VÍKEND 12.-13.3.11 - PO DELŠÍ DOBĚ PLNÝ BODOVÝ ZISK

16. 3. 2011

SOBOTA 12.3.2011 - JUNIOŘI V ŽIROVNICI

Asi nemá cenu popisovat jednotlivé třetiny, neboť obraz hry byl po celou dobu utkání obdobný. Začali jsme iniciativně a od začátku uzavírali soupeře v jeho obranné polovině. Protiútoky byly jen sporadické a obrana je stačila celkem snadno likvidovat. Míček jsme ze svých florbalek téměř nepůjčili a logickým důsledkem byla zabetonovaná obrana Velešína. Naše techničtější kombinační hra a větší rychlost přesto slavila úspěch a brankové konto rovnoměrně narůstalo. To ale zirovnice-ju-110312b.jpgneznamená, že bychom hráli bez chyb. Zatímco v oslabení hrajeme dobře, přesilovky byly jako už tradičně hodně nešťastné. Bránící čtveřici nedokážeme přehrát, vylákat ji od branky, střílíme z nemožných pozic a vázne nabíhání do volného prostoru. Dalším z problémů je nepřesnost střelby. Pokud bychom se častěji dokázali trefit branku, jistě by výsledek byl ještě mnohem výraznější.

Druhé utkání bylo oproti prvnímu zajímavější. Do první třetiny vstoupil United s velkým nasazením a měli jsme co dělat, abychom mu stačili. Přesto se podařilo strhnout po pěkné přízemní střele z pravé strany jednobrankové vedení v náš prospěch. Zdálo se, že zápas rozhodne, kdo bude mít lepší fyzičku a vydrží nasazené tempo. Rozuzlení však přinesla druhá třetina. Na jejím začátku sice soupeř dosáhl svého prvního úspěchu a vyrovnal. To ale bylo vše. Hrál se otevřený florbal, United se na obranu nesoustřeďoval tolik jako zirovnice-ju-110312d.jpgVelešín v předchozím zápase. A to byla příležitost využít naší větší sehranosti. Volnější prostor jsme využívali k pěkným kombinacím i na jeden dotek a začali střílet branky. Na druhé straně obětavá obrana nedovolila protihráčům kontrovat. Třetí třetina byla již opět vyrovnanější, i v ní jsme se ujali vedení, v závěru United výsledek upravil svojí druhou brankou.
Sobota tedy přinesla dvě zasloužená vítězství i když ani ve druhém z nich nebyl obraz naší hry ideální. Dvě chyby jsem již popsal v předchozím komentáři. Třetí je nutnost stále pracovat na lepším zapojení obránců do útočných fází. Že zde máme rezervy je patrné i z pořízeného videa, které jsem pro tým pořídil. V neposlední řadě je také třeba pracovat na herním systému týmu.

NEDĚLE 13.3.2011 - TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ
Turnaj mladších žáků se tentokrát hrál v Okříškách, tedy na naší domácí půdě. To znamenalo trochu se vytáhnout a rodičům, kteří se přišli podívat, ukázat jaké děláme pokroky. Nejvíc jsme se báli prvního zápasu, protože nás bylo i s brankářem jen sedm. V prvním poločase jsme se pořádně nemohli chytit a vedli jsme jen 2:1. Brankostroj nastal až ve druhé části, kterou jsme vyhráli 6:1. Branky/asistence: Milan Picmaus 3/1, Kuba Boudný 2/0, Marek Holešinský 1/2, Marcel Pospíšil a David Koukal 1/1.

okrisky-mz-110313c.jpgPSKC OKŘÍŠKY - SK JeMoBu   9:3
Z týmu JeMoBu míváme vždy respekt, což se projevilo v první polovině zápasu. I když jsme měli převahu, střely končily vedle branky, nebo je stačil brankář likvidovat. Teprve druhá část vyzněla výrazněji v náš prospěch. Nastříleli jsme v ní celkem šest branek. Kdo jak střílel: Milan Picmaus 4/0, Jan Dokulil 2/2, Marek Holešinský 1/1, Marcel Pospíšil a Leoš Trojan a Kuba Boudný 1/0 a Jan Horák 0/1.
PSKC OKŘÍŠKY - HIPPOS ŽĎÁR N.S.   13:2
Hippos Žďár n.S. sebou přivezl nejmladší tým turnaje s řadou elévů. Větší herní zkušenost našich hráčů proto byla patrná. Hned od začátku bylo jasné kdo na hřišti pánem. Dosáhli jsme nejlepšího výsledku dne. Branky a asistence: Jan Dokulil 4/5, Milan Picmaus 4/1, Marek Holešinský 3/0, Marcel Pospíšil 1/1, Leoš Trojan 1/0, David Koukal 0/1.

PSKC OKŘÍŠKY - ASK BYSTŘICE N.P.   8:0
Do posledního utkání jsme vstoupili okrisky-mz-110313e.jpgs jistým turnajovým vítězstvím. Soustředěnost na hru proto nebyla velká a dlouho trvalo, než jsme vstřelili první branku. Bylo to také zásluhou soupeřova brankáře, který chytal opravdu dobře. Nakonec se kluci přece je chytili a začali plnit pokyny ze střídačky. Přibylo kombinačních akcí a skóre dosáhlo pěkného výsledku: Jan Dokulil 4/2, Milan Picmaus 3/1, Leoč Trojan 1/0, Marcel Pospíšil a Marek Holešinský 0/1.