NISAOPEN 2011

20. 6. 2011

MOC, PŘESTO SPOKOJENOST

Po naší loňské premiéře jsme se o nisa11-plocha-h.jpgvíkendu 3.-5.6.2011 zúčastnili 12. ročníku libereckého turnaje. Při našich malých počtech hráčů se nám podařilo ze starších a mladších žáků sestavit tým do kategorie starších žáků. Podle výsledků to vypadá, že nedopadl příliš dobře. Když ale vezmete v úvahu, že všechna utkání odehrál s věkově staršími týmy, které většinou hrály na tři pětky proti našim dvěma, určitě svůj názor změníte.

PSKC OKŘÍŠKY – ATHLETICS PRAHA 8:1

nisa11-plocha-g.jpg   Jediné mužstvo s menším počtem hráčů, avšak o dost starších. Dokonce bylo později diskvalifikováno za překročení věkového limitu. Do zápasu jsme nastoupili s chutí a využívali volného prostoru, který nám soupeř poskytoval. Dařila se kombinace i střelba. Lepší herní projev jsme měli v první polovině utkání. Druhá část již byla vyrovnanější. Výsledek potěšil.

PSKC OKŘÍŠKY – FBK VOSY PRAHA B 1:2

Za Vosy pod označením „B“ startoval tým složený z většiny hráčů jejich „Áčka“ v nejvyšší pražské soutěži. Možná právě označení „B“ znamenalo, nisa11-plocha-f.jpgže kluci soupeře trochu podcenili. Ten začal ve vysokém tempu a my se nestačili bránit – byli jsme pomalejší a důsledkem byly dvě dost nešťastné branky během poločasu v naší síti (první po odrazu míčku letícího ve výši kolen od čísi florbalky, druhá vlastní ze skrumáže před brankou). Pomalu jsme se však začali dávat dohromady, museli překonávat naši tradiční nervozitu. Střelba ale nevycházela. Když Roman Kovář snížil na 2:1, zbývalo do konce jen pár vteřin. Z prohry jsme byli velmi nešťastní, neboť byla utkáním o třetí místo v tabulce a tedy podstatně příznivější los do play-off.
Věděli jsme, že co nenahrajeme v pátek, to těžko doženeme v sobotu se silnými soupeři.Ale odhodlání pokusit se o třetí místo ve skupině nás hodně motivovalo.

PSKC OKŘÍŠKY – SOKOL PARDUBICE 2:2

nisa11-plocha-e.jpg   Budoucí vítěz naší skupiny Sokol Pardubice byl účastníkem mistrovství republiky starších žáků s řadou dalších úspěchů. Před zápasem si Martin Žák zapomněl ve škole sálovky a vracel se. Nevěřili jsme, že zápas stihne, bylo to dost daleko. Dokázal to a my měli velkou radost. Dalšímý pozitivem v našem týmu bylo, že konečně dokázal hrát důležitý zápas ukázněně, soustředěně a bez nervozity. I když jsme pár sekund po začátku začali prohrávat, brzy se skóre podařilo Romanovi Kovářovi srovnat. Dokonce jsme měli mírnou převahu, kterou kluci zužitkovali a šli do vedení. Tři lajny byly pro soupeře velkou výhodou. Mohl zvýšit tlak a vyrovnat. Zbytek zápasu se hrál rychlý florbal na obou stranách, ale branka již nepadla. Remíza byla rozhodně velkým úspěchem barev Okříšek.

PSKC OKŘÍŠKY – FBC LIBEREC 2:3

Předchozí remíza nám dodala síly i proti vítězi letošní žákovské ligy Libereckého a Ústeckého kraje. Hned v úvodu jsme šli do vedení. Po chvíli ale soupeř z přímého úderu nisa11-plocha-a.jpgvyrovnal. Před koncem první půle však Roman Kovář opět zařídil vedení našeho týmu. Ve druhém poločase liberečtí ještě svůj tlak díky hře na tři lajny vystupňovali. Dlouho jsme odolávali. Pak ale přišlo špatně provedené střídání, uvolnil se prostor protihráčům a ti jej využili. Vyrovnáno. Bohužel bolestivý náraz do boku ze hry vyřadil Petra Moláka ze hry a navíc vyloučení Martina Žáky byly pro nás osudnými okamžiky – na konci zápasu přes špatně postavenou zeď Liberec těsně vyhrál.

Čtvrté místo v tabulce pro nás znamenalo nejhorší možnou kombinaci do play-off. Soupeřem nám byl budoucí vítěz finále.

PSKC OKŘÍŠKY – FBC REMEDICUM OSTRAVA 0:9

Z naší strany úžasná první polovina utkání, obranu jsme dobře organizovali. Kromě několika sporadických útoků se pořád hrálo na naší polovině. Kluci ale hráli jak o život a soupeř si s nimi nevěděl rady. Těsně před koncem poločasu nastala skrumáž před Milanovou brankou. Jednomu nisa11-plocha-b.jpgz ostravských se podařilo míček vydolovat a poslat jej do sítě. Poločas skončil těsným vedením Remedica 1:0. Ta branka se stala zlomem zápasu. Vrátila se naše tradiční nervozita, dohady, naštvání. Do druhé půlky tak nastoupil vyměněný tým. Ostravský trenér chválil naši obranu a rychlost. To vše se vytratilo, jako bychom si dali železa do bot. Nestačili jsme obsazovat prostor, neorientovali jsme se. Nervozita jistě nebyla jediným důvodem. Fyzicky nelze vydržet hrát na dvě lajny zápas s věkově starším špičkovým soupeřem majícím lajny tři. Konto rychle narůstalo. Petr Molák utrpěl zranění nosu a my dohrávali zápas oslabení. Byli jsme také dost vylučovaní – ostravští v závěru odvolali brankáře, čehož málem využil Martin Žák. O pár cm branku minul a my z protiakce dostali devátý gól. Škoda propadu ve druhé polovině, za první poločas s ohledem na naše možnosti absolutórium.

FBK Vosy Praha B prohrály v osmifinále s Orkou I 2:3 (ta nakonec skončila v turnaji čtvrtá)
FBC Liberec postoupil až do čtvrtfinále, kde jej vyřadil náš soupeř Remedicum Ostrava téměř stejným výsledkem 1:9
Sokol Pardubice prohrál těsné ve čtvrtfinále s Orkou I 2:3
Remedicum Ostrava turnaj vyhrálo na nájezdy po vyrovnaném utkání s FbŠ Bohemians Praha.

Ale Nisaopen nebyl jen o florbale. Samozřejmě jsme si jej užili i ve volném čase mězi zápasy. K Tradici patří zábavní centrum Babylon s aquaparkem, večerní vycházky centrem města atd. Zážitků si všichni dovezli spoustu. Když jsem se jich ptal, co po turnajových výsledcích dělat, odpověď byla jednoznačná: trénujeme na další turnaje. Takže za rok nashledanou v Liberci.

Oficiální stránky turnaje si můžete otevřít ZDE, zařazujeme i video a fotogalerii.