LIGA JUNIORŮ, DIVIZE III - NAFUKOVACÍ HALA SOKOLA PARDUBICE

Na první kolo juniorů ve 2. lize jsme byli hodně zvědaví, nechyběla ani pochopitelná tréma. Obavy, jak to bude ve vyšší soutěži vypadat, byly na místě. Vždyť jsme do ní nepostoupili řádně po vítězství v základní soutěži, ale využili nabídky na doplnění počtu týmů. K tomu se ještě přidala absence několika hráčů a tak do Pardubic vyrazila pouze osmičlenná výprava včetně brankáře.Utkala se s dvojnásobnou přesilou na straně soupeřů. Přesto si Okříšky přivezly domů čtyři body. Výkon týmu byl skvělý a zaslouží vysoké ocenění.

PSKC OKŘÍŠKY - SOKOL PARDUBICE   2:2 (0:1, 2:0, 0:1)
 Góly: F.Salák, J.Kourek. Asistence F.Salák

Prvním oponentem byl domácí tým Sokol Pardubice. Hned v úvodu první třetiny se ujali vedení pardubičtí a náskok se jim podařilo uhájit až do poloviny druhé třetiny, kdy dal Filip Salák první okřešský gól letošní sezony. Dalším střelcem byl kapitán Jan Kourek a naši junioři se ujali vedení 2:1. Favorité zápasu si však nechtěli nechat utéct první body do tabulky a ve třetí třetině vyrovnali na 2:2.

FBC ŠTÍŘI ČESKÉ BUDĚJOVICE - PSKC OKŘÍŠKY   3:5 (0:1, 0:1, 3:3)
Góly: 2x J.Diviš, 2x J.Kourek, F.Salák. Asistence: F.Salák, J.Špinar

Ve druhém zápase se proti Okříškám postavili Štíři z Českých Budějovic, kteří měli obrovskou výhodu v možnostech střídání. Kvůli zranění nemohl do druhého zápasu nastoupit David Salák, což způsobilo, že na okřešské střídačce seděl vždy jen jeden jediný hráč připravený po minutě opět naskočit do hry. I přes velkou únavu se hráči PSKC hned v první třetině ujali vedení díky gólu Jakuba Diviše, a kapitán týmu ve druhé části utkání zvýšil na 0:2. Štíři ovšem hráli první zápas, a to se projevilo na hře ve třetí třetině, kdy naši junioři většinu času bránili a vydávali se na úspěšné brejky, zatímco Štíři se zabydleli ve svém útočném pásmu. Vedení se však podařilo uhájit a zápas skončil výsledkem 3:5 ve prospěch PSKC Okříšky.

Sestava PSKC Okříšky
Kučera; Kružík, Brázda, Salák F., Kourek, Špinar, Diviš, Salák D.

LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ - SPORTOVNÍ HALA ZŠ TŘEBÍČ, HORKA-DOMKY

PSKC OKŘÍŠKY - HIPPOS ŽĎÁR N/S.  20:6 (7:2, 5:2, 8:2)
Góly: 9x Molák, 6x Dokulil, 3x Boudný, 1x Holešinský a Pospíšil. Asistence: 5x Dokulil, 2x Molák a Pospíšil, 1x Holešinský

st.z.tr.110924a.jpg   Po dobrém začátku jsme se rychle dostali do vedení. Poté jsme ale polevili a dopouštěli se řady nepřesností. Soupeř začal náskok snižovat až na 5:2 a o přestávce bylo co řešit. Ani druhá třetina nebyla o mnoho lepší, nedařilo se zakončování. Teprve ve třetí jsme se vrátili ke své hře a brankové konto dopadlo jednoznačně. Kromě úctyhodného počtu gólů byl zápas zajímavý i rekordním počtem čtyřech nařízených trestných střílení, po dvou na každé straně. Každá strana proměnila po jednom z nich.

FBŠ JIHLAVA - PSKC st.z.tr.110924b.jpgOKŘÍŠKY   8:11 (3:2, 3:6, 2:3)
Góly: 6x Molák, 2x Bárta, 1x Dokulil, Holešinský a Boudný. Asistence: 3x Pospíšil, 2x Dokulil, 1x Molák a Bárta.

Proti naší jedné a půl pětce proti nám nastoupili dvě kompletní řady jihlavských hráčů a hlavně velmi dobrý brankář v jejich svatyni. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 0:2. Naše hra nevypadala vůbec dobře, ale naštěstí se povedlo minutu před koncem první třetiny Markovi Holešinskému krásně snížit. To byl velký impuls i pro ostatní kráče a po dalších 14 sekundách vyrovnal Petr Molák. Do konce druhé třetiny jsme sice zápas těsně otočili, ale hra byla dost vyrovnaná. Větší sehranost byla rozhodně na naší straně, ve třetí části jsme dlouho drželi dvoubrankový st.z.tr.110924c.jpgnáskok. Ale opět přišly hrubé chyby, které nás provázeli celé utkání a tři minuty před koncem jsme se opět báli o výsledek – rozdíl jediné branky. Závěr ale kluci zvládli skvěle. Neztratili nervy a dvěma brankami v poslední minutě vítězství potvrdili. Velký podíl na výhře má kapitán Petr Molák, ale i ostatní hráči, kteří konečně i v závěru udrželi nervy na uzdě a hráli s velkým nasazením.

Sestava: Lukáš Kolář, Jakub Boudný, Marcel Pospíšil, David Koukal, Marek Holešinský, Jan Dokulil, Petr Molák, Leoš Trojan, Roman Bárta.