PELHŘIMOV 18.11.2007 - LIGA VYSOČINY STARŠÍ ŽÁCI

25. 11. 2007

PELHŘIMOV - NEDĚLE 18.11.2007 - LIGAObrazek VYSOČINY STARŠÍCH ŽÁKŮ

Pro koho je tento článek příliš dlouhý, lze jej shrnout do pár vět. Znovu se potvrdilo, jak důležití jsou obránci a kvalitní obranná hra. Sebelepší útočníci jsou bez obránců předem odepsaní. Přitom všichni chtějí hrát v útoku a téměř nikdo v obraně. Opakuji to neustále, kdy to naši hráči pochopí ? A teď trochu podrobněji.

ŠSK ZŠ SEIFERTOVA JIHLAVA - PSKC OKŘÍŠKY  17:2

První třetina 4:0. Hrála se téměř celá na naší obranné polovině. Jako bychom se soupeře báli a drželi si od něj odstup. O to víc měl místa na kombinace a ocital se nehlídaný před brankářem. Výsledek byl jasný.

ObrazekDruhá třetina 7:1. Zpočátku to vypadalo na obrat hry. Vyrovnala se, měli jsme několik dobrých šancí - dvakrát byl sám před jihlavským brankářem Honza Račák, dobrou příležitost měl i Petr Dubský, ale skórovat se povedlo jen Rosťovi Mackovi. Ve druhé polovině třetiny náš nápor ustal, jako když utne a ještě v horším se zopakovala první třetina. Naše nesmyslná snaha útočit ve třech se míjela účinkem a otevření obranky způsobilo další tři branky v naší síti.

Třetí třetina 6:1. V brance nahradil Vencu Rúžičku Jarda Kučera. Brzy i on ale musel hned dvakrát kapitulovat. V 5. minutě se podařilo Romanu Kovářovi přece jen dát alespoň naši druhou branku. Pěkná sólová akce se naskytla Rosťovi Mackovi středem z poloviny hřiště. Pálil však dobrý metr vpravo od branky. Na víc jsme se již nezmohli.

Naše branky: Rosťa Macek a Roman Kovář.

PSKC OKŘÍŠKY - ASK BYSTŘICE N.P.      6:11

1. třetina 3:2. Začátek první třetiny, to byl balzám na rány z předchozího Obrazekzápasu. Soupeře jsme dokonale zaskočili aktivní hrou a dařila se i střelba. Rosťa Macek proměnil hned jednu z prvních šancí. Krásnou střelou téměř z poloviny hřiště zavěsil Martin Příhoda a třetí branku přidal Lukáš Brázda, když se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou. Ve druhé části třetiny jsme ale nedokázali být dost důslední v rozestavení obrany a soupeř začal snižovat náš náskok.

2. třetina 1:6. Tentokrát začátek patřil Bystřici. Navíc hned v první minutě byl vyloučen Martin Příhoda a bylo vyrovnáno. Hned nato šla Bystřice do vedení, ale ve čtvrté minutě se pěkně podél mantinelu uvolnil Pavel Hybášek a z ostrého úhlu krásnou střelou vyrovnal. Hned nato statická obrana, zatímco soupeř v pohybu. Míček proklouzl pod padajícím brankářem. Další branka v naší síti: nehlídaný útočník před brankářem obdržel chytrou přihrávku středem z poloviny hřiště a nemohl než skórovat.

Obrazek3. třetina 2:3. Závěrečná třetina byla vyrovnanější, oba týmy věděly, že je rozhodnuto, hrál se pěkný florbal, který připomínal spíše přátelák.

Naše branky: Rosťa Macek, Martin Příhoda, Lukáš Brázda, 2x Pavel Hybášek a Petr Dubský.

A co na závěr ? Vím, že z hlediště se dobře kritizuje. Vím, že jsme v sestavě měli pouze osm hráčů a polovinu z nich z mladší věkové kategorie. Hrát takto proti plným sestavám by měl problém každý. Ale nic naplat, kdyby hráči dbali pokynů trenéra ze střídačky, nebyl by rozdíl branek tak velký. Příště snad budu více chválit. Aktuální tabulka:

1.   SK JeMoBu 8 8 0 0 100:9 24
2.   ASK Bystřice n. P. 8 6 1 1 73:24 19
3.   TJ OA Třebíč 8 6 0 2 50:26 18
4.   atx Hippos Žďár n/S 8 5 0 3 39:44 15
5.   Sokol ED Havlíčkův Brod 8 4 1 3 54:41 13
6.   Spartak Pelhřimov 8 4 0 4 42:29 12
7.   SK JeMoBu B 8 4 0 4 36:45 12
8.   ŠSK ZŠ Seifertova Jihlava 8 3 2 3 42:34 11