TŘEBÍČ 16.12.07 - LIGA VYSOČINY STARŠÍ ŹÁCI

5. 1. 2008

V neděli 16.12.2007 nemuseli jezdit starší žáci na Ligu Vysočiny daleko, hrálo se v Třebíči. Čekali nás těžcí soupeři, body jsme nezískali, ale váýkony nebyly špatné. Abych se nemusel opakovat, řeknu hned na začátku, že naším nejlepším hráčem a tahounem týmu byl Petr Dubský.Obrazek Skóroval celkem čtyřikrát.

ATX HIPPOS ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - PSKC OKŘÍŠKY 6:5

Zatímco "Áčko" Žďáru je v tabulce čtvrté a my až jedenáctí, obraz hry tomu neodpovídal. Začali jsme s velkým nasazením, stačili obsazovat protihráče a nebezpečně útočit. Honza Račák tuto snahu završil vedoucí brankou v deváté minutě. Ve druhé třetině soupeř přidal, začal více kombinovat, vyrovnal, ale šli jsme znovu díky Pavlovi Hybáškovi do vedení. Soupeř ale obratem vyrovnal. Závěr třetiny byl dramatický, inkasovali jsme další branku, ale Honza Račák stačil vyrovnat. Škoda začátku poslední části hry. Dvě branky v naší síti kluky nepoložili a Peťa Dubský obratem snížil na rozdíl jediné branky. Hra byla vyrovnaná, větší herní zkušenost Žďáru naši vyrovnávali bojovností. Bohužel na začátku desáté minuty skončil míček v naší síti. Rozdíl na jedinou branku opět stáhl Petr, ale to už běžela závěrečná minuta a na vyrovnání nezbylo dost času.

PSKC OKŘÍŠKY - SK SNIPERS TŘEBÍČ 4:6

Jestliže lze výkony v Třebíči hodnotit jako dobré, má to jedinou výjimku - začátek Obrazekzápasu proti Snipers ! Po zápase se Žďárem jsme nemohli věřit svým očím - dezorientace, pomalý pohyb a během poloviny třetiny jsme prohrávali 0:5. Teprve pak nastal v naší hře obrat a pomalu jsme se začali dostávat do hry. Výsledkem byly ještě v závěru první třetiny dvě branky v síti soupeře. Druhou třetinu jsme dokonce vyhráli 2:1 ! Všechny branky padly v první polovině zápasu, zbývajících 18 min. již bylo bezbrankových i když šance byly na obou stranách. Náskok soupeře ze začátku utkání byl hodně velký. Možná nám nestačily síly, nebo odhodlání. Náš závěrečný nápor se nekonal a SK Snipers dohrál utkání podle svého záměru.

Vystoupení družstva v Třebíči ukázalo, že by mu nemuselo být souzené poslední či předposlední místo v tabulce. Na přední příčky ještě nemáme, vždyť tentokrát v něm hrál jen jediný florbalista ročníku 1992, ale pokud budem hrát jako tentokrát, na pár vítězství určitě je šance.