7. 11. 2011

SOBOTA 29.10.2011

ĹIGA VYSOČINY MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Snipers Třebíč – PSKC Okříšky                           4:4  (0:1, 2:2, 2:1)
   Mladší žáci potvrdili zlepšující se formu. Problémem však zůstává, že nemáme stálého brankáře a tak si tuto roli zkoušejí postupně jednotliví hráči. Naopak třebíčští Snipers mají gólmana perfektního, což se prokázalo hned v prvním zápase turnaje. Vyrovnané utkání ve kterém se skóre postupně obracelo na naši, pak soupeřovu stranu a my nakonec vyrovnali. První krok pro účast ve finále se podařil.

SK Juvenis Přibyslav – PSKC Okříšky               1:3  (1:1, 0:0, 0:2)

Druhé utkání a v brance Natálku vystřídal elév Marek a dochytal pak i zbývající zápasy. I když jsme vstřelili úvodní branku, soupeř brzy vyrovnal. Pak se útoky střídaly na obou stranách. I když jsme měli mírnou převahu, dlouho se nám dát branku nedařilo. Vše rozhodla až třetí třetina.

PSKC Okříšky – Sokol E.D.H.Brod                     10:1  (3:0, 3:0, 4:1)

treb.-mz-111029-101.jpg   Z havlíčkobrodského týmu jsme měli dost obavu, ale on z nás zřejmě větší. Od začátku nám nechával dost volného prostoru na přihrávky. Kombinace se začaly dařit a s nimi přišly i branky. Zakřiknutý soupeř se pak již na větší odpor nezmohl a my mohli zápas dohrát v klidu.

FINÁLE: Snipers Třebíč – PSKC Okříšky  8:9  2:2, 4:4, 2:2 (nájezdy 1:3)
   Finále nás čekalo v podobě derby se Snipers Třebíč, kteří také žádný zápas neprohrály. Hrálo se naplno, ale nikdo neměl navrch. I všechny třetiny dopadly smírně. A tak na řadu přišla stejně jako posledně peoti Spartaku Pelhřimov trestná střílení. Nasadili jsme do nich osvědčenou trojici Marcel Pospíšil, Pavel Kourek a David Koukal. Ani jeden z nich nezaváhal a kličkami obešli soupeřova brankáře. Snipers neproměnily hned první nájezd a to rozhodlo o našem druhém turnajovém vítězství.

14:30 h.  FBC Trutnov (DTJ) – PSKC Okříšky                5:4

Třetí hrací den jeli junioři PSKC opět do Hradce, kde se utkali s domácím CSP Hradec Králové a FBC Trutnov. Jak už u juniorů bývá zvykem, jeli jsme zas v okleštěné sestavě, tentokrát se 6 hráči do pole a gólmanem. V prvním utkání byli hráči Okříšek mírnými favority a to se také potvrdilo. Zápas začal velmi opatrně a góly se střídali rovnoměrně na obou stranách. Druhá třetina skončila za stavu 4:3 pro PSKC. Ve třetí třetině, kdy jsme očekávali největší tlak, jsme paradoxně přidali další 3 branky a skóre bylo víc než slibné. Jak se blížil konec zápasu, tím více nám ubývaly síly a Hradec toho dokázal využít ke vstřelení 3 branek. Víc jsme mu však už nedovolili a tak zápas skončil 7:6. Z tohoto zápasu mám velmi dobrý pocit, protože jsme vstřelili 2 góly z přesilovky, která nám pořád vázne a taky, že 4 góly ze 7 dali obránci a ukázala se veliká vyrovnanost všech hráčů.

Druhý zápas proti FBC Trutnov byl už od začátku velmi fyzicky náročný a Trutnov toho dokázal využít. Celý zápas PSKC dotahovali a když už se zdálo, že jsme konečně na dosah vyrovnání. Přišlo zbytečné vyloučení (jak jinak) a branka, která o všem rozhodla. Zkorigování výsledku 3 vteřiny před koncem na konečných 4:5 bylo opravdu už jen estetické.

Junioři opět ukázali bojovného ducha, odhodlanost a nasazení, což ocenil i trenér Pardubic, který řekl, že kdyby on měl jet na zápas v 7 lidech, tak by to předem vzdal, že by to jeho hráči nevydrželi. Takže pochybnosti ze začátku sezony, že budeme týmem jen do počtu, se nevyplnily a jsme rovnocenným a respektovaným soupeřem pro ostatní týmy.

NEDĚLE 30.10.2011

LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ

SK JeMoBu – PSKC Okříšky                                8:8  (3:1, 4:1, 1:6)

trest-sz-111030a.jpg   Do zápasu jsme šli s jasným cílem zajistit si tři body do tabulky. Jenže nasazení tomu od začátku ani trochu nenasvědčovalo. Naproti tomu kluci z JeMoBu na hřiště vlétli s s maximálním nasazením a nasazením. Tomu také odpovídal průběh prvních dvou třetin. Zakousli se do nás a my jim postupně přenechali celý prostor. Chyběl těsnější přístup k protihráčům a narušování jejich kombinací. A když už jsme vybojovali míček, utápěli jsme se ve vlastních kličkách a zbytečném driblování, po kterém následovala špatná přihrávka. To byla voda na mlýn soupeře. Útočil ve zdvojených vlnách a my toho nedokázali při získání míčku využít – byli jsme pomalejší, nemotornější. A když ani Filip v brance neměl svůj den, vypadal zápas na další debakl.

Do třetí třetiny nezbylo než vyslattrest-sz-111030b.jpg nejsilnější formaci. Naštěstí se dostavilo i u nás nevídané odhodlání se zápasem něco udělat. Dokud jsme měli dost sil, začali jsme si rychle předávat míčky, přihrávky najednou získaly přesnost a soupeři motaly hlavu. Nestíhal nás napadat a během necelých sedmi minut byl jeho šestibrankový náskok vyrovnán. Avšak s úbytkem sil v závěru zápasu se snižovala koncentrace a přehled. Útoky působily trochu bezradně. Přesto jsme měli až do konce zápasu jasnou převahu, bohužel bez brankového efektu. Žádná z několika šancí proměněna nebyla. Zápas hodnotíme stejně jako minulé utkání s Havlíčkovým Brodem jako selhání. Výsledek všechny mrzel, i když jsme současně byli vděčni i za remízu.

PSKC Okříšky – Snipers Třebíč                        10:1  (2:0, 4:1, 4:0)

Výkon ve třetí třetině nás pravděpodobně „nakopl“ a přesvědčil, že jsme ještě florbal nezapomněli. Z obavy o trest-sz-111030c.jpgvýsledek jsme ale raději nastoupili do začátku s nejsilnější pětkou. Start se jí nepovedl, následoval návrat k standardním pětkám. Po opatrném oboustranném oťukávání se nám přece jen podařilo jít ve čtvrté minutě do vedení a do konce třetiny jsme zvýšili na 2:0. Jenže hned na začátku druhé třetiny jsme se dopustili hrubé chyby v útoku a Snipři šli do brejku. Ten jsme zastavili faulem a následoval suverénně proměněný nájezd. To ale byla jediná a poslední branka v naší síti. Mnohem aktivnější hrou než v minulém utkání jsme získali potřebné sebevědomí a týmu se začalo dařit. Soupeři již mnoho nedovolil a tak se většinou hrálo jen na jednu branku.

Dva zápasy a dva rozdílné výkony, zbytečná ztráta dvou bodů, ale především rébus jak se napříště takovým protikladům vyhnout.snap_2011.11.01-23.54.53_001.png

LIGA VYSOČINY MUŽŮ

PSKC Okříšky – FBC Salamandra SAM Nové Ransko         13:2
TJ Spartak Třebíč – PSKC Okříšky                                       4:4

Na rozdíl od juniorů jsme měli dvě kompletní lajny, což na rychlosti a tempu hry z naší strany bylo znát a především to pocítil hráči Salamandry, které jsme doslova a do písmene roznesli 13:2. Obě lajny se na brankách podíleli rovnoměrně, což byl příslib do druhého, těžšího zápasu proti Spartaku Třebíč.
   Zápas byl opravdu těžší a náročnější. Šance na vstřelení gólu byly na obou dvou stranách, ale PSKC byli úspěšnější a postupně začali soupeře přehrávat a díky hattricku Honzy Kourka se ujali vedení 3:0 po první třetině. Zápas se zdál už rozhodnutý. Spartak ale zásluhou své bojovnosti a i díky našim chybám vyrovnal a do třetí třetiny se šlo za stavu 3:3. Zápas začal znovu od začátku, ale opatrněji, protože nebyl čas na chyby. Za stavu 4:4, tři minuty před koncem jsme soupeři po zbytečném faulu umožnili hrát přesilovku, kterou měl velmi dobře secvičenou (rádi bychom ji okopírovali). S trochou štěstí a obětavostí jsme přesilovku ubránili a dokonce 5 vteřin před koncem jsme mohli ve sto procentní šanci strhnout vítězství na svoji stranu. Ale proti byl gólman Třebíče, který výtečným zákrokem střelu a i následnou dorážku zlikvidoval a tak utkání skončilo spravedlivou remízou.
   V součtu jsme ze dvou zápasů získali 4 body, které se mohou na první pohled zdát jako zklamání, ale díky výsledkům ostatních týmů v popředí tabulky jsme získali. Po 6 odehraných zápasech jsme na 4. místě se stejně body jako třetí Spartak a na první a druhý tým ztrácíme 6 respektive 2 body, ale máme o 2 zápasy odehráno méně, takže pořád zůstávají ty nejvyšší cíle.snap_2011.11.01-23.55.27_002.png