VÍKEND 11. A 12.11.2011 - STANDARDNÍ VÝKONY

21. 11. 2011

SOBOTA 12. LISTOPADU 2011

2. liga JUNIORŮ, DIVIZE III – hala TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí

s.usti-ju-111112b.jpg   Ačkoliv jsou junioři doplnění hrstkou dorostenců, na potřebný počet hráčů to nestačí. Doplácí na to tím, že mívá na turnajích na střídačce k dispozici většinou jen dva střídající hráče a to opravdu nestačí. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Snad se v nejbližší době blýskne na lepší časy.

PSKC Okříšky – 1. FbK Tábor         7:6 (3:2, 2:1, 2:3)

s.usti-ju-111112c.jpg   Vyrovnané utkání, ve kterém jsme většinou dotahovali až dvoubrankové vedení soupeře. V podstatě jsme zaspali začátky všech třetin, ani Jardovi se v brance příliš nevedlo a minimálně tři góly lze hodnotit jako laciné. Těžkopádně jsme zakládali útoky. Naše silná zbraň – kombinace tentokrát také vázly a z této nemohoucnosti jsme se probrali až v samém závěru zápasu. Ten byl ale strhující. Tři minuty před koncem jsme ještě o branku prohrávali. Pak se ale zadařily dvě nádherné kombinace na jeden s.usti-ju-11112a.jpgdotek a zápas se podařilo otočit v náš prospěch. K tradičním problémům, kterých se nedokážeme vyvarovat, bylo opět časté vylučování. Naštěstí i jedno přečíslení pět na tři (vyloučeni Lukáš a David) se nám podařilo přežít bez úhony.

Sokol Pardubice – PSKC Okříšky   6:4 (0:2, 3:0, 3:2)

s.usti-ju-111112d.jpg   Druhý náš soupeř je v tabulce o kus před námi a byl favoritem. Přesto nám první třetina vyšla ideálně a radovali jsme se z vedení o dva góly. Pardubičtí trenéři však nadiktovali svým svěřencům výrazné zvýšení tempa, se kterým se našemu malému počtu nedařilo udržet krok. Zápas se začal převracet, ve druhé třetině bylo brzy srovnáno a soupeř šel do vedení. Do třetí třetiny jsme vrhli všechny zbývající síly a skóre opět otočili. Vůle tento stav s.usti-ju-111112e.jpgudržet byla velká, ale do závěrečného hvizdu daleko. Závěr utkání byl pro nás nešťastný, soupeř se radoval ze dvou branek a my šli do power play. Gól do naší prázdné branky už na situaci nic neměnil. Odvedli jsme určitě lepší výkon než v prvním zápase, ubylo vyloučení a přibylo pěkných kombinací. Početnější soupeř však měl více sil.

Sestava: J.Kučera, J.Diviš, L.Brázda, F.Salák, D.Salák, J.Špinar, J.Kourek, R.Kovář.

NEDĚLE 13. LISTOPADU 2011
Liga Vysočiny mladších žáků - sportovní hala Bystřice n.P.

Celkově druhé místo v turnaji jsme zachraňovali až na poslední chvíli, když jsme se do finále dostali trochu se štěstím a také zásluhou našeho prvního soupeře.pribyslav-mz-111113a.jpg

Hippos Žďár n.S. – PSKC Okříšky                          1:6
   Hippos Žďár přijel na turnaj s řadou elévů, kteří sbírají zkušenosti. Přece jen máme za sebou víc zápasů a v týmu elévy pouze dva. To rozhodlo a celkem bez problémů jsme zvítězili.

PSKC Okříšky – SK Juvenis Přibyslav                    3:7
   Minule v Třebíči jsme nad hráči z Přibyslavi zvítězili, tentokrát vše dopadlo pribyslav-mz-111113c.jpgnaopak. Marcel si doma zapomněl sálovky, tak musel jít chytat a to není jeho silná stránka. Naopak dost podstatně chyběl v poli. Nikdo tam jeho roli tvůrce hry nedokázal převzít. A když jsme obdrželi první branky, bylo zle. Přibyslav hrála s nadšením, my se trápili, nedokázali si pořádně přihrát. Výsledek nám dal pěkně za vyučenou a účast ve finále se vzdálila.

pribyslav-mz-111113e.jpgPSKC Okříšky – SK Juvenis Přibyslav – FVL        11:4
  Další zápas nás čekal proti dosud suverénně vítězícímu týmu. Nám nic jiného nemohlo pomoci než vítězství. Mezi zápasy jsme proto začali kombinovat sálovky, aby mohl jít Marcel hrát. Ochotně mu je půjčil Pavlík a oblékl se do brankářského. Naše hra se otočila o sto procent a všichni začali makat. Přihrávky měly oči a soupeře jsme zjevně zaskočili. Ale účast ve finále záležela na skóre, neboť tři týmy měly stejný počet bodů. Náš náskok oproti Juvenis Přibyslav byl osm branek. Záleželo na výsledku jeho utkání s Hipposem. Ten hrál s velkým nasazením a Přibyslav mu tolik gólů nedala.

Finále:  PSKC Okříšky – SK Juvenis Přibyslav – FVL    6:7 (nájezdy 0:1)
   Juvenis Přibyslav FVL nastoupila do druhého zápasu proti nám jako pribyslav-mz-111113d.jpgvyměněná, nám už možná tolik nestačily síly. Přesto vše vypadalo nadějně. Vítězství v turnaji jsme v podstatě ztratili jen sedm vteřin před koncem, kdy soupeř vyrovnal na 6:6. Rozhodovaly nájezdy. Jak jsme je po dvakrát v minulosti zvládli na jedničku, tentokrát se nedařilo. Jeden jediný nájezd proměnil soupeř a turnaj vyhrál. I tak je ale po našich zmatcích druhé místo úspěchem.

Sestava: M.Pospíšil, D.Koukal, P.Kourek, J.Kolbábek, J.Vochyán, M.Nováček, P.Ferda, L.Mašek.

2. LIGA DOROSTENCŮ – DIVIZE V – VÝCHOD – sportovní hala Bystřice n.P.

Zápasy dorostenců byly tentokrát poznamenány dost velkou nervozitou díky nedůslednosti hráčů. Nedodržení pokynů k dopravě na turnaj způsobilo vyřazení brankáře a jednoho útočníka z prvního utkání. Navíc zapomenuté sálovky Davida také znamenaly nemalé komplikace. Nálada vůbec nebyla taková, jak je pro dobré odvedení utkání třeba.bystrice-d-111113a.jpg

Slavoj Třešť – PSKC Okříšky           3:16 (0:8, 1:5, 2:3)

Branky: 5x R.Kovář, 4x D.Salák, 1x M.Beneš, M.Holešinský, M.Picmaus, p:Molák, F.Rampír, M.Plot, J.Boudný. Asistence: 4x R.Kovář a D.Salák, 2x M.Beneš, M.Picmaus a P.Molák, 1x F.Rampír a M.Plot.

I když tomu výsledek nenasvědčuje, spokojeni jsme ze zápasu být nemohli. Stačí se podívat na výsledky třetin, jak rychle šel náš bystrice-d-111113c.jpgvýkon dolů. I když jsme byli většinu času na polovině soupeře, utápěli jsme se v nepřesnostech přihrávek a nemohoucnosti naši těžkopádnou hru alespoň trochu odlehčit. I když jsme do Bystřice přijeli v největším počtu, který jsme za dorost kdy dali dohromady, možná i tato skutečnost způsobovala naši nesehranost

PSKC Okříšky – Hippos Žďár n.S.    2:6    (0:2, 0:1, 2:3)

Branky: P.Molák a R.Kovář. Asistence: D.Salák

Po zápase někteří hráči hledali chyby ve výkonech rozhodčích, někteří usuzovali, že jsme neměli o přestávce chodit do bazénu, ale ani jedno ani druhé nebyl důvod naší prohry. Žďár byl prostě jednoznačně lepší a my na něj prostě neměli šanci. Přece jen rozdíl ve složení týmů byl patrný. U nás většina starších žáků (a z nich ještě většina ročník 98), u Žďáru starší žáci pouze dva. U nás nesehranost, protože dorost netrénuje samostatně, u Žďáru natrénovaný herní systém s dodržováním pozic. Snažili jsme se prorážet individuálně, vpředu zůstával David většinou sám. Naši smůlu dovršoval skvělý gólman Žďáru. Příště se na turnaji v Jindřichově Hradci utkáme znovu. Bude moc těžké najít vhodnou taktiku.

Sestava: M.Papírník, P.Barák, R.Bárta, M.Beneš, M.Holešinský, M.Picmaus, P.Molák, D.Tesařík, F.Rampír, R.Kovář, D.Salák, M.Plot, J.Boudný.