VÍKEND 15.-16.10.11: MUŽI NEZAVÁHALI, MLADŠÍ ŽÁCI SE ZLEPŠILI

27. 10. 2011
SOBOTA 15. ŘÍJNA 2010
Liga Vysočiny mužů - Třebíč, hala ZŠ Horka - Domky

PSKC OKŘÍŠKY - SOKOL ERUPTING DRAGONC H. BROD C       11:3   (2:2, 1:1, 8:0)
SK JUVENIS PŘIBYSLAV B - PSKC OKŘÍŠKY                                     2:6   (1:3, 0:1, 1:2)

NEDĚLE 16. ŘÍJNA 2011
Liga Vysočiny mladších žáků - Městská sportovní hala Třešť
PSKC Okříšky - Snipers Třebíč   6 : 3   (1:1, 3:0, 2:2)
   Po minulém vítězství nás Snipeři možná trochu podcenili a tak jsme šli hned v úvodu utkání do vedení. I když se soupeři podařilo vyrovnat, ve druhé třetině jsme ovládli hřiště a získali rozhodující náskok. Naše převaha pokračovala i v závěrečné části a náskok se trest-mz-111016-b.jpgzvyšoval. Ale Snipeři se nevzdávali a když se jim podařilo snížit, pěkně se do nás obuli. Ale to jim již do konce nezbývalo víc času, než jen na malou korekci výsledku.

Slavoj Třešť - PSKC Okříšky     1 : 12   (0:4, 1:1, 0:7)
   Slavoj Třešť do oficiálních florbalových soutěží přihlásil své týmy po několikaleté odmlce. Mladší žáci doplnění řadou elévů teprve získávatrest-mz-111016-c.jpgjí cenné zkušenosti. V budoucnu budou určitě pro ostatní těžkým soupeřem, jak se ukázalo ve druhé, nerozhodně hrané třetině. Gól v naší síti pro ně byl povzbuzením a pro nás varováním, že ani lehčího soupeře není radno podceňovat.

Pelhřimov - PSKC Okříšky   10 : 2   (1:0, 6:1, 3:1)
   I když to podle skóre nevypadá, třetí utkání přineslo celkem vyrovnaný souboj budoucích finalistů. Po první třetině Spartak vedl jen o jednu branku díky naší smůle, kdy brankáři vyklouzl míček z ruky a dokutálel se za brankovou trest-mz-111016-d.jpgčáru. Druhá třetina byla zlomem. Z řady šancí jsme ani jednu neproměnili, zatímco soupeř skóroval snad každou střelou. O přestávce jsme byli hodně nešťastní, přesto se podařilo alespoň trochu vyrovnat hru. Pelhřimovští si ale s přehledem výsledek pohlídali.

Finále: Spartak Pelhřimov - PSKC Okříšky    6 : 7   (3:1, 1:4 2:1, nájezdy 0:2)
   Po předchozím zápase by asi na naši výhru nikdo nevsadil ani korunu, favorit byl jasný. To jsme věděli, přesto jsme svoji kůži zadarmo dát nechtěli. A výsledkem bylo opravdu parádní finále, bojovné, rychlé a patřičně napínavé – vždyť skóre se převracelo střídavě na jednu i druhou stranu. Hlavně ať zachytíme začátek utkání, říkali jsme si v šatně. Ale Spartakovcitrest-mz-111016-e.jpg měli navrch, nestačili jsme je včas obsazovat a dovolili příliš mnoho nebezpečných střel. Také včasné stavění zdi proti přímým úderům se nedařilo. O přestávce bylo o čem povídat a hráči si slova trenérů vzali k srdci. Střední část utkání patřila nám a skóre bylo otočené. Hlavně vydržet nasazené tempo a být důrazní, znělo o přestávce. Jako studená sprcha přišlo vyrovnání a jednobrankové vedení Spartaku. Time-out minutu před koncem – není přece dobojováno, zvedneme hlavy a zabereme. A podařilo se, Pavlík Kourek spoza soupeřovy brány zatlačil míček kolem pravé tyče za čáru! Vyrovnáno. Oddechový čas si vzal i soupeř a rovněž nebezpečně zaútočil, ale jeho nápor jsme ustáli. Rozhodnout měly tři nájezdy. To nebývá naše silná stránka. Ale Marcel a trest-mz-111016-f.jpgDavid ze sebe obdivuhodně setřepali napětí ze zápasu a s jistotou skórovali. A když Lukáš dvakrát uhájil branku před nájezdy soupeře, zrodilo se velké překvapení. Pochvalu za bojovnost zaslouží všichni hráči, vítězství v turnaji jsme oslavili v okříšské cukrárně.

Naše sestava: Marcel Pospíšil, David Koukal, Pavel Kourek, Natálka Vrzalová, Jan Kolbábek, Pavel Ferda a Lukáš Mašek

Konečné pořadí:   1. PSKC Okříšky