NEDĚLE 6.3.11 - HAVLÍČKŮV BROD: STARŠÍ ŽÁCI V TABULCE KLESAJÍ NA SPODNÍ PŘÍČKY

6. 3. 2011

hb-sz-110306a.jpgSérie prohraných zápasů se neutěšeně rozrůstá. Starší žáci jsou již šest utkání za sebou bez bodu. Co jsme nahráli v loňské části sezóny přichází nyní nazmar a v tabulce se jen po posledním hracím víkendu propadáme o další dvě místa, přitom pád může pokračovat. Není to vina hráčů, kteří na zápasy jezdí. Za současný stav mohou především hráči které tým potřebuje a přitom zůstávají doma. Malá anketa po cestě z Havlíčkova Brodu ukázala hlavní problémy: na prvním místě únava (pochopitelně v malém počtu odehrajeme dobře první třetinu a na zbytek zápasu se nedostává sil hb-sz-110306d.jpg– pokud nejsou kompletní dvě pětky, je zle), na druhém místě hrubé individuální chyby,  (vždy se někomu podaří vyrobit hrubou chybu, která se dá pochopit tak u elévů a nikoliv u starších žáků – útočíme, máme převahu a z ničeho nic jako blesk z čistého nebe obdržíme branku. To zacloumá s každým). Třetím důvodem je strach, že mě trefí míček (nestartujeme k protihráčům, necháváme jim prostor pro kombinaci a otáčíme se od nich místo větší obětavosti a důrazném bránění střelbě).

PSKC OKŘÍŠKY – SOKOL ERUPTING DRAGONS H. BROD 3:12 (1:2, 1:7, 1:3)
Branky: Valík, Žák, Picmaus. Asistence: Žák, Dokulil
Bylo jasné, že H.Brod bojující o vítězství v lize, bude hrát s max. nasazením a nemýlili jsme hb-sz-110306b.jpgse. Zápas jsme nezačali dobře. Hrubá chyba Davida, který přihrál před branku volnému J.Bínovi nás poprvé zmrazila. Přesto jsme se soupeřem po celou třetinu drželi tempo a výsledkem bylo těsné skóre před první přestávkou. Ještě na začátku druhé části po obdržené brance se Martinovi dařilo dotahovat na 3:4. Ale hned po rozehrání buly dalekonosná střela z poloviny soupeře opět skončila v naší síti. Další průběh zápasu již byl jednoznačný. Pokyny z lavičky zůstaly nevyslyšené, stále jsme nechávali spoustu místa soupeři ke kombinaci. Bylo jen otázkou kolik branek nastřílí.

PSKC OKŘÍŠKY – HIPPOS ŽĎÁR N.S. 5:9 (2:2, 2:4, 1:3)
Branky: Pospíšil, Picmaus, Boudný, Žák, Dokulil. Asistence: Holešinský, Dokulil, Picmaus,hb-sz-110306c.jpg Pospíšil
S Hipposem Žďár jsme hráli koncem ledna v Třebíči a toto utkání mělo podobný průběh. Jeho první třetina a začátek druhé patřily nám, ve zbytku zápasu nás žďárští válcovali. Tyčky a bževna branek zvonily na obou stranách, Honza neproměnil nájezd. Slibné vedení 4:2 nám vydrželo do čtvrté minuty druhé třetiny, pak naší jediné prostřídávané lajně začaly docházet síly. Pravidelně střídající soupeř mohl nasadit vyšší tempo a my nevěděli kam skočit dřív. Hrálo se většinou před naší brankou a protiútoky se nám nedařily zakládat. Rozdíly v nasazení, rychlosti přihrávek, v pohotovosti a ve startech na míček byly jednoznačné. Hippos Žďár si vítězství zasloužil a my máme nad čím přemýšlet a hlavně mluvit s těmi co na turnaj nejeli.