NEDĚLE 2.3.2008: DOROST - CHOTOVINY A MLADŠÍ ŽÁCI - PELHŘIMOV

PSKC Okříšky – Dukla Rangers tábor 7:3 (3:1, 1:1, 3:1)

o
Góly: 3x Nestrojil, 2x Burda, Dubský P., Fila
Asistence: Čermák, Vágner, Fila

Po nekonečné sérii sedmi prohraných zápasů v řadě přišel konečně úspěch. Do zápasu jsme po dlouhé době nastoupili v téměř ideální sestavě a tak nehrozila únava tak jako například na minulém turnaji, který jsme odehráli pouze s jedním střídajícím hráčem. Naším soupeřem byla v tabulce druhá Dukla Rangers Tábor, jež se v případě plného bodového zisku v tomto kole mohla dotáhnout na vedoucí Pelhřimov. Plány Dukly ale brzy vzaly za své. V utkání jsme se prezentovali vynikající hrou, možná nejlepší v této sezóně, a už v první třetině si vypracovali tříbrankový náskok. Tábor se nemohl dostat do hry, rychle jsme přistupovali k hráčům, parádně kombinovali a vytvářeli si brankové příležitosti. Soupeř ke konci třetiny ještě stihl snížit na 3:1. Do druhého dějství jsme nastupovali s předsevzetím nedostat druhou branku, to se nám bohužel ale nepovedlo a Dukla vstřelila kontaktní gól. Pokud protihráči očekávali, že poté znejistíme a začneme kazit, spletli se. Brzy jsme dali gól na 4:2 a toto skóre svítilo na výsledkové tabuli i po skončení druhé třetiny. Poslední třináctiminutovka byla znovu v naší režii. Z obou stran se hrál kvalitní útočný florbal, ale my jsme si náskok pohlídali, dokonce i navýšili. Poslední třetina skončila naším vítězstvím 3:1 a souhrnný výsledek 7:3 nám přinesl důležité tři body do tabulky.

o
PSKC Okříšky – ŠSK ZŠ Seifertova Jihlava 5:10 (1:6, 3:3, 1:1)o
Góly: Fila, Nestrojil, Sedláček, Čermák, Vágner
Asistence: 2x Dvořák, Vágner, Nestrojil, Burda
o

Naším druhým soupeřem byla rozjetá Jihlava, která se po sérii čtyř vítězných zápasů, během které porazila i vedoucí Pelhřimov a rozstřílela druhou Duklu, prokousává tabulkou stále výše a dá se od ní očekávat útok na druhé místo. A skutečně, Jihlava nám ukázala, že to již není ten tým, který na začátku dostával gól za gólem od každého týmu, včetně toho našeho. Na časomíře naskočila právě devátá sekunda utkání, když se míček poprvé ocitl v naší síti. Rychlý gól nás zaskočil a brzy jsme inkasovali další. Jihlava nás přehrávala, lépe zakončovala, ale hlavně všichni hráči soupeře rychle běhali a dostávali se tak dříve k míčům a také hodně rychle k naší bráně. Ani time-out nepomohl a tak jsme měnili strany za stavu 6:1 a to nedávalo příliš nadějí na obrat zápasu. Přesto jsme nic nezabalili a chtěli s výsledkem ještě něco udělat. Ve druhé třetině se hra doopravdy vyrovnala, zvykli jsme si na běhavý styl soupeře a znovu rychle kombinovali, dobře bránili. Jihlavští hráči ale také nepolevili a tak diváci viděli skvělý, svižný zápas. Góly padaly na obou stranách, třetina skončila 3:3 a mezi námi a Jihlavou tak byl stále propastný pětibrankový rozdíl. Za třináct minut poslední třetiny sice pět gólů určitě dát lze, ale proti tak dobře hrajícímu soupeři těžko, navíc nás srážela častá vyloučení. Jediným světlým momentem poslední části tak byl Martinův gól, po kterém vystřílel toulec šípů do jihlavského útočníka. S Jihlavou jsme tak kvůli nevydařené první třetině prohráli 5:10 a v tabulce zůstáváme stále na šestém místě. Naše výkony jsou však důvodem k optimismu, a pokud se příště znovu sejdeme v plném složení, zcela jistě půjdeme tabulkou nahoru.

Liga Vysočiny mladších žáků - Pelhřimov

PSKC Okříšky - ASK Bystřice n.P.  6:3 (1:0, 3:0, 2:3)

Branky: 4x Kovář Roman, 1x Vostal Karel, 1x vlastní branka soupeře. Asistence: 2x Vostal Karel, 1x Molák Petr, ostatní bez asistence

ObrazekPo dlouhé sérii prohraných zápasů konečně úspěch. Do Pelhřimova jsme přijeli s řadou změn. Místo několika starších zkušenějších hráčů nastoupili elévové, do týmu se po řadě měsíců nemocí vrátili Nastě a Dominik (snad se nebudou zlobit když řeknu, že dlouhá pauza je na nich ještě trochu znát). Tyto handycapy se nám ale podařilo vyrovnat tím, že ustaly spory a hádky mezi hráči, byla větší disciplína, zodpovědnost a zápalem do hry. Šance byly na obou stranách, víc jsme jich využili my, a to rozhodlo. V prvních dvou třetinách se dařilo postupně zvyšovat brankový náskok. Zajímavá byla až třetina poslední. Tu hrajeme pravidelně ze všech nejhůř. Obránci se příliš vysouvali dopředu a zápas se nám hned začal hroutit. Třemi rychlými brankami se Bystřice vrátila do hryObrazek (stav 4:3). Nutno přiznat, že její vlastní gól a tím zvýšení náskoku na 5:3 nám hodně pomohlo. Nevím přesně, ale cca 3 minuty se soupeř snažil zvrátit výsledek pomocí power-play, ale nervozita na obou stranách vykonala své. Soupeř už nedokázal pořádně zaútočit a my zase trefit zcela prázdnou branku. Tým Bystřice je složen převážně z elévů a určitě budou příští rok hodně, hodně dobří.

Spartak Pelhřimov - PSKC Okříšky  4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Byla to trochu smůla dostat za soupeře právě dnes Pelhřimov - v domácím prostředí a navíc v dokonalé formě. Vždyť před námi ráno ve svém prvním zápase porazil vedoucí tým soutěže FbŠ ASICS Jihlavu 7:1, tedy větším rozdílem než nás. Z tohoto pohledu Obrazeknení výsledek tak špatný, jak by se mohlo zdát. V první a třetí třetině všichni odvedli skvělý výkon. Bohužel nám nevyšla třetina druhá, kdy jsme polevili v důrazu, střed obranného pásma zůstával odkrytý a soupeř chyby trestal. Ve třetí části se hra vyrovnala. Na protější straně ale proti nám stál výborný brankář. Náš hodně pozměněný tým zatím není dostatečně sehraný, útočili jsme většinou po křídlech a střed chyběl. Navíc v útoku máme převážně ty nejmladší hráče. Proti spolehlivé obraně Pelhřimova neměli moc šancí.