VÍKEND 5.-6.2.11: JUNIOŘI POTĚŠILI, STARŠÍ ŽÁCI ZKLAMALI

6. 2. 2011
JUNIOŘI V SOBOTU V TŘEŠTI
 PSKC OKŘÍŠKY – HIPPOS ŽĎÁR N.S. 8:1 (3:0, 1:0, 4:1) „Jardův zápas“
trest-ju-110205-1.jpgBranky: 5x Kourek, 2x Wasserbauer, Špinar, asistence: 3x Salák F., 2x Špinar, Kružík, Račák
Ačkoliv první třetina výsledkem vyzněla zcela v náš prospěch, obraz hry byl mnohem vyrovnanější. Útočné akce i střely na branky byly co do počtu téměř stejné, jenže v naší trest-ju-110205-1-2.jpgsvatyni stál (tedy spíše klečel a často i ležel) Jarda Kučera. Byl to hlavně jeho zápas, když dokázal soupeři mařit i ty nejvyloženější šance. Díky tomu rostla jistota na našich holích a z rušného florbalu jsme těžili branky jenom my. Žďárští se nevzdávali ani ve druhé třetině. Ale o Jardu si vylámali zuby i tentokrát a my jim ještě o jednu branku odskočili. Teprve ve třetí třetině soupeř na výsledek rezignoval a zbytek utkání byl již pod naší kontrolou.

PSKC OKŘÍŠKY – SOKOL ERUPTING DRAGONS H. BROD 3:4 (1:2, 2:0, 0:2) „Chyběla jen pověstná třešíňka“trest-ju-110205-1-6.jpg
Branky: 2x Kourek, Špinar, asistence 2x Špinar a Wasserbauer
Pěkný zápas, ne až tak krásou hry, ale určitě bojovností a nasazením. Malé porovnání: my do hry sedm hráčů, soupeř plné dvě pětky, H.Brod první v tabulce, my s odstupem devíti bodů čtvrtí. Rozhodující však byla motivace: my chtěli konečně získat skalp alespoň jednoho z vedoucích tří týmů, za trest-ju-110205-1-3.jpgkterými bodově zaostáváme. Soupeři šlo o mnohem víc - potřeboval pro závěrečné boje o konečné prvenství vyhrát. Utkání mělo úžasnou gradaci. Ujali jsme se vedení v páté minutě, ale do konce třetiny bylo skóre naopak. Druhá třetina: Jarda v naší bráně opět perfektní, kluci dobře trest-ju-110205-1-5.jpgbetonují obranu a vyráží do nebezpečných protiútoků. To se vyplácelo, v sedmé minutě bylo srovnáno a před koncem třetiny jsme šli do vedení 3:2. Je jasné, že v plném tempu nemůžeme fyzicky třetí třetinu vydržet (ach jo, kdy pojedeme na turnaj konečně kompletní tak jako ostatní?) a nezbývalo než se soustředit na obranu. A kluci ji hráli výborně. Dokázali odrážet nespočet soupeřových útoků. trest-ju-110205-1-4.jpgNaděje na dobrý výsledek rostla s každou minutou. Vše se zlomilo až dvě a půl minuty před koncem, kdy soupeř vyrovnal na 3:3. O půl minuty později ve skrumáži před brankou fauloval Filip a rozhodčí nařídil trestné střílení. Jarda ale skvěle vykryl prostor brány a střela ji minula. Vše vypadalo na remízu. Říká se, kdo chce moc, nemá nakonec nic. Posledních třináct vteřin zápasu, usazujeme se v soupeřově obranném pásmu a chceme strhnout vítězství na svou stranu. H.Brod naopak sází vše na jednu kartu a vysouvá útočníky až k našim obráncům. Ale co, podívejte se na konec videa. Byla to dost velká chyba, ale výkon našeho týmu se tím ani v nejmenším nesnižuje. Předvedli perfektní výkon a pokud jim takový zápal do hry vydrží, ta třešíňka na dortu bude někdy brzy příště.

STARŠÍ ŽÁCI V NEDĚLI VE ŽĎÁRU N./S.

PSKC OKŘÍŠKY – TORNÁDO DDM JEMNICE 3:20 (1:7, 1:4, 1:9) "Z ostudy kabát"
S trenérem Jemnice panem Furdanem jsem se bavil chvíli před zápasem. Díky marodce v týmu přijel jen s jednou pětkou a na střídačce bude sedět sám. Tak to bychom proti vám konečně aspoň jednou mohli uhrát trochu slušný výsledek, zápas je dlouhý a my máme hráčů devět, odpověděl jsem. Že jsem raději nebyl zticha! Jedna věc jsou pokyny v šatně co hrát, druhá realita. To, že zdar-sz-110206-1-3.jpgse po pár brankách sesypeme už ví každý soupeř. Recept je jediný – nehádat se, nekritizovat, neprotestovat u rozhodčích, nehledat chyby jinde, ale naopak se dát dohromady, soustředit, zvýšit nasazení a hrát disciplinovaně. Místo toho opět nadávky, kritika sestavy, mávání rukou i hlavou. Hra jako by nastoupili dvě pětky starších žáků proti jedné mladších. Jemničtí měli navrch v rychlosti, kombinaci, střelbě. My působili unaveně a zmateně – nikdo si nedokázal přihrát, v útoku pomalí, v obranném zdar-sz-110206-1-4.jpgpásmu jsme soupeři nechávali místa kolik zrovna potřeboval. Všude volné ulice až do brány a místo nasazení jen nafouklé obličeje. Kromě začátku druhé třetiny ani náznak snahy s tím něco udělat. Určitě nejhorší výsledek a nejostudnější utkání sezóny, a to ještě proti silně oslabenému soupeři.
PSKC OKŘÍŠKY : SK JeMoBu 3:6 (0:4, 3:2, 0:0) "Snaha o nápravu"
Na začátku přestávky mezi zápasy hráči přečkali krátkou bouřku v šatně. Sice se z ní rychle otřepali a šli se bavit do haly, ale určitý efekt přece jen měla. Do zápasu s vedoucím týmem tabulky jsme vstoupili dost nešťastně. Dali jsme se do útočení, ale branky celkem lehce do odkryté obrany střílel soupeř. Naštěstí platil přísný zákaz jakýchkoliv diskusí a kritik. I na hráčích bylo vidět, že o další debakl nestojí a chtějí ukázat, že nehrají florbal poprvé. A to nás vrátilo do podoby hry, jakou obvykle produkujeme (Petr začal bojovat, Honza přestal sólovat a zdar-sz-110206-1-2.jpgtvářit se nešťastně, Filip přestal dělat kiksy a zakládal pěkné útoky, David hrál v klidu a střílel branky – až na to driblování, Melmen neustále ohrožoval soupeřovu branku atd.). Škoda náskoku, který si soupeř v I. třetině vytvořil. Druhá a třetí část již byla v naší režii, více času se hrálo na soupeřově polovině. Utkání se dalo ještě otočit nebýt jediné velké překážky - soupeřova brankáře. Klobouk dolů, co dokázal vychytat. Přesto je výsledek přijatelný a odpovídá postavení týmů v tabulce. Tentokrát výkon týmu zaslouží pochvalu.
rozbor.jpgNa závěr snímky jedné ze situací, které trenéra obvykle přivádí k šílenství. Žlutozelená kolečka znázorňují správné postavení, červená špatné. Zkuste přijít na to, proč. Obrázek si ve větší velikosti otevřete ZDE.