NEDĚLE 20.3.11 – ELÉVOVÉ V PELHŘIMOVĚ, STARŠÍ ŽÁCI ZBYTEČNÁ ZTRÁTA BODŮ A TÍM I NADĚJE NA ČTVRTÉ MÍSTO V TABULCE

21. 3. 2011
ELÉVOVÉ

Dne 20.3.2011 se v Pelhřimově uskutečnil již 8. turnaj elévů na Vysočině . Turnaje se zúčastnilo 11 týmů včetně dvou našich, z nichž jeden hraje pod hlavičkou TJ OA Třebíč. Účastníci turnaje byli rozdělení do dvou skupin po 6-ti a 5-ti týmech. Věkově starší hráči a hráčky hrající pod hlavičkou třebíčského TJ OA předvedli vynikají výkon. Po dvou výhrách a dvou remízách v základní skupině B obsadili druhé místo a s přehledem postoupili do finálové fáze turnaje. Tam se střetli s týmem Spartak Pelhřimov – modrý s nimž uhráli remízu 5:5. V závěrečném utkání naši hráči porazili tým Přibyslavy 3:2 s celkovou bilancí 3 výhry a 3 remízy obsadili konečné 2. místo.
Našim mladším elévům se již tolik nedařilo. Po několika vyrovnaných zápasech, které nedotáhli do úspěšného konce obsadili poslední příčku v celém turnaji. I přesto předvedli bojovný výkon, kterým potěšili rodiče a trenéry.
Za zmínku stojí ještě druhé místo v soutěži nájezdů, které obsadil Pavel Kourek.
Naše sestavy: TJ OA Třebíč: Pavel Kourek, Jan Vochyán, Michal Nestrojil, Jakub Hroch, Květoslav Opletal, Natálie Vrzalová a Radka Kučerová,
                           PSKC Okříšky: Denis Brabec, Ondřej Fiala, Rostislav Opletal, David Kučera, Martin Noháček a Marek Talla.

STARŠÍ ŽÁCI

jihlava-sz-110320d.jpg   Když jsme se vraceli domů po zápasech, Denis v autě konstatoval: „dnes jsme to pěkně podělali“. A měl pravdu. Mnohem víc by mě těšilo, kdybychom zápas mohli hodnotit takto: „makali jsme co jsme mohli, ale prostě to nešlo“. Tři body jsme sice dovezli, ale tři také zcela zbytečně ztratili. Se Spartakem se dalo i vyhrát, jak jsme si dokázali v první a třetí třetině. Ale postupně.

PSKC OKŘÍŠKY – FBŠ JIHLAVA 9:8 (3:2, 2:5, 4:1)
Branky: 5x Martin Žák, 2x Filip Rampír, 1x Patr Molák a Martin Valík, asistence: 5x Petr Molák, 2x Filip Rampír, 1x Martin Valík

S dost velkou absencí na naší straně se jihlava-sz-110320e.jpgdalo čekat hodně vyrovnané utkání. Od začátku se nám dařilo hrát kombinačně, bohužel s naší tradiční bolestí v proměňování šancí. Protože nám chyběl týmový brankář Filip, snažili jsme se zabránit střelám na náhradníka Denise z mladších žáků. Přesto se celkem ojedinělá střela ujala a v 8. minutě jsme prohrávali. Vyrovnat se podařilo o dvě minuty později a dvě branky navrch přidal kapitán Martin Žák. V závěru třetiny soupeř korigoval. Ač hra týmu nebyla špatná, katastrofálně vypadaly naše dvě přesilovky – naprosto jsme si s nimi nevěděli rady.
   Do druhé třetiny jako bychom nastoupili s jinými hráči. Najednou jsme přestali běhat, střelba na soupeřovu branku zcela vymizela. Zapomněli jsme důsledně bránit Denisovu jihlava-sz-110320f.jpgbranku a neštěstí bylo hotové. Po řadě velmi hrubých chyb jsme na konci druhé třetiny prohrávali o dva góly.
   Na začátku třetí části hry ještě Jihlava zvýšila náskok a zápas vypadal na debakl. Jenže už se hrála třetí třetina a to obvykle „vstáváme z mrtvých“. Tým se vrátil ke kombinační hře, zrychlil nahrávky a po pěkných kombinačních akcích začal snižovat. Naději všem vlily do žil góly Petra Moláka a Martina Žáka. Dlouho jsme bušili do jihlavské obrany, ale zadařilo se až v dramatickém závěru. Dvě minuty před koncem jsme vyrovnali a 38 s. před sirénou zavěsil vítězný gól Martin Žák.

PSKC OKŘÍŠKY – SPARTAK PELHŘIMOV 9:10 (3:2, 1:6, 5:2)
Branky: 3x Jan Dokulil, 2x Martin Valík, 1x Michal Beneš, Petr Molák, Filip Rampír, Martin Žák, asistence: 4x Jan Dokulil, 2x Petr Molák a Martin Valík

jihlava-sz-110320c.jpg   Na druhý zápas z fotbalu přijel Honza Dokulil, přetrvával však problém brankáře. V první třetině jsme hráli sebejistě, kombinačně. Ujali jsme se vedení brankou Martina Žáka. Pelhřimov sice vyrovnal, ale Martin Valík vstřelil další branku. Poté Filip Rampír proměnil nájezd a zápas byl dobře rozehrán. Dvoubrankový náskok jsme však neudrželi a necelou půlminutu před hvizdem soupeř dotahoval. Druhá třetina jako bychom ji zkopírovali ze zápasu s Jihlavou – zpomalení, nedůraz, chyby, valně jsme nevystřelili na soupeřovu branku, v obraně nedůslední. Navíc ji téměř celou proseděl kvůli bolesti v zádech na střídačce Petr jihlava-sz-110320b.jpgMolák. Kupodivu ve třetí třetině se do hry zapojil opět se stoprocentním výkonem. Pelhřimov má zkušený tým, který si takovou šanci nedal vzít a nastřílel nám v pohodě šest branek. Jeho náskok byl obrovský. Třetí třetina jako bychom do ní nastoupili pořádně odpočatí a vrátili se ke svému stylu hry. V jejím úvodu jsme stáhli dva góly, ale soupeř poté zvýšil na 9:6, my opět snížili o branku, Pelhřimov kontroval – 10:7. Na vyrovnání nám zbývalo 6,5 minuty. Tým se opravdu snažil, bojoval ze všech sil. Výsledek se dostavil, čtyři minuty před koncem jsem prohrávali už jen o gól 9:10. Ovládli jsme hru, ale naše bolest v proměňování šancí nás stála remízu, nepomohla ani závěrečná power-play.