VÍKENDOVÉ ZÁPOLENÍ 9. a 10. DUBNA 2011

11. 4. 2011

SOBOTA 9.4.2011 – TURNAJ ELÉVŮ V OKŘÍŠKÁCH

okr.el-110409-1.jpgNa domácí půdě jsme v sobotu 9.4. uspořádali poslední ligový turnaj elévů v sezóně 2010/11. Přijelo na něj celkem osm družstev, která se utkala systémem každý s každým. Celkem 28 zápasů po deseti minutách se hrálo na dvou hřištích najednou a v tělocvičně bylo pěkně rušno. Kromě toho jsme si stihli zazávodit i ve slalomu čtyřčlenných týmů a v nájezdech na brankáře.
   Náš oddíl měl dvě želízka v ohni – tým elévů pod hlavičkou TJ OA Třebíč a nejmladší přípravku PSKC. První z nich si nevedli špatně, těsně podlehli Spartaku Pelhřimov – modrým 7:6 ve velmi napínavém souboji. O lepší umístění je připravil až poslední zápas proti budoucímu vítězi Juvenis Přibyslav, kdy okr.el-110409-2.jpgnám již docházely síly. Pochvalu zaslouží všichni, tahounem družstva byl Pavlík Kourek a uznání za velké nasazení patří i oboum děvčatům – Natálce a Katce, které se vyrovnaly mnohým z kluků.
   Radost máme z pokroku našich nejmenších nadějí – prvňáků a druháků. Platí svoji nováčkovskou daň, neboť jsou spolu s Pelhřimovem – bílí nejmladším týmem v soutěži. Vůbec nevadí, že skončili poslední – dokázali již vstřelit šest gólů, lépe si nahrávají a brzy se určitě jejich první úspěch dostaví.
   Turnaj byl velice vyrovnaný – pět věkově starších týmů elévů si rozdělilo konečné pořadí jen v těsných bodových rozdílech (první čtyři jen s jednobodovým, kdy rozhodovalo skóre). Tři týmy na hranici přípravek a elévů zase soupeřily mezi sebou a herně nejlépe se projevil Spartak Pelhřimov bílí.
   Po pěti a půl hodinovém maratónu na závěrečném vyhodnocení všichni obdrželiokr.el-110409-3.jpg drobné sladké odměny. Celý ročník zhodnotil sekretář naší krajské florbalové organizace Honza Koten. Poděkoval jak hráčům, trenérům a všem, kteří se kolem nejmenších florbalistů starají. Zdůraznil, že jsme na Vysočině jako první vyzkoušeli nový herní model ligy eleévů – úspěšně a bude podobně pokračovat i v příští sezóně. Však už se na ni všichni velice těší.

Výsledky turnaje:

SOBOTA 9.4.2011 – 3. LIGA JUNIORŮ – ŽĎÁR N./S.

Jednoznačné utkání. Týn přijel pouze s jedinou pětkou a stal se tak snadnou kořistí bodů pro oba své dnešní soupeře (druhé utkání prohrál se Žďárem 1:11). Naši hráli s chutí i s potřebným nasazením, nahrávali si, očividně je hra bavila. Soupeř byl pro ně hodně lehký.

PSKC OKŘÍŠKY – FbC STRAKONICE 4:6
   Na zápas se Strakonicemi se kluci dlouho dopředu těšili, chtěli alespoň jednoho zdar-110409b.jpgz první trojky v tabulce porazit a dost si věřili. Obrovským kontrastem s dobrou motivací proto byl výkon v první třetině, kterou prohráli 0:5. Další dvě třetiny již byly z naší strany bojovnější, hlavně ta třetí. Proti kvalitnímu soupeři se však již tak velké manko z první třetiny dotáhnout nedalo. Utkání to bylo velice tvrdé s množstvím osobních soubojů na hranici únosnosti a mnoha vyloučeními.

Tabulka 3. ligy juniorů, divize V před posledním kolem (převzato z ČFbU):

NEDĚLE 10.4.2011 – STARŠÍ ŽÁCI V TŘEŠTI

PSKC OKŘÍŠKY – SNIPERS TŘEBÍČ 11:2 (3:2, 6:0, 2:0)
Branky: Picmaus 5, Boudný 3, Molák 2, Žák 1. Asistence: Molák a Žák 2, Picmaus, Dokulil, Beneš a Pospíšil po 1.
trest-sz-110410-2.jpg   Náš předchozí zápas se Snipers byl velmi vyrovnaný a vyhráli jsme jej jen tak tak. Navíc jsme dnes pro posun v tabulce na páté místo potřebovali uhrát alespoň tři body. Když jsme se proto rýno před spořitelnou sešli pouze v devíti hráčích a z toho pět bylo mladších žáků, naše obavy ještě vzrostly. Odpovídal tomu i začátek zápasu, kdy jsme brzy začali prohrávat o dva góly a až v závěru první třetiny jsme dotahovali a v jedenácté minutě se ujali těsného vedení. To naštěstí všechny uklidnilo a od druhé třetiny začali předvádět jinou hru. Na pěkné kombinační akce, až na přesnost střelby, bylo radost pohledět. Ovládli jsme hřiště a ve třetí třetině již trochu šetřili síly na další zápas. O utkání rozhodla druhá třetina.

PSKC OKŘÍŠKY – ASK BYSTŘICE 10:9 (2:1, 4:1, 4:7)
Branky: Picmaus 4, Žák 2, Molák, Boudný, Dokulil a Pospíšil po 1. Asistence: Molák 4, Žák 3, Beneš 2, Picmaus 1.
   Na hrací ploše se sešli dva vyrovnané týmy a i když o pořadí v konečné tabulce již nešlo, čekali jsme napínavý souboj. I počty hráčů byly shodné, podobně tomu bylo s věkem. S větším nasazením začal hrát soupeř a hned na konci první minuty hry se radoval z dosažené branky. Jeho další nápor jsme již eliminovali a v páté minutě skóre vyrovnal Milan z nahrávky od Martina. A pak se stalo něco, co jsem jako trenér vůbec nečekal – kluci začali hrát opravdu tak, jak po nich na trénincích a před zápasy požaduji, ale jen málokdy poslechnou. Začali si nahrávat, dokazovali, že míček je rychlejší než hráč, nabíhali do volného prostoru, no prostě paráda. Hráči ASK byli tak zaskočeni, že jim tento herní styl ještě usnadnili – stáhli se, méně běhali a tak jsme jen útočili a útočili, stříleli jako vždy vedle, ale i dávali branky. Na konci druhé třetiny jsme již vedli 6:2 a ve stejném duchu se odehrávala i třetí třetina. Necelé tři minuty do konce a my byli ve vedení 10:4! Soupeř nasadil power play aby výsledek zkorigoval. Na chvíli jsem upravil sestavu, aby si zahráli i hráči, kteří na lavičce dlouho odpočívali. Vznikla z toho diskuse a pohoda na střídačce byla rázem pryč, zvláště když Bystřice snížila dvěma góly na 10:6. Na poslední dvě minuty a osm sekund jsme do pole vrátili naši nejsilnější pětku, soupeř nadále hrál power play. Kdybychom zůstali u naší předchozí hry, neměli bychom problém pojistit skóre trefou do prázdné branky. Opak byl pravdou – dohady ze střídačky se přenesly do hry, najednou jsme jednoduše začali ztrácet míčky, nebyli si schopni nahrát a soupeř z dálky dával jednu branku za druhou. Hráči, kteří ovládali zápas v 80% hrací doby dostali najednou během dvou minut tři branky! Není to poprvé, co se nám takový případ stal. Víme, co je příčinou, jen se nám ji zatím nedaří odstranit. Bude to ještě fuška.

Konečná tabulka Ligy Vysočiny starších žáků 2010/2011 (převzato z ČFbU)