VÝSLEDKY Z NEDĚLE 2.10.2011 NIC MOC

10. 10. 2011
DOROSTENCI - SPORTOVNÍ HALA ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

SPARTAK PELHŘIMOV - PSKC OKŘÍŠKY   1:9 (0:4, 1:2, 0:3)
Branky: 3x Žák, 2x Bárta a Picmaus, 1x Molák, 1x vlastní. Asistence: 2x Plot, 1x Bárta, Picmaus, Tesařík, Žák.

Spartak Pelhřimov byl pro nás velká neznámá, v minulosti nás nejednou porážel. I tentokrát byl začátek utkání velmi vyrovnaný, převahu neměl žádný z týmů. Hodně nám pomohlo, že jsme šli do vedení z hole Petra Moláka po přihrávce od Romana Bárty. Útoky se dál střídaly, ale závěr první třetiny patřil nám. Odskočili jsme až na 4:0. Do druhé třetiny soupeř nastoupil velice opatrně, jako by se bál o další průběh zápasu. My pokračovali tempem z první třetiny a dvěma brankami zvýšili náskok. Gól, který jsme zdar-dor.-111002b.jpgobdrželi po hrubé chybě v obraně nás příliš z míry nevyvedl. Třetí třetina probíhala v naší režii. Zúročili jsme ji třemi brankami. Pelhřimov si ještě vypracoval dvě dobré šance, ale Milanovo konto zůstalo beze změny. Při hodnocení výborného výsledku se nedalo opomenout, že se v obraně nezvykle často dopouštíme školáckých chyb. To se nám vymstilo ve druhém utkání.

ASK BYSTŘICE N.P. - PSKC OKŘÍŠKY        5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Před zápasem jsme si v šatně jasně řekli, že Bystřice bude dnes těžším soupeřem než Pelhřimov. Přesto se zřejmě část týmu po minulé remíze pasovala do role favorita. Jak jinak si vysvětlit bohorovný začátek první třetiny, kdy jsme vůbec nereagovali na nasazené tempo soupeře, nechávali mu spousty prostoru pro kombinace a před jeho branku se až na pár výjimek vůbec nedostali. Naopak na nás se valil jeden útok za druhým, ale v brance byl naštěstí Milan Papírník. Po první třetině jsme prohrávali těsně 0:1 a nic nebylo ztraceno. Pokyny byly jasné – těsněji přistupovat k protihráčům, zdar-dor.-111002d.jpgzrychlit pohyb atd. Jenže toho dbal málokdo a když jsme vyrobili několik hrubých chyb v obraně, záporné konto narostlo až na ostudných 0:4! Obrana v nadbytečných kličkách ztrácela míčky, vpředu chyběl pohyb, nebylo pořádně komu nahrát. Naopak bystřičtí vynikali přesnou přihrávkou i střelbou. Teprve 20 vteřin před koncemzdar-dor.-111002e.jpg Martin Žák vykřesal jiskřičku naděje snížením na 1:4. Do třetí třetiny jsme šli s odhodláním pokusit se výsledek zvrátit. Její začátek nám vyšel, když jsme využili přesilovku a snížili na rozdíl dvou gólů. Jenže dvacet sekund nato přišla ledová sprcha. Bystřice nám opět odskočila o tři góly. Zbytek utkání si již pohlídala a my se nezmohli ani výsledek korigovat.