VÍKEND 12.-13.1.08 V JIHLAVĚ - MLADŠÍ ŽÁCI A DOROST

24. 1. 2008

2. liga dorostu - divize V - 6. kolo Jihlava 12.1.2008

ŠSK ZŠ Seifertova Jihlava - PSKC Okříšky 6:5

Branky za náš tým: 2x Burda Roman, 1x Dubský Jan, Nestrojil Tomáš a Wasserbauer Rostislav

PSKC Okříšky - Spartak Pelhřimov 3:4

"Dnes nemáme co ztratit, ale jen získat" říkali jsme si po cestě na jihlavský turnaj - dva zápasy proti Obrazekvedoucím týmům tabulky. Ale s Pelhřimovem jsme již jednou remizovali, alespoň na bodík tedy šance žila. A to potvrdil i začátek utkání, když jsme se v sedmé minutě ujali vedení 1:0. Soupeř se zaskočit nenechal a o tři minuty později vyrovnal. První třetina skončila 1:1. I další dvě třetiny byly rušné, útoky se střídaly na obou stranách. Hrál se pěkný florbal, který zaujal i diváky. Tentokrát se vždy ujal vedení Pelhřimov a my dotahovali. Škoda, že jediné vyloučení v zápase bylo na naší straně. A protože oslabení neumíme, branka v 6. min. poslední třetiny rozhodla. V závěru jsme soupeře sice zamkli v obranné polovině, ale nepomohla ani víc než půlminutová power play. Hráčům jsem za předvedený výkon v šatně poděkoval. Hráli na naše poměry opravdu velice dobře.

Branky za náš tým: 2x Bednář Rudolf, 1x Kovář Roman

Asistence: Doležal Jan, Bednář Rudolf, Vostal Karel

PSKC Okříšky - FBŠ Jihlava 0:7

O druhém zápase se mi píše mnohem hůř než o prvním. Stačí se podívat na výsledky v předchozích kolech, byly vždy těsné. A to i s papírově silnějšími soupeři - přitom jsme měli párkrát slabší sestavu než tentokrát. S Jihlavou jsme jednou dokonce remizovali, Chtěli jsme hrát se stejným nasazením jako proti Pelhřimovu. Výsledek byl opačný - debakl. Máme před sebou úkol rozluštit, jak je možné, že jsme v první třetině naprosto vyrovnaným týmem - skončila nerozhodně 0:0 a pak se položíme. Vyloučení ve druhé minutě 2. třetiny s první brankou v naší síti a o čtyři minuty později druhá branka nás rozhodily. Souhru a přihrávky vystřídalo dlouhé držení míčku, zpomalení hry na naší straně, což soupeř tvrdě trestal. Přitom ke konci třetí třetiny jsme opět zabrali a dokázali být alespoň na chvíli důstojnějším soupeřem. Ne, tentokrát není příčina v tom, že bychom neuměli. Všichni asi tušíme, kde je problém. Máme měsíc na to, abychom jej porazili.

Sestava na obou zápasech: Fejta Pavel; Binka Tomáš - Doležal Michal, Valík Martin - Dvořák Michal; Rampír Filip - Bednář Rudolf, Vostal Karel