V SOBOTU A NEDĚLI 18.-19.12.10 PLNÝ BODOVÝ ZISK

9. 1. 2011

V SOBOTU A V NEDĚLI 18.-19.12.2010 PLNÝ BODOVÝ ZISK

VÁNOČNÍ TURNAJ PŘÍPRAVEK 18.12.2010 VELKÁ LOSENICE

SK Juvenis Přibyslav pořádal turnaj florbalových přípravek ve Velké Losenici. Naše malá výprava měla celkem dobrodružnou cestu, když se nám v krásně zasněžené krajině podařilo dvakrát zabloudit. Do cíle jsme přijeli se zpožděním v.losenice101218k.jpga hned nastoupili do utkání. Výsledky jsou uvedeny zde dole v tabulce. Pětice ve složení Marek Talla, Pavel Linduška, Marek Nováček, Jakub Hroch a David Kučera odvedla perfektní výkony, zvláště když na závěr za nepříznivého stavu dokázala otočit utkání s TJ Sokol Žďárem. Zlaté medaile si opravdu všichni za svoji bojovnost zasloužili. I když bude ještě hodně dlouho trvat, než dosáhneme florbalové dovednosti jako jejich starší oddíloví kolegové, v nadšení pro florbal a zápalu do hry se jim již nyní plně vyrovnají.

FBC UNITED České Budějovice - PSKC Okříšky   3:5

V první zápase jsme byli jasným favoritem, ale na hřišti to tak rozhodně nevypadalo. Naše hra byla značně rozházená, nikdo nevěděl kde má hrát, což taky odpovídalo výsledku po první třetině, kterou jsme prohráli 2:1. Náš jediný gól vstřelil Rosťa Wasserbauer. Druhá třetina už byla o něco lepší. Více snahy a bojovnosti přineslo zasloužené vyrovnání, když Honza Kourek prostřelil ležícího golmana a tím také skončila druhá třetina tohoto zápasu. O přestávce trenér udělal změny v útocích a jak bylo vidět, přineslo to ovoce. Hra támu se rapidně zlepšila a začali jsme dávat branky. Po dvou brankách vstřelil Honza Kourek a jednu dal Jirka Špinar (za tento zápas si velkou pochvalu zaslouží Lukáš Brázda, který hrál nejlépe ze všech našich hráčů).

PSKC Okříšky - FBC Štíři Č. Budějovice B 4:0

Ve druhém zápase už byla vidět větší vůle po vítězství a na naši hru se dalo dívat. Každý věděl co hraje a kde má stát a tak se  vyvíjel i zápas. První třetinu jsme vyhráli 1:0, když branku vsítil Rosťa Wasserbauer. Druhá třetina byla ve znamení krásných kombinací a dvě se také ujaly. Po jedné brance dali Honza Račák a Rosťa Wasserbauer a tím uzavřeli krásnou druhou třetinu. Třetí třetina tabulka-ju.jpgbyla už vyrovnanější a občas nás soupeř přitlačil, ale dobře chytající Jarda Kučera nepustil za svá záda ani jeden balonek a tak nakonec udeřilo na protější straně, když svojí druhou branku vsítil Rosťa Wasserbauer a zápas byl definitivně rozhodnut. Ale je nutno podotknout kolik vyložených šancí jsme zase spálili, naše střely nejsou tím čím by jsme se mohli chlubit. Přesnost není naše silná stránka ale snad se to do příštího zápasu zlepší.

LIGA VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ 19.12.2010 PELHŘIMOV

PSKC Okříšky – Spartak Pelhřimov 8:4 (3:1, 2:2, 3:1)

pelhr.sz101219i.jpgVýkony starších žáků v předchozím kole Ligy Vysočiny ani na posledních trénincích nevěstily nic dobrého na Pelhřimov jsme si moc nevěřili. Naštěstí se nám velice vydařil úvod utkání, kdy jsme se nejprve v prvních šesti minutách brankami Milana Picmause a Petra Moláka dostali do vedení. Soupeř stačil korigovat na rozdíl jediné branky, ale pár vteřin poté Milan opět jistil dvoubrankové vedení. Na začátku druhé třetiny jsme díky Honzovi Dokulilovi odskočili o další branku, ale to bylo na dlouho vše. Pak jako kdybychom vypadli z rytmu a brankový náskok se zmenšoval až na 3:4. Těsně před koncem třetiny pojištění vedení od Honzy Dokulila přišlo v pravou chvíli. Třetí třetina byla dlouhou dobu vyrovnaná, soupeř v sedmé minutě zahrozil trefou a vedli jsme již jen o jednu branku. Honza se ale trefil v desáté minutě potřetí a pelhřimovským nezbylo než si vzít oddychový čas a hrát power play. Jeho tlak jsme přerušili také oddechovou minutou a poté se Martinovi Žákovi podařilo dlouhým lobem z vlastního levého rohu trefit soupeřovu prázdnou branku. Třešničkou na dortu bylo trestné střílení, na které jsme poslali Lukáše Koláře. Trefil perfektně a připsal si tak první bod v sezóně do kanadského bodování. Gratulujeme.

PSKC Okříšky – FBŠ Jihlava 10:7 (5:0, 2:5, 3:2)

Do zápasu jsme šli jako favorité a první třetina tomu také odpovídala. Hráči se snažili plnit taktické pokyny trenérů a soupeře jak rychlostí, tak kombinací jasně přehrávali. Stejně tak jako v zápase s Pelhřimovem škoda řady neproměněných šancí. Bohužel, ani tentokrát se nám nepodařilo udržet styl hry po celý zápas. Nevím, jestli to bylo brankovým náskokem, nebo nekázní hráčů, přestali jsme se vracet a soupeř vycítil příležitost. Pět gólů v naší síti bylo alarmujících. tabulka-sz.jpgPřestávka před třetí třetinou jako vystřižená z minulých turnajů – nervozita, dohadování, hledání viníků. Na začátku třetí třetiny soupeř fauloval a uklidnění přinesla branka Jirky Wasserbauera z přesilovky rychlé další dvě branky Davida Koukala a Patra Moláka. Ale opět díky naší nekoncentrovanosti soupeř lehce v polsedních dvou minutách dvakrát výsledek korigoval. Ach jak těžce z mnoha šancí alespoň některou proměňujeme a jak lehce inkasujeme!